توضیحات قادر آشنا درباره تغییر در مدیریت مجموعه تئاتر شهر

به گزارش آریا بلاگ، قادر آشنا مدیرکل هنر های نمایشی دلیل اصلی جدایی سعید اسدی از مجموعه تئاتر شهر را علاقه شخصی او برای بازگشت به فعالیت های علمی و دانشگاهی گفت.

توضیحات قادر آشنا درباره تغییر در مدیریت مجموعه تئاتر شهر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، قادر آشنا مدیرکل هنر های نمایشی درباره دلایل خداحافظی سعید اسدی از مدیریت مجموعه تئاتر شهر گفت: از همان اولین روز هایی که بنده وارد مجموعه مدیریت تئاتر شدم، مصاحبه هایی با آقای دکتر اسدی داشتیم مبنی بر اینکه بسیار علاقمند به فعالیت های دانشگاهی و پژوهشی هستند و احساس می نمایند حضورشان در حوزه اجرا، از رسالت و مأموریت اصلی ای که به آن علاقمند هم هستند، دورشان نموده است. بالاخره آقای اسدی در حوزه مباحث علمی و نگارش کتاب فعالیت های بسیاری داشته اند.

آشنا ادامه داد: آن موقع بنده از آقای اسدی خواستم برای مدتی در این سمت باقی بمانند تا اندکی شرایط عمومی کشور به خصوص در شرایط کرونایی معین تر شود. ما خواهش کردیم و آقای اسدی هم محبت کردند و چند ماهی در این سمت باقی ماندند.

وی تأکید کرد: رفاقت شخصی بنده با سعید اسدی به حوالی سال 76 برمی شود. از آن موقع او را می شناسم و بسیار هم علاقمند بودم که همچنان در این سمت حضور داشته باشند تا بنده هم با خیال راحت به کار های دیگر برسم، اما با اصرارش روبرو شدم. اصراری که اصرار واردی هم بود چرا که شأن و صندلی علمی و دانشگاهی آقای اسدی می طلبید در مقطعی فعالیت اجرایی را رها نمایند. واقعیت این است که بنده هم دیگر دلم نیامد بیش از این برای ادامه حضور در مسئولیت اجرایی به او فشار بیاورم.

مدیرکل هنر های نمایشی اضافه کرد: آقای اسدی طی یک ماه اخیر، سه نوبت به دفتر من مراجعه کرد تا در این زمینه تصمیم گیری شود و به نظرش می آمد که کار های اجرایی باعث فاصله دریافت از دغدغه های اصلی اش شده بود. به همین دلیل در فضایی کاملاً محبت آمیز، هفته گذشته این وعده را به او دادم که بار مسئولیت اجرایی را از دوشش بردارم، اما کماکان در حوزه پژوهش و فعالیت های بنیادین کماکان در کنار ما خواهند بود و به عنوان مشاور در حوزه پژوهش همچنان با ما همکاری خواهند داشت.

آشنا درباره فرآیند انتخاب ابراهیم گله دارزاده به عنوان سرپرست جدید مجموعه تئاترشهر هم شرح داد: آقای گله دارزاده شناخت کاملی از حوزه تئاتر دارند و مسئولیت های مختلفی داشته اند. در حال حاضر هم معاون هنری اداره کل ارشاد استان تهران است. او هم دانش آموخته این حوزه است، هم مسئولیت اجرایی داشته و هم کار روی صحنه برده است. مجموع این توانمندی ها باعث شد که دعوت کنیم در این زمینه قبول مسئولیت کند.

وی ادامه داد: شخصاً هم از سعید اسدی برای فعالیت هایی که در این چند ماه داشته متشکرم و هم از ابراهیم گله دارزاده که در این زمینه پذیرفتند در این ایام که بالاخره تئاتر مسائل خاص خودش را دارد، با ما همراه شوند.

مدیرکل هنر های نمایشی در انتها انتصاب ابراهیم گله دارزاده به عنوان سرپرست مجموعه تئاتر شهر را به دلیل مسائل اداری عنوان و تأکید کرد که او به زودی در این زمینه حکم مدیریت دریافت خواهد نمود.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان | برای اجرای یک طرح بازسازی مقرون به صرفه با کارشناسان گروه ساختمانی آبان مشورت کنید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4455

به "توضیحات قادر آشنا درباره تغییر در مدیریت مجموعه تئاتر شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات قادر آشنا درباره تغییر در مدیریت مجموعه تئاتر شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید