ادعای فیسبوک: حمله هکرهای ایرانی به نظامیان آمریکایی

به گزارش آریا بلاگ، شرکت فیسبوک روز پنج شنبه در بیانیه ای مدعی شد که مانع حمله سایبری گروهی از هکرهای ایرانی شده که نظامیان آمریکا را هدف گرفته بودند.

ادعای فیسبوک: حمله هکرهای ایرانی به نظامیان آمریکایی

به گزارش یورونیوز، بر اساس این بیانیه، حملاتی که از ایران ترتیب داده شده بود به ویژه کارکنان نظامی در بخش های هوا-فضا و دفاعی را هدف گرفته بود.

فیسبوک می گوید که این حمله برنامه ریزی شده را می توان بخشی از یک کارزار بزرگ جاسوسی آنلاین و عملیاتی با منابع خوب و پیوسته توصیف کرد که درصدد بود در این شبکه اجتماعی با قربانیانِ هدف خود ارتباط برقرار کند و آنها را فریب دهد تا به این ترتیب اطلاعات حساسی را از آنها کسب کند.

این گروه هکرها که در میان سیستم های امنیتی به گروه لاک پشت مشهورند، حدود 200 فرد مرتبط با ارتش همچنین شرکتهای دفاعی و هوا و فضا را در ایالات متحده هدف گرفته بودند و از سیستم هایی همچون فیشینگ استفاده می کردند تا اهداف خود را از فیسبوک دور و دستگاههای آنها را با بدافزارها آلوده کنند.

فیسبوک مدعی شده است تحقیقاتش نشان داده که بخشی از بدافزارهایی که از سوی این هکرها استفاده می شده، از طریق یک شرکت فناوری اطلاعات مستقر در تهران توسعه داده شده است.

گفته می شود که این هکرها از وبسایت های جعلی هم برای سرقت اطلاعات و ورود به سیستم پروفایل کاربران همچنین دسترسی به حساب ها و ایمیل های شخصی و شرکتی آنها استفاده می کردند.

فیسبوک می گوید ارزیابی دقیق تاثیرات این عملیات جاسوسی سخت است زیرا هکرها به محض موفقیت در دور کردن کاربران از این شبکه، استفاده از بدافزارها را آغاز می کردند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7614

به "ادعای فیسبوک: حمله هکرهای ایرانی به نظامیان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای فیسبوک: حمله هکرهای ایرانی به نظامیان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید