وسایل توزین بدون برچسب استاندارد جمع آوری می گردد

به گزارش آریا بلاگ، تهران (پانا) - مدیرکل استاندارد تهران با اشاره به اینکه درماه گذشته 7000 مورد بازرسی و آزمون از وسایل توزین و سنجش عمومی در این استان انجام شد می گوید از سال آینده هرگونه وسایل توزین و سنجش بدون برچسب آزمون استاندارد در واحدهای صنفی، جمع آوری و توقیف می گردد.

وسایل توزین بدون برچسب استاندارد جمع آوری می گردد

به گزارش اداره کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری با اشاره به ماده 12 قانون تقویت و تو سعه نظام استاندارد و هم ماده 20 از فصل پنجم ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجش، خطاب به واحدهای صنفی دارنده وسایل توزین و سنجش استان، گفت: در صورت قبول شدن در آزمون دوره ای وسایل توزین و سنجش و انطباق آن ها با استاندارد ملی، ضمن الصاق برچسب آزمون، به وسیله بازرسان آزمایشگاه های همکار این اداره کل، با پلمب ویژه اوزان و مقیاس ها، پلمپ گذاری خواهند شد.

این مقام مسئول ادامه داد: الصاق پلمب های مذکور بر روی وسایل توزین و سنجش، به منزله قانونی بودن این وسایل بوده و مسئولیت حفظ و نگهداری از آن بر عهده صاحب وسیله است.

طاهری هشدار داد: در سال آینده، تمامی وسایل توزین و سنجش فاقد پلمب ویژه اوزان و مقیاس ها غیر قانونی تلقی و به استناد ماده 19 از بندب ذیل فصل چهارم ضوابط اجرایی و مقررات اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجش، توقیف و جمع آوری می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 7883

به "وسایل توزین بدون برچسب استاندارد جمع آوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل توزین بدون برچسب استاندارد جمع آوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید