شناسایی و قرنطینه 30 مسافر دارای علائم کرونا در بدو ورود به کشور

به گزارش آریا بلاگ، رییس جمعیت هلال احمر از آماده باش بیش از 10 هزار امدادگر هلال احمر در ایام نوروز اطلاع داد و گفت که تا به امروز بیش از 20هزار مسافر ورودی از خارج از کشور در مبادی رسمی غربالگری شده اند.

شناسایی و قرنطینه 30 مسافر دارای علائم کرونا در بدو ورود به کشور

به گزارش خبرنگاران، کریم همتی در حاشیه بازدید از پایگاه های امدادونجات با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: ابتدا فرا رسیدن سال نو را به مردم ایران و مردم دیگر کشورها که نوروز را جشن می گیرند، تبریک عرض می کنم. سال جاری طرح نوروزی جمعیت هلال احمر متفاوت از سال های گذشته برگزار شده و گرچه امدادگران در پایگاه ای امدادی و جاده ای مستقر هستند، اما با توجه به شرایط کرونا وظایف دیگری هم به هلال احمر واگذار شد که یکی از این وظایف غربالگری مسافران خارجی در مبادی ورودی به کشور بود.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بیش از 1205 پایگاه در کل کشور با حضور بیش از 10هزار نجات گر در طرح نوروزی سال جاری درآماده باش هستند، گفت: بعلاوه عوامل جمعیت هلال در 33 مرز از مبادی ورودی رسمی کشور حضور داشته و اقدام به غربالگری و کنترل موارد مشکوک انجام نموده اند.

همتی با بیان اینکه روزانه 6000 مسافر نوروزی در مرزهای رسمی کشور غربالگری می شوند، گفت: از مجموع از 117 مرز کشور تعداد 95 مرز فعال است و از این تعداد 32 مرز رسمی، مسافرپذیر هستند که در 16 استان کشور واقع شده وعوامل هلال احمر در آنها حضور دارند که شامل 18 مرز زمینی، 11 مرز هوایی و سه مرز دریایی است.

وی با بیان اینکه روزانه حدود 6500 مسافر از مبادی مرزی رسمی وارد کشور می شوند، گفت: عمده این مسافران هموطنان خارج از کشور هستند که در حال ورود به کشور هستند. از مجموع بیش از 20 هزار نفری که مورد غربالگری قرار گرفته اند، تا به امروز 5000 تست سریع کرونا و 3350 تست pcr از موارد مشکوک اخذ شده که از این تعداد 30 نفر دارای علائم کرونا بوده و قرنطینه شدند.

رییس جمعیت هلال احمر کشورمان ادامه داد: افراد مشکوک قرنطینه شده و در حال حاضر هم در قرنطینه هستند تا پس از ازبین رفتن علائم و منفی شدن تست کرونا به محل زندگی خود بازگردند.

همتی درباره آماده باش امدادگران در جاده ها و محورهای مواصلاتی کشور هم گفت: در خواست ما از شهروندان این است که از انجام سفر به خصوص سفرهای غیرضروری خودداری نمایند، با این وجود امدادگران هلال احمر به منظور امدادرسانی به هرنوع حادثه احتمالی از جمله حوادث ترافیکی در آماده باش هستند.

وی بعلاوه درباره پرداخت حقوق کارمندان هلال احمر هم گفت: یکی از دغدغه های هلال احمر در سال گذشته، نگرانی برای پرداخت حقوق بهمن و اسفند کارکنان بود که خوشبختانه توانستیم علاوه بر حقوق، بخشی از معوقات را هم پرداخت کنیم. کوشش داریم یکی از رفاهی های کارکنان را هم بعد از تعطیلات پرداخت کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7738

به "شناسایی و قرنطینه 30 مسافر دارای علائم کرونا در بدو ورود به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی و قرنطینه 30 مسافر دارای علائم کرونا در بدو ورود به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید