با رعایت قانون فاصله گذاری، چگونه روابط اجتماعی را حفظ کنیم؟

به گزارش آریا بلاگ، حد فاصل یک متر را رعایت کنید، نه بیشتر که بی ادبی باشد و نه کمتر که خود را به خطر بیندازید. پیام ها و تماس های میس شده را در اسرع وقت پاسخ دهید.

با رعایت قانون فاصله گذاری، چگونه روابط اجتماعی را حفظ کنیم؟

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، آداب معاشرت در روابط اجتماعی، ایجاب می کرد که به هنگام ملاقات با همکاران یا همتای سِمتی خود نزدیک رویم، سلام و احوال پرسی کنیم و دست دهیم.

حالا با وجود شیوع کرونا این رفتارها پرخطر برای سلامتی افراد محسوب می شوند و برای حفظ سلامتی خود و دیگران و رعایت قانون فاصله گذاری اجتماعی، مجبور به رعایت برخی نکات هستیم که از قضا تمامیه رفتارهایی که ما جزو آداب معاشرت اجتماعی می دانستیم را شامل می شود. در این بین شاید برخی افراد نگران سستی روابط اجتماعی خود باشند البته حق هم دارند؛ زیرا روابط اجتماعی و آداب معاشرت صحیح باعث کسب اعتبار و رونق کار می شود. پس با این وجود بهتر است نکاتی جایگزین را در ایرنا زندگی بخوانیم تا بیشتر از این از کرونا ضرر نبینیم.

1. خوشبختانه ما در عصر دیجیتال هستیم و می توانیم از راه دور نیز روابط اجتماعی مان را بیمه کنیم. جلسات کاری را با ویدیو کال ادامه دهید و لباس هایی را بپوشید که هم مرتب و تمیز باشند و هم مناسب. اگر در حال نوشتن پیام های متنی برای کسی هستید جملات را واضح و بدون هیچ ابهامی بنویسید. بهتر است قبل از فرستادن پیام دو بار آن را بخوانید. در ویدیو کال ها همه قوانین روابط اجتماعی وجود دارد پس اجازه دهید اول کسانی صحبت کنند که از شما بزرگ تر هستند.

2. از کلمات لطفا و تشکر از شما در گفتگوهای خود استفاده کنید. تمام هنجارهایی را که در فرهنگ و اجتماع به آنها پایند هستید را به جا آورید و به بیان دیگر هنگامی که شما آنلاین هستید، آداب و رسوم اجتماعی وجود دارد. در مسایل آنلاین نیز سر وقت عمل کنید. اگر می خواهید با کسی ویدیو کال داشته باشید بهتر است از قبل با او هماهنک کنید. اگر دیر به جلسه تماس ویدیویی می رسید باید به او نیز خبر دهید.

3. برای اینکه تمام توجه کسی را داشته باشید بهتر است به جای تماس صوتی و ارسال پیام متنی از تماس تصویری استفاده کنید. فیس بوک مسنجر، به تازگی بر روی قوانین ارتباطات دیجیتال همکاری کرده است. او از رشد 70 درصدی کاربران در استفاده از تماس ویدیویی در پلت فرم خود نسبت به هفته گذشته، گزارش داد. یکی دیگر از آمار جالب از بررسی آنها این بود که 60 درصد از آمریکایی ها همواره آخرین پیام خود را چک می کنند که آیا خوانده شده است یا نه.

4. باید مراقب جلسات غیر ضروری باشیم و فقط به این دلیل که از خانه کار می کنیم آنها را حذف نکنیم. برگزاری جلسات به طور منظم برای تقویت روحیه همکاران و کارمندان نیاز است. به یاد داشته باشید که هر کسی در حال تعادل سازی بین زندگی و کار خود است پس با دید منفی به برخی واکنش ها نگاه نکنید. اگر در این دوران کرونا مجبور به ملاقات حضوری شدید، حد فاصل یک متر را رعایت کنید نه بیشتر که بی ادبی باشد و نه کمتر که خود را به خطر بیندازید. پیام ها و تماس های میس شده را در اسرع وقت پاسخ دهید. از نوشتن متن هایی با بار منفی خوداری کنید؛ زیرا که نوشتن بیشتر در خاطره می ماند و ممکن است جبران ناپذیر باشد. نوع احترام ما به دیگران مهم است و اگر کوتاهی کنیم تصویر حرفه ای خود را خراب کرده ایم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3287

به "با رعایت قانون فاصله گذاری، چگونه روابط اجتماعی را حفظ کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت قانون فاصله گذاری، چگونه روابط اجتماعی را حفظ کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید