افغانستان: طالبان با انکار مسئولیت حملات نمی تواند خود را تبرئه کند

به گزارش آریا بلاگ، سخنگوی دولت افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر مقامات طالبان، تاکید نمود که این گروه با انکار دست داشتن در حملات اخیر افغانستان نمی تواند خود را تبرئه کند.

افغانستان: طالبان با انکار مسئولیت حملات نمی تواند خود را تبرئه کند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان آریا بلاگ، به دنبال رد گروه طالبان مبنی بر دست داشتن در حملات اخیر در ولایت های کابل و ننگرهار، ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت که این گروه با انکار دست داشتن در این حملات نمی تواند خود را تبرئه کند.

صدیق صدیقی، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان امروز (چهارشنبه، 24 ثور) که در یک نشست خبری در کابل گفت: ما شاهد نشر اعلامیه گروه طالبان بودیم که دست داشتن در حملات چند روز گذشته را انکار کردند. اما این را بدانیم که این انکارشان برای مردم افغانستان و جامعه جهانی قابل پذیریش نیست.

صدیقی اضافه نمود: این اقدام گروه طالبان نمی تواند این گروه را از جنایتی که مرتکب شده و آسیبی را که به مردم افغانستان رسانده، برائت دهد.

به گفته او، این گروه در 19 سال گذشته با فراهم سازی بستر مطمئن برای انجام فعالیت های تروریستی، مرتکب جنایت در افغانستان شده اند.

وی تأکید کرد: با تأسف در حال حاضر و در 19 سال گذشته بیشترین جنایت در برابر مردم از سوی طالبان اجرا شده و این گروه عظیم ترین آسیب را به مردم و کشور ما رسانده است.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت که طالبان هم اکنون نیز با انجام حملات تروریستی بر ادامه جنگ و خشونت تأکید دارند.

وی اضافه نمود که این گروه به خواست مردم افغانستان مبنی بر سرانجام جنگ و استقرار صلح، نه گفته اند.

به گفته صدیق صدیقی، علی رغم امضای موافقت نامه صلح میان این گروه و آمریکا، طالبان تعهد جدی برای سرانجام جنگ و استقرار صلح در افغانستان نشان نداده است.

صدیقی اما تأکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای حفاظت جان و مال مردم و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی افغانستان هرگز اجازه نمی دهند تا طالبان و سایر گروه های ترویستی به انجام چنین حملاتی ادامه دهند.

وی همچنین اضافه نمود که دولت افغانستان در برابر حملات اخیر طالبان در ولایت های کابل، ننگرهار و لغمان هیچ وقت بی تفاوت نمی ماند.

حکومت افغانستان این گفته ها را در حالی مطرح می نماید که روز گذشته (سه شنبه، 23 ثور) در پی حملات خونین در ولایت های ننگرهار و کابل، گروه طالبان گفت که این گروه در این حملات دست ندارند. این گروه در اعلامیه ای، این حملات را تقبیح و آن را به گروه داعش نسبت داده بود.

طالبان همچنین گفت که داعش در افغانستان سنگر و مکان علنی ندارد و این گونه حملات از سوی افراد مهم داعش در مهمان خانه های اطلاعاتی کابل و شهرهای دیگر و اداره کابل به گونه مشترک طراحی و عملی می گردد.

در دو حمله ای که دیروز به بیمارستانی در کابل و یک مراسم تشییع جنازه در ولایت ننگرهار صورت گرفت، دستکم 48 نفر کشته و 84 نفر دیگر نیز زخمی شده اند. بیشتر کشته شدگان غیرنظامی هستند.

مسئولیت حمله در ولایت ننگرهار را داعش به عهده گرفت و مسئولیت حمله در کابل را تا به امروز شخص و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3286

به "افغانستان: طالبان با انکار مسئولیت حملات نمی تواند خود را تبرئه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان: طالبان با انکار مسئولیت حملات نمی تواند خود را تبرئه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید