ربع رشیدی تبریز به پیشواز گردشگران نوروز می رود

به گزارش آریا بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آماده سازی مجموعه ربع رشیدی تبریز برای بازدید گردشگران نوروزی اطلاع داد.

ربع رشیدی تبریز به پیشواز گردشگران نوروز می رود

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اخذ پذیرش تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

به گزارش آریا بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار ضمن اعلام این خبر، گفت: یکی از اهداف و مقاصد اصلی گردشگران خارجی و داخلی در سفر به تبریز مجموعه تاریخی ربع رشیدی است که اداره کل میراث فرهنگی استان در این راستا ضمن تداوم بخشی به عملیات کاوش و مرمت این مجموعه همه ساله در ایام نوروز زمینه لازم را برای بازدید گردشگران از این مجموعه تاریخی فراهم می سازد.

او در ادامه با اشاره به اینکه فصل سوم کاوش های باستان شناختی در ربع رشیدی به انتها رسیده است، ادامه داد: سومین فصل از عملیات هیئت بین المللی ربع رشیدی با نظارت مدیریت پایگاه میراث فرهنگی مجموعه میراث ربع رشیدی و طی مجوز صادره از پژوهشگاه میراث و گردشگری کشور طی سه ماه سوم امسال انجام گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به این که فصل سوم از کاوش های باستان شناختی در مجموعه ربع رشیدی از مهم ترین برنامه های این اداره کل بود، اضافه کرد: از جمله مهم ترین اقدامات این فصل می توان به کشف آثار معماری سده های هشتم تا دهم هجری قمری و نیز بقایای کاشی کاری های نفیس قرن هشتم از شش ترانشه کاوش و مهیاسازی شرایط بازدید برای شهروندان تبریزی و گردشگران اشاره نمود.

آبدار در انتها، اعلام کرد: در راستای تسهیل بازدید گردشگران از این مجموعه طی اقدامی جهت پیاده راه چوبی آن تکمیل و محوطه ساماندهی شده است، لذا مجموعه تاریخی ربع رشیدی همچون ادوار گذشته طی ایام نوروز 99 آماده بازدید گردشگران خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2126

به "ربع رشیدی تبریز به پیشواز گردشگران نوروز می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربع رشیدی تبریز به پیشواز گردشگران نوروز می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید