تور ارمنستان ارزان: صادرات ایران به اروپا و کانادا از راستا ارمنستان ممکن است؟

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، هرویک یاریجانیان اظهار کرد: متاسفانه با وجود آنکه ظرفیت بسیار گسترده ای برای همکاری های مالی میان ایران و ارمنستان وجود داشته، ما در سال های گذشته نتوانسته ایم از این بستر به درستی استفاده کنیم و همین موضوع ایران را از بعضی امکانات مالی ارمنستان محروم نموده است.

تور ارمنستان ارزان: صادرات ایران به اروپا و کانادا از راستا ارمنستان ممکن است؟

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

وی با بیان اینکه تجارت در حوزه انرژی اصلی ترین رابطه مالی دو کشور در طول این سال ها را تشکیل داده، اعلام کرد: ما در سال های گذشته به عنوان یکی از صادرکنندگان اصلی گاز به ارمنستان شناخته شده ایم و در عوض از این کشور برق وارد می کنیم. در شرایطی که امکان توسعه روابط به سایر حوزه ها نیز وجود داشته اما تا به امروز کمتر به این موضوع توجه شده، هرچند اخیر فضایی تازه در این حوزه باز شده است.

رییس اتاق مشترک ایران و ارمنستان ادامه داد: با توجه به مسائل سیاسی و جنگی که سال گذشته ارمنستان آن را تجربه کرد، امروز دو کشور آمادگی بیشتری برای همکاری های سیاسی و مالی از خود نشان داده اند و می توان انتظار داشت که در آینده نزدیک سهم ایران از اقتصاد ارمنستان افزایش یابد.

یاریجانیان با بیان اینکه ایران امروز سومین تامین کننده کالا برای ارمنستان به شمار می رود، گفت: با توجه به عضویت ما در اوراسیا، امکان توسعه روابط در این بخش نیز به وجود آمده و می توان انتظار داشت که ما به زودی به عنوان دومین صادرکننده اصلی کالا به ارمنستان از چین نیز عبور کنیم.

وی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد با اشاره به بعضی ظرفیت های منحصر به فرد ارمنستان برای اقتصاد ایران، شرح داد: ارمنستان با بعضی کشورهای اروپایی و آمریکایی روابط مالی مناسبی دارد و برای مثال تعرفه تجاری میان ارمنستان و کانادا و سوییس بسیار پایین است. اگر ما صنایع بسته بندی خود را در این کشور فعال کنیم، امکانی تازه برای صادرات کالاهای ایرانی به مقاصد دورتر به وسیله ارمنستان به وجود خواهد آمد.

یاریجانیان خاطر نشان کرد: همانطور که امروز کار بر روی جاده ای جایگزین به جای آذربایجان شروع شده و به زودی این جهت امن تر و مقرون به صرفه تر در اختیار تجار ایرانی قرار می گیرد، در حوزه هایی مانند صنایع پلیمری، نساجی و مواد اولیه، ایران امکان صادرات به ارمنستان را خواهد داشت و در عوض با کشت فراسرزمینی امکان تامین بعضی نیازهای ما مانند نهاده های دامی از ارمنستان نیز وجود خواهد داشت.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8509

به "تور ارمنستان ارزان: صادرات ایران به اروپا و کانادا از راستا ارمنستان ممکن است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: صادرات ایران به اروپا و کانادا از راستا ارمنستان ممکن است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید