ترامپ دلیل اخراج های گسترده مقام های دولتی را مطرح نمود

به گزارش آریا بلاگ، ایسنا نوشت: رییس جمهور آمریکا در اظهاراتی با اذعان به این که تلاش داشته تا برخی مقامات را از دولتش حذف کند تاکید کرد: خواستار کارکردن با کسانی است که وفادار به کشور باشند.

ترامپ دلیل اخراج های گسترده مقام های دولتی را مطرح نمود

به گزارش پایگاه هیل دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در صحبت با خبرنگاران با پرسشی درباره یک گزارش در مورد برخورد جان مک انتی، رییس پرسنل کاخ سفید با مقام هایی که غیروفادار تشخیص می دهد، روبرو شد.

دونالد ترامپ اظهار کرد: کاخ سفید در دولت خواستار کسانی است که برای کشور خوب باشند هرچند که فکر نمی کند چنین افرادی تعدادشان زیاد باشد.

رییس جمهور آمریکا اشاره مستقیمی به گزارش ها در مورد یکسری فهرست های تهیه شده از سوی کارکنان کاخ سفید و همپیمانان بیرون از سازمان از برخی مقام های ضد ترامپ در دولت نکند.

رییس جمهور آمریکا در کنفرانسی خبری در شهر دهلی نو به خبرنگاران، گفت: من فکر نمی کنم که این یک مشکل بزرگ باشد. من فکر نمی کنم در این زمینه افراد خیلی زیادی مطرح باشند.

ترامپ در ادامه در مورد یک افشاگر جامعه اطلاعاتی آمریکا که از تعاملات دونالد ترامپ با دولت و رییس جمهور اوکراین شکایت کرده و فرآیند استیضاح اش را موجب شد گلایه کرد.

دونالد ترامپ مدعی شد این شخص یک شخص جعلی بوده و شکایت او در بردارنده هیچ ارتباطی با متن گفت وگوی تلفنی جنجالی ژوییه گذشته او با رییس جمهور اوکراین نداشته است.

این ادعا در حالی از سوی دونالد ترامپ مطرح شده که اعلام شده شکایت این افشاگر حاوی جزییات دقیقی از گفت وگوی تلفنی 25 ژوییه دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین بوده است.

ترامپ اظهار کرد: من فکر می کنم ما افشاگری داشتیم که قلابی بوده زیرا اگر به خود این افشاگر و گزارش اش به عنوان مثال نگاهی انداخته و آن را با متن های مربوط به تماس تلفنی مقایسه کنید هیچ ارتباطی بین آنها نمی یابید.

دونالد ترامپ در عین حال مشخص نکرد که انتظار دارد که این افشاگر که براساس گزارش ها برای سازمان سیا کار می کند، جزو مقام های کنار گذاشته شده از دولت باشد یا خیر.

ترامپ تاکید کرد: ما می خواهیم کسانی را داشته باشیم که برای کشور ما خوب و وفادار باشند، زیرا آن شرایط فضاحت بار بود.

اخیرا اعلام شد که رییس جمهور آمریکا به دنبال برکناری اشخاصی در دولت اش است که از نظرش در فرآیند استیضاح ضد او عمل کردند و می خواهد به جای آنها افراد وفادار به خود را منصوب کند.

چند وقت پیش کاخ سفید اقدام به برکناری آلکساندر ویندمن یک شاهد فرآیند استیضاح و از متخصصان حوزه اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا کرد.

همچنین دونالد ترامپ، گردون ساندلند از دیگر شاهدان استیضاح را هم از سمت سفیری آمریکا در اتحادیه اروپا کنار گذاشت. چند روز پیش گزارش شد که رییس جمهور آمریکا، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان و از همپیمان نزدیک اش را به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا معرفی کرده است.

منتقدان این تصمیم دونالد ترامپ گفتند که او صرفا وفادارها را به افراد باتجربه تر ترجیه می دهد.

310311

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2379

به "ترامپ دلیل اخراج های گسترده مقام های دولتی را مطرح نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دلیل اخراج های گسترده مقام های دولتی را مطرح نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید