مقالات گردشگری

وزیر خارجه قطر در سفر به تهران دنبال چه بود؟

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه قطر به تهران و دیدارش با ظریف و روحانی و بعضی از مطالبی که در خصوص این سفر منتشر شده است، گفت: به نظرم سفر وزیر خارجه قطر به ایران یک سفر قطری بود، در این راستا که قطر بتواند جایگاهش را در منطقه نسبت...

18 اسفند 1399

افتتاح 46 طرح عمرانی در شهرستان سلطانیه

خبرنگاران/زنجان با حضور استاندار زنجان 46 طرح عمرانی در شهرستان سلطانیه به بهره برداری رسید.

17 اسفند 1399

تعلیق 3 هفته ای هواپیمایی تابان به دلیل عدم رعایت مقررات کرونا

تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اخطار این سازمان به شرکت هواپیمایی تابان به دلیل عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.

11 اسفند 1399

سازمان هواپیمایی: تغییر راستا هواپیمای ترکیش ایر ربطی به صدای آژیر نداشت

تهران (پانا) - سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای اظهار داشت پرواز 874 شرکت هواپیمایی ترکیش که قرار بود در ساعات 12:20 بامداد در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به زمین بنشیند، به دلیل شرایط نامساعد جوی تغییر جهت داد و در فرودگاه باکو فرود آمد.

9 اسفند 1399

کره شمالی و جنوبی پس از جدایی چه تغییراتی نموده اند؟

در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم، هنگامی که تعیین شد ژاپن تسلیم قدرت های متفقین گشته است، این پرسش که چه اتفاقی برای کره خواهد افتاد، بیش از هر زمان دیگری مطرح شد. ژاپن پس از دهه ها اشغال شبه جزیره کره، عقب نشینی نموده بود. ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی...

8 اسفند 1399

انواع کلاه مردانه زمستانی که شما را گرم تر می نمایند

استفاده از کلاه در ایران قدمت زیادی دارد و از گذشته های دور مردم در مناسبت های مختلف از انواع متفاوت کلاه استفاده می کردند. البته بخش بزرگی از دوران اسلامی در ایران به استفاده از عمامه و دستار گذاشت با این حال در دوره های مختلف به ویژه در زمان قاجار و پهلوی...

27 بهمن 1399

مقاله: تنها مکانی که از آخرین محدودیت های پرواز کانادا معاف است

محدودیت پروازهای بین المللی در مارس 2020 اعلام شده بود، اما تنها هواپیماهایی که از ایالات متحده، مکزیک، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و کارائیب پرواز می کردند از این معافیت برخوردار بودند.

26 بهمن 1399

تور آمریکا: نامهربان ترین شهرهای آمریکا در سال 2015

بیشتر شهرهای عظیم آمریکا میزبان عده زیادی توریست هستند ولی همه آن ها به یک اندازه جذابیت ندارند. حتی در چند مورد، شرایط ناخوشایند مختلف به حدی هویت شهر را تحت تأثیر قرار می دهد که توریستان آن را غیردوستانه و سرد تلقی می نمایند.

25 بهمن 1399

پارک گوئل بارسلونا با تاریخچه ای جالب

گوئل یک تاجر پیروز بود و می خواست تا اموال و دارایی هایش به یک باغ شهر (مانند نمونه هایی که در انگلستان ساخته شده اند) برای طبقه نسبتاً ثروتمند بارسلونا تبدیل شود. او از آنتونی گائودی معمار مشهوری که به واسطه سبک منحصر به فرد و طراحی های سورئالیستی اش مشهور...

21 بهمن 1399

نخستین سفر مقام سودانی به قطر بعد از برکناری نظام عمر البشیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، محمد دقلو معروف به حمیدتی معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان در نخستین سفر یک مسئول سودانی بعد از برکناری نظام عمر البشیر به قطر سفر کرد.

20 بهمن 1399

خرید ملک و اقامت تضمینی در قبرس

درباره قبرس شمالی کشور جمهوری ترک قبرس شمالی 35 سال پیش به دنیا آمد و به خاری در چشم یونانی ها مبدل شد و در عوض افتخاری برای ترک ها میسر شد. استقلال این کشور باعث دو پارچه شدن این جزیره زیبا شده. ایرانی ها و کلا همه کشورها میتونند بدون ویزا به قبرس شمالی...

20 بهمن 1399

جشن شروع سال نو میلادی و دنیایی از سنت و غذاها

شب سال نو، شبی است که با غذا و خوردنی های مخصوصش تعریف می گردد. وقتی در سرتاسر دنیا سال نو فرا می رسد، طبق رسوم بعضی کشورها، نان، غذا و کیک های ویژه ای پخته می شوند؛ نودلها با رشته های بلند که نمایانگر طولانی بودن زندگی هستند، نخود فرنگی به نمایندگی از...

20 بهمن 1399

17 ملوان ایرانی از کراچی پاکستان آزاد شدند

تهران (پانا)- کنسولگری کشورمان در کراچی گفت 17 ملوان ایرانی دیگری که در زندان کراچی پاکستان بودند، آزاد شده و به کشور بازگشتند.

20 بهمن 1399

هایپرلوپ ویرجین با انسان آزمایش شد

هایپرلوپ ویرجین به عنوان نخستین سامانه حمل و نقل فوق سریع پیروز به جایجایی انسان با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت شد.

20 بهمن 1399

ضرورت تدوین نقشه راه برای مشارکت در بازسازی آذربایجان

وبینار آنالیز فرصت ها و ظرفیت های تجاری موجود میان ایران و آذربایجان در شرایط جدید مالی و منطقه ای، با حضور محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران، حسین پیرموذن رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان و بعضی از نمایندگان تشکل ها و روسای کمیسیون...

20 بهمن 1399

خبرنگاران وزیر صنعت: اتمام طرح های نیمه تمام در دستور کار دولت است

تبریز- خبرنگاران - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اتمام طرح های نیمه تمام در دستور کار دولت است، گفت: برای اتمام این طرح ها تا انتها دولت تلاش می کنیم.

19 بهمن 1399

خبرنگاران 11 ناحیه صنعتی در مناطق روستایی استان سمنان ایجاد می گردد

سمنان- خبرنگاران- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: طرح راه اندازی 11 ناحیه صنعتی در مناطق روستایی استان به منظور اشتغالزایی، نگهداشت جمعیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت در حال پیگیری است.

19 بهمن 1399

طرح های توسعه گروه صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر افتتاح شد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی در دومین روز از سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به آذربایجان شرقی و در آخرین ساعات حضور او در این استان، طرح های توسعه گروه صنایع غدایی شیرین عسل افتتاح شد.

19 بهمن 1399

مربی استقلال کرونا گرفت

صمد مرفاوی و آرش برهانی مربیان تیم فوتبال استقلال به دلیل سرماخوردگی نتوانستند همراه استقلال برای دیدار با گل گهر به سیرجان سفر کنند.

19 بهمن 1399

روسیه برای ناوالنی پرونده اختلاس کلان باز کرد

کمیته پیگیری قضایی روسیه، الکسی ناوالنی فعال سیاسی روس مخالف دولت این کشور را که هم اکنون باعت دشمنی شدید میان اروپا و مسکو شده است را به اختلاس کلان متهم کرد.

19 بهمن 1399
تعداد: (280)