خبرنگاران تشدید نظارت بر بازار عرضه مواد بهداشتی و غذایی در مراغه

به گزارش آریا بلاگ، مراغه - خبرنگاران - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه با تاکید بر لزوم تامین نیازهای شهروندان گفت: نظارت بر بازار عرضه مواد بهداشتی و غذایی در شهرستان تشدید می شود.

خبرنگاران تشدید نظارت بر بازار عرضه مواد بهداشتی و غذایی در مراغه

حمید شکری روز چهارشنبه در نشست کمیسیون نظارت شهرستان اضافه کرد: در راستای پیشگیری از بروز مسائل بهداشتی، نظارت اکیپ های نظارتی تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت و نیز اتاق اصناف به صورت مستمر انجام می شود.

وی ادامه داد: در این راستا، با متخلفان از جمله گرانفروشان و احتکار کنندگان مواد بهداشتی و غذایی برخورد قاطع شده و در صورت لزوم به مردم معرفی خواهند شد.

کارگران فصلی در مراغه پایش بیماری کرونا می شوند

شکری اضافه کرد: در مناطق روستایی و با همکاری بهورزان خانه های بهداشت و نیز دهیاری ها، پایش بیماری کرونا از کارگران فصلی و مسافران غیربومی ساکن در این مناطق انجام شود.

وی گفت: همچنین در راستای پیشگیری از بروز هرگونه مسائل بهداشتی، مراکز عرضه قلیان در مناطق شهری و روستایی و نیز جمعه بازار تعطیل خواهد بود.

رییس اتاق اصناف مراغه نیز در این جلسه گفت: براساس ابلاغیه صادر شده از سوی اتاق اصناف، دستور بسته شدن قلیان سراها و ممنوعیت عرضه هرگونه قلیان در رستوران و سفره خانه ها صادر شده و با متخلفان در این مورد برخورد قانونی خواهد شد.

سعید معصومی در مرود دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز، اضافه کرد: این افزایش به لیل تعطیلی برخی از بازارهای دواب منطقه و در راستای پیشگیری از احتمال شیوع بیماری کرونا بوده است.

وی ادامه داد: با وجود برخی مسائل موجود، نظارت مستمری بر عرضه مواد بهداشتی از جمله در واحدهای صنفی و نیز داروخانه ها انجام و با برخی از آنها نیز برخورد قانونی شده است.

رییساداره تعزیرات حکومتی مراغه نیز گفت: از ابتدای سال تا به امروز از مجموع 517 پرونده ارسالی از سوی اداره صنعت و معدن و تجارت در زمینه تخلفات واحدهای صنفی، 514 پرونده مختومه و حکم صادر شده است.

منصوری اضافه کرد: در راستای نظارت بر بازار، با یک واحد عرضه کالای بهداشتی به دلیل احتکار برخورد قانونی شده و حدود یک هزار لیتر الکل احتکار شده کشف و توقیف شده است.

وی اضافه کرد: برخورد با سودجویان از رویکردهای تعزیرات حکومتی بوده و این اداره در کنار نیروی انتظامی، اتاق اصناف و صنعت و معدن و تجارت تلاش شبانه روزی می کند.

شهرستان مراغه با حدود 268 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2377

به "خبرنگاران تشدید نظارت بر بازار عرضه مواد بهداشتی و غذایی در مراغه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشدید نظارت بر بازار عرضه مواد بهداشتی و غذایی در مراغه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید