نخست وزیر عراق: مطالبات مشروع مردم را پیگیری و برآورده می کنیم

نخست وزیر عراق بامداد آدینه در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی تأکید کرد دولت او مطالبات مشروع مردم را پیگیری می نماید.

نخست وزیر عراق: مطالبات مشروع مردم را پیگیری و برآورده می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق بامداد آدینه درباره حوادث اخیر این کشور سخنرانی کرد.

عادل عبدالمهدی در این پیغام تلویزیونی گفت عراق بین دو این دو گزینه که دولت باقی بماند یا اینکه دولت باقی نماند قرار گرفته است.

نخست وزیر عراق توضیح داد عده معدودی پیروز شده اند تظاهرات ها در بعضی استان های این کشور را از جهت مسالمت آمیز خارج نمایند. او خواهان بازگشت وضعیت عادی در همه استان های عراق شد. عبدالمهدی همچنین از تشکیل کمیته های قانونی برای اطمینان از اینکه خشونت علیه تظاهرات نمایندگان به کار گرفته نمی گردد، اطلاع داد.

نخست وزیر عراق تأکید کرد هیچ مانعی برای اینکه مردم صدایشان را منتقل نمایند وجود ندارد. وی همچنین گفت دولت او مطالبات مشروع تظاهرات نمایندگان را پیگیری نموده و آنها را برآورده می نماید. او گفت مطالبات مردم برای مبارزه با فساد و نگرانی درباره آینده جوانان مطالبات درستی هستند.

نخست وزیر عراق گفت دولت او کار را برای اجرای اصلاحات مالی شروع نموده تا بتواند برای جوانان اشتغال کند. عبدالمهدی به رغم این گفت که برای مبارزه با فساد به کوشش بیشتری احتیاج است. وی گفت طرحی را تقدیم مجلس خواهد نمود که طبق آن دولت به خانواده های کم بضاعت حقوق بدهد.

عادل عبدالمهدی، علی رغم این تأکید کرد راه چاره جادویی وجود ندارد و دولت نمی تواند تمام آرزوهای شهروندان را ظرف یک سال برآورده کند.

او همچنین گفت عراق تصمیم گرفته تمامی بازداشت شدگان اعتراضات اخیر را به جز کسانی که مرتکب جرائم جنایی شده اند آزاد کند.

تظاهرات در بعضی از شهرهای عراق از روز سه شنبه در اعتراض به نبود اشتغال، ضعف خدمات رسانی و گسترش فساد و عدم مبارزه جدی با آن شروع شد و برای سومین روز متوالی به صورت پراکنده ادامه یافت.

دولت عراق بارها با تأکید بر اینکه برگزاری مسالمت آمیز حق مسلم و مشروع معترضان عراقی است، از آن ها خواسته است ضمن احترام به قانون، از انجام هرگونه اقدامی که منجر به خروج این تظاهرات از جهت مسالمت آمیز می گردد خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 17 آبان 1398 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 840

به "نخست وزیر عراق: مطالبات مشروع مردم را پیگیری و برآورده می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر عراق: مطالبات مشروع مردم را پیگیری و برآورده می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید