از پایکوبی تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر

به گزارش آریا بلاگ، جنین در رحم مادر دنیای خودش را دارد و کارهای بسیار جالبی مانند حرکت دست و پاها، باز و بسته کردن چشم ها، خمیازه کشیدن و گریه کردن را انجام می دهد تا خود را برای زندگی در بیرون از شکم مادر آماده کند.

از پایکوبی تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر

علائم گریه جنین در رحم مادر و موارد دیوانه واری دیگر که او در رحم مادرش انجام میدهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، باردار بودن یک تجربه شگفت انگیز است. یک انسان کوچک در درونش رشد می کند! همانطور که ماه ها می گذرد، نوزاد متولد نشده شما به روش های باورنکردنی رشد می کند و رشد می کند. چیزهایی که کودک قادر به انجام دادن در رحم است، مطمئناً ذهن شما را منفجر خواهد کرد! همانطور که کودکتان در حال رشد است، آن ها در مورد خودشان و محیط زیست شان درسهایی یاد می گیرند. آن ها به اطراف حرکت می کنند، در اتاقی دنج و راحت زندگی می کنند و با توانایی های تازه یافته خود، مانند حرکت بازوها و پاها، باز کردن چشمانشان و گوش دادن به صدای پدر و مادرشان، تجربه می کنند.

در پایان نه ماه که از همیشه نزدیک تر به نظر می رسند، کودک قادر خواهد بود تا بعضی چیزهای جالب را انجام دهد. او قادر به انجام بسکمک از کارهایی است که زمانی که به جهان می آید، هم در شکم شما انجام می دهد. این کار کودک را برای زندگی در بیرون آماده می کند.

او این مهارت ها را تا زمانی که سفر خود را به سوی کانال زایمان انجام می دهد، ادامه خواهد داد. ما بچه هایی را می شناسیم که دوست دارند لگد بزنند، مشت بزنند و هر کاری دلشان می خواهد را بکنند، اما آن ها خیلی بیشتر از این کارها را می کنند و بسکمک از مادران حتی درک نمی کنند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

جنین در شکم مادر چه کارهایی انجام میدهد؟

اتفاقات و کارهای جالب جنین در رحم مادر

نوزادان در رحم گریه می کنند ولی این تنها موردی نیست که ما قصد داریم در این بخش از نمناک در مورد رازهای جالب زندگی جنین در رحم مادرش برایتان بازگو کنیم ؛ فکر کردن به این موضوع جالب و بسیار عجیب است. و آن ها خیلی بیشتر از این کارها را می کنند.

آنها بدن خودشان را جستجو می کنند:

در حالی که این ممکن است به عنوان یک شوک برای والدین باشد، اما بعضی باور دارند که نوزادان متولد نشده ممکن است در طول مدتی که در رحم هستند، احساس درد و لذت کنند. از آنجایی که بعضی متخصصان می گویند نوزادان می توانند احساس شادی کنند، به خصوص بعد از 15 هفته، آن ها اعمالی را در رحم انجام خواهند داد تا اساساً کشفیاتی را انجام دهند.

احساسات جنین در شکم مادر

خمیازه کشیدن :

وقتی خسته می شویم، اغلب یک خمیازه شیرین می کشیم. خوب، بچه های ما در رحم هم همین کار را می کنند! زمانی که سیستم عصبی مرکزی فرزندتان شروع به رشد می کند، آن ها قادر خواهند بود کارهای بیشتری انجام دهند که شبیه نحوه رفتار آن ها در زمانی است که به جهان می آیند. این شامل توانایی خمیازه کشیدن است.

کودک متولد نشده شما این مهارت ها را تمرین می کند. در حقیقت بسکمک از پزشکان و متخصصان معتقدند که خمیازه کشیدن به کودک کمک می کند تا فعالیت های مغزی و رشد مغز خود را بیشتر کند. بنابراین در این مورد خمیازه کشیدن تنها به این دلیل نیست که نوزاد خسته است، بلکه کارکرد بسیار مهمی دارد.

آنها گریه می کنند!

آیا فکر اینکه جنین در رحم گریه می کند باعث گریه شما می شود؟ درست است. جنین ها در رحم گریه می کنند. ممکن است عجیب باشد که فکر کنید کودکی که هنوز به جهان نیامده است، در شکم مادرش گریه می کند، اما این کار را می کند. ما می دانیم که نوزادان گریه می کنند. آن ها زیاد این کار را می کنند! این روش آن ها برای ارتباط دادن نیازهای آن ها است، گرسنگی، خستگی، نیاز به تغییر پوشک، یا فقط بغل. بچه ها با گریه کردن این مهارت مهم را در حالی که هنوز در رحم هستند، بدست می آورند.

محققان از طریق سونوگرافی کشف کرده اند که نوزادان گریه می کنند. این یک فریادی خاموش است (بنابراین شما نمی شنوید که کودکتان گریه می کند!) بلکه توسط زبان آن ها با دهان باز، نفس نفس زدن در اینجا و آنجا، و حتی لرزان لبهایشان نشان داده می شود.

آیا جنین گریه میکند؟

جنین در شکم مادر چه کار می کند؟

جنین ها می توانند در رحم، شگفت زده شوند:

بسکمک انتظار دارند که مادران یک ضربه ناگهانی از نوزاد خود را گزارش کنند. ممکن است یک ضربه سریع یا یک احساس، تقریباً مثل این باشد که انگار بچه از خواب بیدار شده است. درست همانطور که صداهای خاصی ممکن است باعث شوند که ما را غافلگیر کنند، و این برای جنین ها هم صدق می کند!

اگر همه چیز آرام باشد و ناگهان شما صدای تلویزیون را بلند کنید، تلفن زنگ بزند، موسیقی پخش کنید، جلو بوق ماشین باشید ، یا صداهای دیگر، ممکن است متوجه جهش کودکتان در رحم شود.

آن ها بهت زده می شوند، چه در حالت استراحت یا خوابیدن باشند. در هر صورت، محرک بیرونی آن ها را شگفت زده می کند و شما این واکنش را احساس می کنید!

صدای مادرشان را به خاطر می آورند:

نوزاد شما مدت زیادی را در مدت نه ماه با شما می گذراند. پس شگفت انگیز نیست که بچه ها صدای مادرشان را به یاد داشته باشند. پزشکان اغلب به مادران توصیه می کنند که با نوزاد خود صحبت کنند، آن ها را صدا کنند، و حتی داستان برای آن ها بخوانند. در حالی که این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما می تواند سرگرم کننده باشد.

در اسکن های اولتراساند وقتی که یک کودک صدای مادرش را می شنود، ضربان قلبش ممکن است کاهش یابد. آنها می فهمند که مادرشان نزدیکشان است و در امان هستند.

حرف زدن و خواندن داستان برای جنین

کارها و حرکات شگفت انگیز جنین در رحم مادر

به شست دستشان می چسبند:

گاهی، باید والدین یک تصویر سونوگرافی بدهند و در عکس مشخص می سود که انگشت شستشان را میک می زنند! دست هایشان را به اطراف تکان می دهند و به صورتشان دست می زنند. آن ها کشف می کنند که چطور دستشان را در دهانشان بگذارند. و اگر خوش شانس باشید می توانید بعضی از این کارها را در طی یک سونوگرافی ببینید.

چشم هایشان را باز و بسته می کنند:

آن ها در حال تمرین برای لحظه ای هستند که سفرشان را به سمت مجرای تولد انجام دهند و به زندگی ما ملحق می شوند. در بخش بزرگی از زمانش در شکمتان، نوزادتان چشمانش بسته است. به هر حال چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد!

در حدود هفت ماه، نوزادتان توانایی باز کردن چشمانش را خواهد داشت. دیدش برای دیدن چیزهای زیادی نیست، بلکه باید چیزهایی را ببیند و حتی نسبت به نور واکنش نشان دهد. اگر یک نور روشن، مثل چراغ قوه، بر روی شکم خود روشن کنید، ممکن است احساس کنید که نوزادتان حرکت می کند. به احتمال زیاد، او نور را دوست ندارد و از آن دور می شود.

توانایی باز و بسته شدن چشم های جنین در هفت ماهگی

جنین در رحم مادر این کارها را انجام می دهد

نمونه ای از مزه های غذاییتان را می چشد:

یک ضرب المثل قدیمی می گوید:از چیزی که می خورید، جنینتان هم می خورد. این درست است، چون شما نوزادتان را از طریق بندناف تغذیه می کنید. اما در بعضی موارد، طعم های خاص خیلی شایع هستند و می تواند زمانی که در رحم شماست غذاهایتان را مزه کند. این طعم ها واقعا در مایع آمنیوتیک تشخیص داده می شود.

برای بسکمک از طعم ها، از تند تا شیرین، شور و ترش، می تواند راه خود را به حس چشایی برای جنینتان باشد. پیتزا یا سیر خوردید؟ نوزادتان هم همین ها را خواهد خورد! در حقیقت، محققان دریافته اند که انتظار دارند که مادرانی که هویج می خورند، فرزندانشان از هویج خوردن لذت ببرند. پس قطعاً مواظب باشید که چه چیزی می خورید - و از آن لذت ببرید.

مثل توپ جمع می شوند:

مادران باردار می دانند که هر چقدر به ماه های پایانی بارداریشان می فرایند، بیشتر شکمشان گرد می شود و این به معنی فضای کمتری برای نوزادتان است که به اطراف حرکت کند. با این حال لازم نیست نگران باشید، نوزادان جمع می شوند.

در حالی که کودک شما خودش را خوب و راحت می کند، رشد می کند. آنها لگد می زنند، حتی ممکن است گاهی اوقات برای مادر ناراحت کننده باشد. بازی کردن با بچه می تواند سرگرم کننده باشد. بعضی وقت ها اگر بچه لگد زد، اگر آن نقطه را فشار دهید باز هم لگد خواهد زد!

جمع شدن جنین در شکم مادر

توانایی های جالب جنین در رحم مادر

تمرین تنفس:

کودک شما دوباره در حال آماده شدن برای جهانی خارج،با یک روش بسیار مهم و فوق العاده شگفت انگیز است - او قبلاً در حال تمرین نفس بوده، درست در اوایل هفته نهم! جنین ها همه اکسیژن لازم را از طریق بندناف دریافت می کنند. اما بندناف تا زمانی که در رحم هستند فقط با آنها است، بنابراین بسیار مهم است که بدانید آن ها مهارت های تنفس خود را تمرین می کنند.

جنین ها تنفس را تمرین می کنند و حرکات صورت و دهان را می سازند که می توانند در سونوگرافی دیده شوند. تغییر دما از رحم به جهان بیرونی باعث می شود که آن ها نفس ناگهانی داشته باشند، اما هیچ نگرانی وجود ندارد، آن ها ماه ها تمرین کرده اند!

شناسایی آهنگ ها و صداهایی خاص:

ما می دانیم که بچه ها صدای مادرشان را تشخیص می دهند، چون به طور کلی صدای او را در تمام زمان ها شنیده اند! ممکن است شنیده باشید که مادران در حال خواندن کتاب برای شکم خود هستند. خب، در حالی که ممکن است عجیب به نظر برسد، اما واقعاً چیز فوق العاده ای وجود دارد. امتحان کنید. همان داستان را برای جنین خود بخوانید، حس می کنید به اطراف حرکت می کند.

همین اتفاق، برای آهنگ هم می افتد! مطالعات نشان داده اند که فعالیت های مغزی بچه ها پس از تولد آن ها نظارت می شود. اگر آهنگی که در رحم شنیده باشند را الان بشنوند، آرام می شوند، ضربان قلبشان کاهش می یابد و فعالیت مغزشان را بیشتر می کند.

واکنش جنین در رحم مادر به آهنگ ها و صداها

عجیب ترین کارهای جنین در رحم مادر

آن ها با اطرافشان بازی می کنند:

این یک زندگی جالب برای نوزادان در طول این نه ماه است. زمانی که یک نوزاد بزرگ تر می شود و تاریخ به جهان آمدن او نزدیک تر می شود، کارهای بیشتری می توانند در رحم انجام دهند. مثل تحقیق درباره اینکه چه چیزی در اطراف آن ها وجود دارد - از جمله خودشان! برای نوزادان، هر روز یک چیز جدید وجود دارد.

بچه ها برای مکیدن انگشتان دست و پا ا و انگشت شست خودشان شناخته شده اند. آن ها به دیوار رحمی فشار می آورند. آن ها بندناف را می گیرند و می کشند. نوزادان کنجکاو هستند و این در رحم شروع می شود!

لبخند زدن:

دیدن لبخند کودک چیزی شگفت انگیز است. دیدن این خنده بی دندان در هر کودکی واقعاً پرستیدنی است، شکی در این مورد وجود ندارد! خوب، کودک متولد نشده شما در حال تمرین لبخند زدن است.

بچه ها با لبخند به جهان نمی آیند و ممکن است چند هفته طول بکشد تا شما این لبخند حقیقی را ببینید، اما با این وجود، تمرین کردنش در رحم انجام می شود. در حدود هفت ماه بعد از بارداری، نوزاد شما احتمالاً حالات صورت خود را بیان می کند، که به او کمک می کند تا مدتی بعد از تولدش، به شما لبخند حقیقی بزند.

جنین در رحم مادر لبخند می زند

پیوند با مادر:

پیوند مادر و کودک غیرقابل شکستن است. رشد یک انسان درون شما باعث می شود این پیوند جادویی بین شما و یک فرد کوچک ایجاد شود. از همین الان شروع می شود. او برای تغذیه و آسایش به شما تکیه می کند. فقط صدای شما دلداری برای بچه متولد نشده، است … چقدر جذاب است؟!

با اینکه هنوز نوزاد خود را ندیده اید، اما این رابطه قوی را بین خود دارید. یک نفر وجود دارد که همیشه در طول این نه ماه طولانی با هم بوده اید. زمانی که به جهان می آیند، صدای شما را می شناسند. به این ترتیب با کودک خود صحبت کنید و بدانید که آن ها به شما گوش می دهند. این پیوند از لحظه ای شروع می شود که شما به آن پی می برید، بنابراین از آن لذت ببرید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4688

به "از پایکوبی تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پایکوبی تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید