از نسل دوم گلکسی فولد سامسونگ چه انتظاراتی داریم؟

به گزارش آریا بلاگ، گلکسی فولد سامسونگ بعد از سال ها توسعه و با پشت سر گذاشتن چندین ماه تاخیر در تاریخ عرضه، بالاخره روانه بازار شد ولی از آنجایی که نسل اول یک تکنولوژی نوآورانه محسوب می شود، همچنان ضعف های زیادی دارد. این محصول مناسب کاربرانی است که فارغ از قیمت و مسائل یک محصول نوآورانه، خواستار بهره گیری از چنین گجتی هستند. اما چنین محصولی برای اکثریت کاربران مناسب نیست ولی در هر صورت گوشی های تاشو پتانسیل زیادی برای موفقیت دارند و نسل دوم گلکسی فولد می تواند به عملی کردن چنین پتانسیلی نزدیک تر شود.

از نسل دوم گلکسی فولد سامسونگ چه انتظاراتی داریم؟

هنوز در مورد نسل دوم این گوشی تاشو اطلاعات موثق چندانی منتشر نشده ولی در این مطلب به شایعات مطرح شده در مورد آن می پردازیم. علاوه بر این، قصد داریم بخشی از انتظاراتمان را از این گوشی مطرح کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

تاریخ عرضه و قیمت گلکسی فولد 2

بر اساس شایعات عنوان شده، به نظر می رسد در نیمه نخست سال 2020 می توانیم انتظار عرضه گلکسی فولد 2 را داشته باشیم. اگرچه این چنین تاریخی بسیار مبهم است، ولی باید خاطرنشان کنیم که گلکسی فولد بالاخره در ماه سپتامبر روانه بازار شد و به همین خاطر باید چندین ماه دیگر برای مدل بعدی این گوشی صبر کنیم. از طرفی دیگر، گوشی مذکور در ماه فوریه معرفی شد ولی به دلیل مسائل مختلف، عرضه آن چند بار به تأخیر افتاد. از این نظر، شاید گلکسی فولد 2 به زودی معرفی شود.

در مورد قیمت هم هنوز شایعاتی منتشر نشده ولی از آنجایی که گلکسی فولد با قیمت 1980 دلاری در قفسه فروشگاه ها قرار گرفته، حتی اگر مدل جدید آن ارزان تر باشد، باید همچنان انتظار قیمت بسیار بالایی را داشته باشیم.

اخبار و شایعات مربوط به گلکسی فولد 2

طبق یکی از شایعات منتشر شده، ظاهرا گلکسی فولد 2 از نمایشگر 6.7 اینچی بهره می برد که برخلاف نسل قبلی بر محور افقی تا می شود. بعد از تا شدن، این نمایشگر در بخش داخلی قرار می گیرد و گویا شاهد نمایشگر بیرونی 1 اینچی خواهیم بود. برای یادآوری باید بگوییم که گلکسی فولد از نمایشگر 7.3 اینچی اصلی و نمایشگر ثانوی 4.6 اینچی بهره می برد بنابراین در صورت صحت داشتن این شایعه، با کوچک تر شدن هر دو نمایشگر روبرو خواهیم شد. به همین خاطر فعلا نباید این شایعه را چندان جدی بگیریم. البته کوچک کردن نمایشگر به سامسونگ اجازه می دهد قیمت نهایی گوشی را کاهش دهد.

در گزارش بلومبرگ هم به وجود یک گوشی تاشو سامسونگ اشاره شده که از نمایشگر 6.7 اینچی حفره دار بهره می برد و به صورت عمودی باز و بسته می شود. در کنار آن، باید به یک شایعه دیگر هم اشاره کنیم که ظاهرا سامسونگ مشغول توسعه دو گوشی تاشو است و شاید یکی از آن ها همین گوشی موردنظر باشد.

دیگر گوشی تاشو در دست توسعه هم گویا مانند هواوی میت ایکس به سمت بیرون بسته می شود و این یعنی نمایشگر آن در اطراف گجت همواره قابل رویت خواهد بود. سامسونگ چندین پتنت مربوط به گوشی تاشو ثبت کرده که مطمئنا بسیاری از آن ها مورد استفاده قرار نمی گیرند ولی با نگاه به این طرح ها، می توانیم حدس و گمان هایی را در مورد طراحی نسل بعدی گلکسی فولد مطرح کنیم.

به عنوان مثال در تصویر بالا شاهد سه طرح متفاوت هستیم که دو تا از آن ها شبیه طرح فعلی محسوب می شوند ولی یکی از آن ها به صورت عمودی تا می شود. یکی دیگر از پتنت ها به پشتیبانی نسل جدید گلکسی فولد از قلم استایلوس اشاره کرده که عملی کردن چنین مشخصه ای کار بسیار سختی خواهد بود.

انتظارات ما از گلکسی فولد 2

روند بهبود گوشی های هوشمند تمام نشدنی است اما این موضوع برای گلکسی فولد و دیگر گوشی های تاشو بیش از دیگر گوشی های پرچم دار صدق می کند. اگرچه نسل اول این گوشی همین حالا هم بسیار جذاب و نوآورانه است، ولی در هر صورت نمی توان ضعف های مختلف آن را نادیده گرفت. به همین خاطر، امیدواریم در نسل بعدی این گوشی، شاهد چنین ویژگی هایی باشیم.

قیمت پایین تر

گلکسی فولد با قیمت 1980 دلاری روانه بازار شده و این یعنی برای خرید آن باید دو برابر قیمت یک پرچم دار همه فن حریف بپردازید. اگرچه گلکسی فولد یکی از اولین گوشی های تاشو محسوب می شود و فرایند ساخت آن به این سادگی ها صورت نمی گیرد و به همین دلیل این گران بودن قیمت کاملا منطقی جلوه می کند؛ ولی در نهایت همین قیمت باعث می شود اکثریت کاربران نتوانند چنین گوشی هوشمندی را خریداری کنند.

به همین خاطر امیدواریم سامسونگ برای گلکسی فولد 2 قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد. اگرچه مطمئنا قیمت این گوشی از مثلا گلکسی اس 11 بالاتر خواهد بود زیرا به هر حال گوشی مذکور نسل دوم یک گجت نوآورانه است، ولی احتمالا سامسونگ می تواند قیمت آن را تا حد قابل توجهی پایین بیاورد. اگر سامسونگ می خواهد گوشی های تاشو به گجت های همه گیر بدل شوند، به ناچار باید چنین کاری را انجام دهد.

افزایش دوام

هرچند سامسونگ با اعمال تغییرات مختلف بر گلکسی فولد توانسته آن را نسبت به مدل اولیه بادوام تر کند، ولی در هر صورت گوشی بسیار آسیب پذیری است. با وجود اینکه آسیب پذیری چنین گوشی هوشمندی طبیعی است، ولی در مورد گلکسی فولد 2 امیدواریم این موضوع تا حد زیادی بهبود پیدا کند. کاربرانی که قیمت زیادی برای خرید گوشی می پردازند، مطمئنا به دنبال بهره گیری از یک گوشی محکم و بادوام هستند.

نمایشگر ثانویه بهتر

اگرچه نمایشگر 7.3 اینچی گلکسی فولد جذابیت زیادی دارد، ولی در مورد نمایشگر 4.6 اینچی ثانویه نمی توان چنین چیزی را گفت. زمانی که گلکسی فولد بسته است، از طریق همین نمایشگر باید از گوشی استفاده کنید ولی به دلیل کوچک بودن، عرض کم و حاشیه های ضخیم، تجربه کاربری ایدئالی را فراهم نمی کند.

به همین دلیل، امیدواریم نمایشگر ثانویه گلکسی فولد 2 حاشیه های کمتر و اندازه بزرگ تری داشته باشد. البته اگر طرح این گوشی مانند هواوی میت ایکس باشد، پس هنگام بسته بودن گوشی در اطراف آن با نمایشگر سروکار داریم ولی چنین طرحی هم منجر به آسیب پذیری بیشتر می شود.

حذف چین خوردگی نمایشگر

یکی از مسائل گلکسی فولد سامسونگ این است که چین خوردگی وسط نمایشگر همواره محسوس است. اگرچه کاربران خیلی زود به چنین چیزی عادت می کنند، اما در نهایت یک گوشی بسیار گران قیمت نباید چنین ضعفی را داشته باشد تا کاربران به ناچار با آن کنار بیایند. امیدواریم سامسونگ برای گلکسی فولد 2 بتواند تا حد زیادی این مشکل را اصلاح یا به طور قابل توجهی کاهش دهد.

باتری بزرگ تر با سرعت شارژ بیشتر

گلکسی فولد از باتری 4380 میلی آمپر ساعتی بهره می برد و مدل 5G مبتنی بر باتری 4235 میلی آمپر ساعتی است که با توجه به استانداردهای فعلی، باتری بسیار بزرگی محسوب می شود. اما گلکسی فولد گوشی استانداردی نیست و با افزایش ظرفیت باتری کاربران برای مدت بیشتری با خیال راحت می توانند از این گوشی بهره ببرند.

علاوه بر این، باید خاطرنشان کنیم که باتری گلکسی فولد از سرعت شارژ 15 وات پشتیبانی می کند ولی این روزها گوشی های پرچم دار به بهره گیری از سرعت شارژ بسیار بالاتری روی آورده اند. به عنوان مثال گلکسی نوت 10 پلاس از شارژ 45 وات پشتیبانی می کند و امیدواریم گلکسی فولد 2 از چنین سرعت شارژی بهره ببرد.

آیا ادغام گوشی های گلکسی اس و نوت سامسونگ عاقلانه است؟

منبع: Tech Radar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 968

به "از نسل دوم گلکسی فولد سامسونگ چه انتظاراتی داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نسل دوم گلکسی فولد سامسونگ چه انتظاراتی داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید