خارق العاده ترین شگفتی های طبیعی اروپا - بخش دوم (تور اروپا ارزان)

به گزارش آریا بلاگ، در سرتاسر اروپا، شگفتی ها و جاذبه های طبیعی خارق العاده و جذابی وجود دارد که هر شخصی را در بهت و حیرت فرو می برد. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بعضی از خارق العاده ترین شگفتی های طبیعی اروپا معرفی کنیم.

خارق العاده ترین شگفتی های طبیعی اروپا - بخش دوم (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

تل ماسه پیلا، فرانسه

Dune of Pilat, France

در خط ساحلی کشور فرانسه در اقیانوس اطلس، بزرگترین تل ماسه در سرتاسر قاره اروپا قرار گرفته است. این تل ماسه بزرگ، تل ماسه پیلا نام دارد. تل ماسه پیلا دارای حدود صد متر ارتفاع است و طول آن به بیش از دو هزار و نهصد متر می رسد. این تل ماسه مکان بسیار خوب و مناسبی برای تماشا چشم انداز ها مجذوب نماینده و خارق العاده ای است. در یک سمت این مکان، یک جنگل انبوه از درختان کاج وجود دارد و در حالی که در سمت دیگر آن نیز اقیانوس اطلس و دماغه لی کپ فرت قرار گرفته است. بادهای تند منجر شده تا این تل ماسه روز به روز کوچکتر شود.

کوهستان قفقاز، گرجستان

Greater Caucasus Mountains, Georgia

حدود هشتاد و پنج درصد از کشور گرجستان پوشیده از کوهستان است و مکانی ایده آل برای مشتاقان و علاقه مندان به طبیعت است. محدوده کوهستان قفقاز، در مرز شمالی این کشور قرار گرفته است. این منطقه بسیار الهام بخش دارای قله های پوشیده از برفت و بسیار بلند است. یکی از بلندترین قله های قاره اروپا با ارتفاع پنج هزار و شصت و هشت متر به نام شخارا در این مکان قرار گرفته است.

جنگل سیاه، آلمان

Black Forest, Germany

جنگل سیاه در کوهستان های بادن و ووترمبرگ در جنوب غربی کشور آلمان واقع شده است. جنگل سیاه، تاریک، عمیق و مرموز است و دارای پوشش گیاهی انبوه و زیادی است که تپه ها و دره های این منطقه را پوشانده است. این جنگل اسرارآمیز دارای آبشارهای پر جنب و جوش و پرنده های آوازخوانی است که چشم انداز بسیار دلنشینی را شکل داده است. در داخل این جنگل نیز تعدادی روستا قرار گرفته است که در بعضی نقاط پوشش جنگل را کنار زده اند.

دریاچه صورتی تورویجا، اسپانیا

Las Salinas de Torrevieja, Spain

دریاچه صورتی تورویجا در والنسیا کشور اسپانیا قرار گرفته است و همانطور که از نام آن پیدا است، دریاچه نمکی است که به رنگ صورتی است. این رنگ صورتی ناشی از ترکیبی از باکتری ها و جلبک ها است که آب نمک دار این دریاچه را به این شکل در آورده است. این دریاچه علاوه بر اینکه بسیار زیبا و تماشای است، منبع تامین نمک اسپانیایی از قرن نوزدهم میلادی بوده است.

آبشار جاگالا، استونی

Jägala Waterfall, Estonia

در طی تابستان، آب ها از آبشار جاگالا به خوبی و خروشان به پایین سراریز می شوند. در زمستان، این آب های خروشان به علت افت دما یخ می زنند و سازه های ستون مانند و جالب توجهی را شکل می دهند. در هر فصلی که از این آبشار تماشا کنید، مطمئنا زیبایی و شگفتی خاص خود را دارا است. این آبشار در پایین رودخانه جاگالا و نزدیکی تالین قرار گرفته است. در پیرامون این آبشار چندن نقطه گردشگری و مجذوب نماینده نیز وجود دارد که شامل کلیسای قدیمی و قرن وسطایی استونی و بزرگترین منطقه کارست کشور استونی است.

دریاچه ایبسی، آلمان

Lake Eibsee, Germany

کشور آلمان دارای چندین دریاچه زیبا و تماشایی است اما دریاچه ایبسی به راحتی خارق العاده ترین دریاچه در کشور آلمان به شمار می رود. دریاچه ایبسی در نزدیکی زوگسپیتز در باواریا قرار گرفته است. آب های شفاف و درخشان این دریاچه بازتاب نماینده کوهستان وترستاین پیرامون خود است و همین نیز سبب شکل گیری چشم انداز بسیار تماشایی و خارق العاده می شود. بسیاری از گردشگران و مسافران علاوه بر شنا و قایقرانی در این دریاچه بسیار زیبا و تماشای، اقدام به پیاده روی در اطراف آن می نمایند که حدود هفت و نیم کیلومتر است.

لاس مدلاس، اسپانیا

Las Médulas, Spain

سراشیبی های تند و قرمز رنگ در لاس مدلاس در شمال کشور اسپانیا، شکل گیری خود را مدیون تکنیک های معدن کاری باستانی است. بیش از دو هزار سال قبل، رومی ها در این مکان طلا کشف کردند و با استفاده از روش های غیرمعمول آغاز به استخراج طلا کردند. آنها از آب استفاده کردند تا صخره ها فرو بریزند و طلای داخل آنها استخراج شود. برای حدود دو قرن در این مکان معدن کاری اجرا شده است و سبب شکل گیری صخره های شیبدار و غارهایی است که امروزه در این مکان قرار گرفته است.

رودخانه سوکا، اسلوونی

Soča River, Slovenia

رودخانه سوکا در بین دره های بسیار باریک، آبشارهای کوتاه و بلند و استخرهای طبیعی صخره ای به سمت پایین جریان خود را ادامه می دهد و چشم انداز بسیار زیبا و تماشایی خلق می کند. رودخانه سوکا از دامنه کوهستان جولیان آلپز آغاز می شود و در منطقه غرب کشور اسلوونی به راستا خود ادامه می دهد و وارد کشور ایتالیا می شود. رودخانه سوکا، مکان بسیار ایده آل و مناسبی برای هواداران ورزش های آبی همچون کایاک سواری است.

صخره های اولد هری، انگلیس

Old Harry Rocks, England, UK

در نزدیکی شهر استادلند منطقه دورست کشور انگلیس، مجموعه صخره و پرتگاه هایی تماشایی و خارق العاده وجود دارد که به نام صخره های اولد هری شناخته می شود. احتمال این سوال برای شما پیش آمده که اولد هری چه کسی است. نظریه های بسیار زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد. بعضی از افراد آن را نام یک سارق دریایی شرور و بدنام می دانند و بعضی دیگر نیز آن را لقبی برای شیطان تصویر می نمایند. صخره های اولد هری، یکی از برترین جاذبه های طبیعی سرتاسر اروپا به شمار می رود.

پریکستولن، نروژ

Preikestolen, Norway

صخره پریکستولن دارای ارتفاعی حدود ششصد و چهار متر از سطح زمین است و چشم انداز بسیار تماشای و خارق العاده ای نسبت به فلات لایسفیورد دارد. صخره پریکستولن در غرب کشور نروژ و در رافایلک واقع شده است و یک تخته سنگ طبیعی مجذوب نماینده است که برای رسیدن به آن حدود چهار تا پنج ساعت کوهنوردی ضروری است.

هفت دریاچه ریلا، بلغارستان

Seven Rila Lakes, Bulgaria

هفت دریاچه ریلا، یک مکان گردشگری طبیعی و مجذوب نماینده در کشور بلغارستان به شمار می رود. این دریاچه ها در شمال غربی کوهستان ریلا واقع شدند و هر کدام از این دریاچه ها دارای ویژگی های خاص خود است. دریاچه تیر برای آب های شفاف و ارتفاع بلند خود معروفیت دارد. دریاچه آی دارای شکلی بیضی است و در بازتاب نور خورشید، رنگ آبی درخشانی دارد. دریاچه تویینز نیز دو دریاچه نزدیک به هم است که همچون یک ساعت شنی هستند.

پارک ملی اسنودونیا، ولز، بریتانیا

Snowdonia National Park, Wales, UK

بسیاری از کوهنوردان علاقه بسیاری برای رفتن به اسنودونیا دارند. این مکان، دارای بلندترین قله با ارتفاع یک هزار و هشتاد و پنج متر در کشور ولز است. در بخش دریاچه این پارک ملی، چشم انداز ها بسیار خارق العاده و ماندگاری وجود دارد. در پارک ملی اسنودونیا، مکان ها و چشم انداز ها تماشای بسیار زیادی وجود دارند و در اطراف آن نیز چندین روستای زیبا نیز است.

واختنایوکوت، ایسلند

Vatnajökull, Iceland

واختنایوکوت، بزرگترین یخچال طبیعی اروپا به شمار می رود. این یخچال طبیعی، بیشتر بخش جنوب شرقی خط ساحلی کشور ایسلند را پوشش می دهد. این چشم انداز یخ زده، دنیایی کاملا مجزا و فرق دارد و دارای غارهای عمیق آبی، دره ها، رودخانه های یخچالی و تالاب های پر از کوه های یخی است. علاوه بر این، بلندترین قله کشور ایسلند با ارتفاع دو هزار و دویست متر در این جا قرار گرفته است. علاوه بر این، در زیر این یخ ها، آتشفشان های فعالی نیز وجود دارد.

دولومیتس، ایتالیا

Dolomites, Italy

کوهستان دولومیتس در بخش شرقی کوهستان های شمالی کشور ایتالیا واقع شده است. این قله های صخره ای در حقیقت به وسیله فرسایش، شکل های مجذوب نماینده و تماشایی به خود گرفته اند. علاوه بر این، رانش زمین، سیل و بهمن در این منطقه بسیار رایج هستند. حدود هیجده تا از قله های این کوهستان دارای ارتفاعی بیش از سه هزار متر هستند.

آلگریو، پرتغال

Algarve, Portugal

جدا از تمام استراحت گاه هایی که در منطقه آلگریو قرار دارند، چندین جاذبه طبیعی زیبا و مجذوب نماینده نیز در این منطقه وجود دارد. آلگریو، جنوبی ترین خط ساحلی کشور پرتغال به شمار می رود. چندین پارک طبیعی مکان بسیار مناسبی برای گریز از شلوغی شهرها فراهم آورده است. منطقه محافظت شده طبیعی ریا د آلور نیز درخشان ترین این مکان ها است و دارای خلیج های کوچکی است که پر از پرندگان مهاجر و گل های وحشی رنگارنگ است.

منبع: فوت و فن / loveexploring.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 10471

به "خارق العاده ترین شگفتی های طبیعی اروپا - بخش دوم (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارق العاده ترین شگفتی های طبیعی اروپا - بخش دوم (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید