علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا

به گزارش آریا بلاگ، انتخاب/محققان می گویند شواهد نشان می دهد که علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا با علائم شناخته شده قبلی فرق دارد و بیشتر شبیه سرماخوردگی است. سردرد، گلودرد و آب ریزش بینی علایم غالبی است که در ارتباط با موارد تازه ابتلا به کرونا در بریتانیا گزارش شده است. به گفته مقام های این کشور در حال حاضر حدود 90 درصد از موارد کرونا مربوط به سویه دلتا است.

علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا

سردرد، گلودرد و آب ریزش بینی علایم غالبی است که در ارتباط با موارد نو ابتلا به کرونا در بریتانیا گزارش شده است. به گفته مقام های این کشور در حال حاضر حدود 90 درصد از موارد کرونا مربوط به سویه دلتا است.

پروفسور تیم اسپکتر، که سرپرستی یک گروه مطالعاتی درباره علایم کووید-19 را بر عهده دارد می گوید ابتلا به سویه دلتا در جوانان بیشتر شبیه یک سرماخوردگی شدید است.

به گفته دکتر اسپکتر اگرچه ممکن است جوان های مبتلا دچار بیماری شدید نشوند، اما همچنان ناقل هستند و می توانند بقیه را با خطر روبرو نمایند. او توصیه نموده که هرکس فکر می نماید به کرونا مبتلا شده باید آزمایش بدهد.

سویه دلتا در برخی کشورها مانند ایران به سویه غالب تبدیل شده یا در حال شیوع است.

علائمی که کار را سخت می نمایند

سرفه، تب و از دست دادن حس بویایی و چشایی به نام علائم اصلی ابتلا کرونا شناخته می شوند.

اما پروفسور اسپکتر می گوید این علائم بر اساس داده های نو از هزاران مبتلایی که شرایط خود را خود را گزارش نموده اند، اکنون شیوع کمتری دارد.

به گفته محققان شواهد نشان می دهد که این تغییر الگو به افزایش موارد ابتلا به سویه دلتا مربوط می گردد که ابتدا در هند شناسایی شد.

به گفته آقای اسپکتر مبتلایان ممکن است فکر نمایند دچار نوعی سرماخوردگی فصلی شده اند و همچنان به مهمانی بروند و ویروس خود را به شش نفر دیگر بدهند. از نظر ما این موضوع مشکل را حادتر می نماید.

او به کسانی که احساس می نمایند سرما خورده اند یا حال خوشی ندارند توصیه نموده که در خانه بمانند و آزمایش بدهند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7348

به "علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید