کشف دنیایی تازه با دِرون (drone)

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران: روز هایی که فقط نیرو های نظامی از دِرون ها استفاده می کردند گذشته و امروزه افراد عادی هم برای فعالیت های حرفه ای و تفریحی از آن استفاده می نمایند. از آنجا که تکنولوژی درون ها به سرعت در حال پیشرفت است، جای تعجب نیست که عکس های خیره نماینده و باورنکردنی با یاری آن ها گرفته گردد که پیش از این به راحتی در دسترس نبودند. تعدادی از آن ها را با هم می بینیم.

کشف دنیایی تازه با دِرون (drone)

دریاچه Morrisons Quarry، کبک، کانادا

غواصان شنا کردن در آب های فوق العاده این دریاچه را دوست دارند چون تعداد زیادی یدک کش و خودرو در آن وجود دارد.

بدترین ترافیک

چین با 1.42 میلیارد نفر جمعیت پرجمعیت ترین کشور جهان است؛ بنابراین تعجبی ندارد که بدترین ترافیک های جهان هم در این کشور باشد. این عکس در سال 2012 از بزرگراه پکن، هنگ کنگ گرفته شده است. بله، این بزرگراه 50 لاین دارد که همگی پر از خودرو هستند. این ترافیک 12 روز طول کشید.

ماهیگیر و سرچکشی

این عکس یکی از به موقع ترین عکس هایی است که با دِرون گرفته شده است. این عکس در ساحل پاناماسیتی در فلوریدا گرفته شده و در آن یک ماهیگیر را می بینید که سعی می نماید کوسه را برگرداند و مردم که از فاصله امن او را تماشا می نمایند. خوشبختانه او پیروز شد و کوسه بدون هیچ آسیبی در اقیانوس رها شد.

ورزشگاه سیلوردوم (Silverdome)

متاسفانه این ورزشگاه مخروبه شده است. این ورزشگاه در سال 2009 به سرمایه گذاران فروخته شد تا آن را تبدیل به ورزشگاه فوتبال نمایند، اما هرگز این اتفاق نیفتاد. این یک بنای کاملا تاریخی است که زمانی میزبان سوپربول، فینال ان بی ای (NBA) بوده، حتی پاپ ازآن دیده نموده و الویس نیز در آن کنسرت برگزار نموده است.

خرگوش صورتی غول پیکر

اولین عکس با دِرون از این خرگوش صورتی در شمال ایتالیا در سال 2005 گرفته شد. این خرگوش غول پیکر 60 متر طول و 6 متر عرض دارد. قرار بود تا سال 2025 اینجا باشد، اما در حال حاضر پوسیده است.

گورستان هواپیما

شکی نیست که آمریکا هزینه زیادی را صرف خرید تجهیزات نظامی می نماید. اما آیا تا به حال فکر کردید که چه اتفاقی برای تجهیزاتی که کارشان را نموده اند می افتد؟ آن ها را به توسان در آریزونا می برند. اینجا محل استراحت بیش از 4000 نوع هواپیمای جنگی مختلف است. این بزرگترین مرکز ذخیره سازی جهان است که از سرانجام جنگ جهانی دوم وجود دارد.

گالیور، غول مهربان

این عکس را یک دِرون در حال پرواز روی ادینبورگ، اسکاتلند گرفته است. قاتلی به نام جیمی بویل، این مجسمه را وقتی در زندان بارلینی در گلاسکو حبس بوده ساخته است. این مجسمه که بین مردم محلی بسیار محبوب است، در سال 1976 رونمایی شد. چون باگذشت سال ها خراب شده بود و دولت هم می خواست سیستم پیشگیری از سیل را تاسیس کند، تصمیم دریافتد آن را در سال 2011 حذف نمایند. اگرچه این مجسمه تخریب شد، اما هنوز در فضای مجازی زندگی می نماید.

مجسمه مسیح نجات بخش

این چشم انداز نادر از مجسمه مسیح نجات بخش در ریودوژانیرو با یاری یک دِرون گرفته شده است. این مجسمه 38 متر ارتفاع دارد و روی کوه 710 متری کورکوادو (Corcovado) نهاده شده است.

آتشفشان وانواتو (Vanuatu)

این یک عکس هوایی فوق العاده است که به نظر می رسد از دل فیلم های هالیوودی گرفته شده باشد. بعدا معین شد که چند دِرون در کوشش برای دریافت این عکس از بین رفتند، چون بسیاری از درون ها نمی تواند دمای بالای این مکان را تحمل نمایند.

گودال کراکن (Kraken)

اگرچه نام گودال کراکن ترسناک به نظر می رسد، اما این یک پدیده طبیعی نیست بلکه انسان ساخته است. این یک سرریز مصنوعی در کالیفرنیا است. با این حال باز هم ترسناک است.

معدن میر، سیبری

این یک عکس هوایی واقعا خاص است، چون معدن میر اولین و بزرگترین معدن الماسی است که تا به حال ساخته شده است.

این معدن در سال 1955 در شوروی کشف شده و از آن موقع تا کنون فعال است.

فروگودال گواتمالا

در سال 2010، طوفان گرراستای آگاتا در گواتمالا سیتی رخ داد و این گودال وحشتناک را ایجاد کرد. قطر این گودال 20 متر و عمق آن بیش از 90 متر بود. ترسناک تر این است که چنین گودال هایی در گواتمالا زیاد اتفاق می افتد.

باسیلیکای سنت فرانسیس

ساخت این باسیلیکا در سال 1228 شروع شد. این باسیلیکا دارای دو کلیسا و دخمه ای است که بقایای سنت فرانسیس در آن نگهداری می گردد. کل این مجموعه در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو نهاده شد.

پرواز 8622 هواپیمایی پگاسوس

این عکس هوایی از پرواز 8622 پگاسوس از شهر ترابزون است. متاسفانه وقتی هواپیما به ترابزون رسید، از باند خارج شد و از صخره سقوط کرد. خوشبختانه قبل از اینکه هواپیما به دریای سیاه بیفتد، متوقف شد. هیچکس آسیب ندیده، اما فرودگاه تعطیل شد.

نهنگ گوژپشت

این عکس عجیب در سانتا باربارا در کالیفرنیا گرفته شده، جایی که یک نهنگ گوژپشت از آب بیرون پریده و تقریبا قایق را با خود می برد. خدمه قایق بسیار هیجان زده و وحشت زده بودند و احتمالا اگر این عکس هوایی نبود مدرکی نداشتند که حرفشان را ثابت کند.

لانه اشتراکی

شاید در نگاه اول فکر کنید که این سر گاو یا گوزن است، اما در واقع بزرگترین لانه پرنده شناخته شده است که توسط عکاس آفریقای جنوبی با دِرون گرفته شده است. در این لانه بزرگ، صد ها پرنده بافنده زندگی می نمایند که به خاطر مهارت های نگهداریشان شناخته می شوند. به همین دلیل لانه آن ها 100 سال دوام می آورد.

اردک های ویتنامی

این عکس از بالای رودخانه با در ویتنام گرفته شده و همکاری انسان و طبیعت را نشان می دهد. پرورش اردک در ویتنام رایج است و یک سنت هم است. بیش از 30میلیون اردک به خاطر گوشت و گاهی تخمشان، هر سال در این کشور پرورش داده می شوند.

شتر ها در شن

این عکس حیرت انگیز توسط عبدالله النصر گرفته شده است. البته این یک عکس کامپیوتری نیست، وقتی خورشید در موقعیت مناسب باشد، سایه ها انعکاس آینه ای جالبی پیدا می نماید.

طوفان هاروی

این عکس بعد از اینکه طوفان هاروی منطقه کلانشهر هوستون را ویران کرد، با دِرون گرفته شده است. دِرون نه تنها برای ثبت ویرانی ها بلکه برای پیدا کردن بازمانده ها استفاده می گردد. این طوفان خسارت زیادی به بار آورد که بیشتر آن در اثر سیل بود، به طور کلی 125میلیارد دلار.

معبد لوتوس

این معبد در دهلی نو قرار گرفته است و با 9 استخر و چند باغ احاطه شده که آن را بسیار آرامش بخش و بی نظیر می نماید. این معبد اثر معمار ایرانی-آمریکایی فریبرز صهبا است که سالانه بیش از 3.5میلیون بازدیدنماینده دارد.

سلفی روی توربین بادی

مطمئن نیستیم که این مرد فقط برای دریافت سلفی بالای توربین رفته یا کار دیگری دارد. به هرحال این یک عکس هوایی زیباست که جا دارد در لیست ما باشد.

گورستان قایق ها در جزیره استاتن

آیا می دانستید در وسط نیویورک سیتی گورستان قایق ها وجود دارد؟ گورستان قایق جزیره استاتن از دهه 1930 وجود دارد. قرار نبود اینجا گورستان گردد. اما چون سودی نداشت، متروکه شد.

نیویورک سیتی در زمستان

آیا این عکس شما را یاد فیلم هالیوودی روز پس از فردا نمی اندازد؟ عکاس بعد از اولین برف زمستانی این عکس را از نیویورک سیتی گرفته است.

فرار از مزرعه پرورش کروکدیل

این عکس از کروکدیل 3 متری در ساحل جزیره پوکت گرفته شده است. این کروکدیل از مزرعه پرورش کروکدیل فرار نموده که در نزدیکی این تفریحگاه ساحلی قرار گرفته است. لازم نیست بگوییم که چقدر می تواند مرگبار و خطرناک باشد.

شیب تند

اگر از ارتفاع می ترسید، حتی فکرش را هم نمی کنید که به چنین جایی بروید و برایتان عجیب است که چه طور این کوهنورد این قدر راحت است و انگار در پارک قدم می زند.

شنا با نهنگ

یکی از هیبجان انگیزترین صحنه های جهان، تماشای نهنگ در اقیانوس است. این عکس از کسانی گرفته شده که به تعطیلات در مکزیک رفته بودند.

نهنگ به گِل نشسته

این یک عکس ناراحت نماینده است که نهنگ مرده را در ساحل صخره ای نشان می دهد. از آنجا که ما انسان ها در حال تخریب زیستگاه همه موجودات زنده هستیم، همواره باید چنین مناظر غم انگیزی در دریا ببینیم.

شیرجه در آبشار

این عکسی از رکوددار گینس دی هوانران در حال پرش در آبشار است. او بیش از 60 سال سن دارد و رکوددار جهانی شیرجه در آبشار است.

بهترین عکس عروسی

موافق باشید یا نه، به نظر ما این یکی از بهترین عکس های عروسی تاریخ است.

فستیوال کایاک

اگر فکر می کنید این عکس واقعی نیست، باید بدانید هیچ وقت در عمرتان این قدر اشتباه ننموده بودید. این جشنواره کایاک در چین است. اگر این وسط گیر بیفتید، بیرون آمدن واقعا سخت و پیچیده می گردد. اما تجربه جالبی خواهد بود.

طوفان ماریا

این عکس از صدمات طوفان ماریا در پورتوریکو و دومینیکا است. این عکس نشان می دهد که آثار انسانی نمی توانند در مقابل طبیعت بایستند. امروزه دِرون ها در پیدا کردن بازماندگان، ارزیابی خسارات و طراحی راستا های مناسب به ناجیان یاری می نمایند.

شنا در کنار یکدیگر

این یک عکس فوق العاده از چیزی است که به راحتی نمی توانیم ببینیم، یک نمونه عالی از سلسله مراتب در موجودات دریایی. در این عکس یک کوسه را می بینید که با تعداد زیادی از ماهی ها شنا می نماید و هیچ کدام مزاحم هم نمی شوند و دنبال کار خودشان هستند.

آب، جاده را با خود می برد.

حتی اگر محکم ترین دیوار ها و جاده ها را بسازید، نمی توانید در مقابل طبیعت بایستید. دیر یا زود طبیعت غالب می گردد. این عکس بعد از سیل گرفته شده و می بینید که آب به راحتی جاده را با خود برده است، مثل اینکه فقط یک مانع کوچک سر راهش بوده است.

منبع: n.247mirror

منبع: برترین ها
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1067

به "کشف دنیایی تازه با دِرون (drone)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف دنیایی تازه با دِرون (drone)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید