علم و تکنولوژی

چین برنج قابل کشت در زمین های شور فراوری کرد

آگرونومیست معروف چینی در سن 90 سالگی بذر برنج قابل کشت در زمین های شور فراوری کرد که می تواند حتی امنیت غذایی جهان را نیز تامین کند، وی در سال 1970 بذر هیبرید برنج را معرفی نموده بود که فراوری برنج را در جهان سه برابر کرد.

7 بهمن 1398

کارآمدترین باتری های سال 2019

در سال 2019، باتری های گوناگونی ابداع و ارائه شده اند که کارآیی های قابل توجهی دارند و می توانند عملکرد ابزار خود را بهبود ببخشند.

6 بهمن 1398

فراوری 91 محصول دارویی در هلال احمر

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلاتی که تحریم ها بر سر راه واردات دارو از سوی هلال احمر ایجاد نموده است، گفت: اگر کانال مشخصی را برای جابجایی اقتصادی دارو و تجهیزات پزشکی فراهم نمایند، طبیعتا منجر به رفاه حال بیماران می گردد....

6 بهمن 1398

فناوری پوشش تبدیلی نانوزیرکونیوم در نمایشگاه رنگ تشریح خواهد شد

نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری از 18 تا 21 آذر 98 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.

4 بهمن 1398

دانشگاه رازی در نظام رتبه بندی دانشگاه های سبز دنیا پیروز به کسب رتبه 415 دنیای شد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: دانشگاه رازی در سال 2019 در نظام رتبه بندی دانشگاه های سبز دنیا پیروز به کسب رتبه 415 دنیای شد.

4 بهمن 1398

دانشگاه مبدا کلیه اتفاقات جامعه و کشور است

خبرنگاران/کردستان رئیس دانشگاه کردستان، دانشگاه و دانشجو را دو واژه جدایی ناپذیر دانست و گفت: دانشگاه مبدا کلیه اتفاقات جامعه و کشور است و دانشجو باید آزاداندیش، نقاد و نسبت به حوادث جامعه مطلع و دارای نظر باشد.

3 بهمن 1398

10 فیلم مشهوری که در آن ها شخصیت های شرور پیروز می شوند

خبرنگاران: تقریباً با اطمینان می توان گفت که اکثر فیلم های هالیوودی از یک ساختار بسیار سختگیرانه و تعیین پیروی می کنند مبنی بر اینکه قهرمان داستان با مشکلاتی روبرو شده، برای حل آن مشکل دست به کار شده، با یک یا چند شخصیت شرور روبرو شده و بعد از مبارزه ای...

2 بهمن 1398

بازارهای قدیمی تهران ، معرفی بازارهای تاریخی تهران

خرید از بازار برای افرادی که همواره دنبال تنوع و البته قیمت های مناسب هستند، بهترین انتخاب بوده و محاسن خاص خود را دارد. در بازار ساعت های طولانی می توان گشت، بی آنکه حتی کالایی تهیه کرد و فقط به گذر عمر و شور و شوق مردم برای ادامه زندگی نگریست، به صحبت...

30 دی 1398

بازرسی بیش از 4 هزار واحد صنفی کردستان

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: چهار هزار و 20 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی سطح بازار اجرا شده است.

30 دی 1398

جدول پرواز های فرودگاه بوشهر در 11 آذر 98

جدول پرواز های فرودگاه بوشهر را در 11 آذر 98 اینجا ببینید.

28 دی 1398

کشته شدن 2 خلبان در سقوط هواپیمایی جاسوسی عربستان

عربستان شب گذشته به کشته شدن دو خلبان سعودی در اثر آنچه آن را سقوط هلی کوپتر آپاچی این کشور در یمن خواند، اذعان کرد. از سوی دیگر، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ساقط شدن یک فروند هواپیمای جاسوسی چینی با موشک زمین به هوا اطلاع داد.

26 دی 1398

حداقل سن برای جراحی بینی ، عوارض جراحی بینی چه زمانی معین می گردد؟

دبیر انجمن راینولوژی ایران در مورد عوارض جراحی زیبایی بینی در سنین پایین هشدار داد و گفت که عوارض این جراحی برای افراد کم سن پس از 2 سال خود را نشان می دهد.

23 دی 1398

دستاورد بنیاد سینمایی فارابی در حوزه بین الملل

علیرضا تابش از فروش حقوق 64 عنوان فیلم سینمایی به کشورهای مختلف در دولت یازدهم توسط بین الملل بنیاد سینمایی فارابی خبر داد.

17 دی 1398

زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است

وزیر نفت با تاکید بر اینکه این اکتشاف با پیشرفته ترین روش های اکتشافی انجام شده و شروع کشف آن با 3 حلقه چاه از سال 95 شروع شده، گفت: حجم لایه قدیمی این میدان 31.3 میلیارد بشکه بوده و حجم جدید کشف شده حدود 22 میلیارد بشکه است.

12 دی 1398

علوم باز؛ جنبشی که همه را زیر چتر علم قرار می دهد

علوم باز؛ پوشش همگانی یا علم باز، برای همه (Open science, Leaving no-one behind)، موضوع و شعاری است که روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه سال 2019 به آن اختصاص یافته است. ترجمه تحت اللفظی Leaving no-one behind، هیچ کس را جا نگذاشتن است که به جاماندگان از تحصیل اشاره دارد و هرساله بچه...

9 دی 1398

آغاز پیش فروش بلیت بازی عراق-ایران در بصره

با وجود تمام برآورد ها در قبال تغییر محل میزبانی بازی های عراق برابر ایران و بحرین، مسئولان برگزاری این رقابت ها از آغاز پیش فروش بلیت برای تماشاگران خبر دادند.

5 دی 1398

آمادگی برای مواجهه با آبگرفتگی های پاییزی

افشین خدامی- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه 6: قلب پایتخت به دلیل موقعیت تجاری، اداری، مسکونی، علمی و آموزشی، منطقه بسیار حساس و البته با اهمیتی است.

1 دی 1398

جزئیات علت زندانی شدن بازیگر معروف به خاطر هفت تیرکشی

یک کارشناس جرائم سایبری درباره جزئیات زندانی شدن محسن افشانی توضیحاتی داد.

1 دی 1398

درمان سرطان پانکراس به کمک نانوذرات پپتیدی بهبود می یابد

پژوهشگران از نانوذرات پپتیدی برای رهایش RNA به داخل بدن موش های آزمایشگاهی مبتلا به تومور پانکراس استفاده کردند و نتایج نشان داد که این روش می تواند فرآیند درمان را بهبود دهد.

30 آذر 1398

بیش ازیکصد تروریست روس از زندانی در سوریه فرار کردند

ایرنا نوشت: رسانه های روسیه از فرار بیش از یکصد تروریست تبعه روسیه از زندانی که قبلا تحت کنترل کردهای سوری قرار داشت، خبر دادند.

24 آذر 1398
تعداد: (110)