خبرنگاران فرصتی برای تماشای فیلم های اروپایی در ایام کرونا

به گزارش آریا بلاگ، تهران- خبرنگاران- با گذشت 6 روز از شروع چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که سال جاری به صورت آنلاین برگزار شده است و همچنان ادامه دارد، بیش از 7 هزار نفر در پنج روز و در دور نخست نمایش فیلم ها به تماشای آثار نشسته اند.

خبرنگاران فرصتی برای تماشای فیلم های اروپایی در ایام کرونا

با ما سفر کنید و با تورهای نوروزی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش روز آدینه خبرنگار سینمایی خبرنگاران، 6 روز است که از شروع چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی که سال جاری با حال و هوایی متفاوت و تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا به برگزار گردیده است و هم اکنون ادامه دارد، می گذرد.

پیش از این، چند دوره هفته فیلم اروپایی به همت موسسه هنر و تجربه سینمای ایرانیان و اوینیک در ایران برگزار گردیده است که سومین دوره آن از 18 تا 27 خرداد 1398 در چندین شهر ایران برگزار گردید اما چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی در اولین همکاری رسمی هنر و تجربه با پلتفرم هاشور، به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و موانع پیش آمده برای برگزاری رویدادهای فیزیکی، برای اولین بار به شکل آنلاین در حال برگزاری است.

در این هفته 16 فیلم مطرح اروپایی از 14 کشور، شامل ایتالیا، آلمان، مجارستان، اسلوونی، سوئد، سوییس، اسپانیا، بلغارستان، دانمارک، یونان، هلند، اتریش، پرتغال و فرانسه حضور دارند.

همچنین در این برنامه ضمن نمایش آنلاین فیلم ها، نشست های نقد و تحلیل به شکل زنده تدارک دیده شد که در قالب کارگاه های فیلمسازی در 5 روز به صورت آنلاین و به وسیله لایو اینستاگرامی برگزار می گردد و از صفحه اینستاگرام هنروتجربه به آدرس [email protected] قابل بازدید است.

شنبه 17 آبان؛ نمایش فیلم هایی از اتریش، فرانسه و اسپانیا

جو کوچولو به کارگردانی جسیکا هاوسنر از کشور اتریش، فیلم های کوتاه فرانسوی 9.58 به کارگردانی لویی اُوبر، هوای بد به کارگردانی ژان لوپ فلیسیولی و آلن گانیول و ترانه احمد به کارگردانی فوآد منصور و ترومن به کارگردانی سسک گای از کشور اسپانیا از جمله فیلم هایی بودند که در اولین روز از چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی در سایت هاشور به نمایش درآمدند و 1220 به نفر به تماشای این فیلم ها نشستند.

یکشنبه 18 آبان؛ بیشترین تعداد تماشاگران تا این لحظه

هجدهمین روز از آبان، فیلم های وقتی گوجه فرنگی ها واگنر را دیدار کردند به کارگردانی ماریا اکونومو از کشور یونان، خواهر به کارگردانی اورسلا میر از کشور سوئیس و دلقک ها به کارگردانی فدریکو فلینی از کشور ایتالیا قابل مشاهده از سایت هاشور بودند که یک هزار و 734 نفر از مخاطبان این سه فیلم را تماشا کردند.

همچنین در این روز قرار بود اولین کارگاه فیلمسازی با حضور جانفرانکو آنجلوچی فیلمساز و منتقد ایتالیایی و سعید عقیقی فیلمساز، فیلمنامه نویس و منتقد برگزار گردد و آن ها درباره فیلم دلقک ها به کارگردانی فدریکو فلینی از کشور ایتالیا و سینمای این فرد صحبت نمایند که به دلیل برقرار نشدن ارتباط اینترنتی، این امر مقدور نشد.

دوشنبه 19 آبان؛ از نمایش فیلم ترانزیت تا تبادل نظر درباره بی نشان

در سومین روز از چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی یک هزار و 330 نفر به تماشای فیلم های مادر و دیگر دیوانه های خانواده به کارگردانی ایبولیا فکته از کشور مجارستان، ترانزیت به کارگردانی کریستین پتزولد از کشور آلمان و بی نشان به کارگردانی میها مازینی و دوسان جوکسیمویچ از کشور اسلونی نشستند.

دومین کارگاه فیلمسازی نیز در این روز برگزار گردید که میها مازینی کارگردان فیلم بی نشان از کشور اسلوونی و شاهین امین منتقد درباره این فیلم به گفت وگو نشستند.

سه شنبه 20 آبان؛ نمایش سه فیلم و لایو اینستاگرامی مهرداد اسکویی

در بیستمین روز از آبان، فیلم های سنت جرج به کارگردانی مارکو مارتینز از کشور پرتغال، پیش از یخبندان به کارگردانی مایکل نوئر از کشور دانمارک و تنها از میان ایران، هزار و صد و چهل و چهار مایل اعتماد به کارگردانی آندره لارسون و شمیم برکه از کشور سوئد در سایت هاشور نمایش داده شدند.

همچنین مهرداد اسکویی مستندساز در سومین کارگاه فیلمسازی در دو لایو مجزا با شمیم برکه و آندره لارسون کارگردانان و تهیه نمایندگان مشترک مستند تنها از میان ایران، هزار و صد و چهل و چهار مایل اعتماد و سینمای مستند تبادل نظر کرد.

آمار بازدیدنمایندگان در این روز یک هزار و 640 نفر بوده است.

چهارشنبه 21 آبان؛ فرصتی برای دیدن 2 فیلم از هلند و بلغارستان

تنها 2 فیلم رهبر ارکستر به کارگردانی ماریا پیترز از کشور هلند و نامه هایی از جنوبگان به کارگردانی استانسیلاو دونچو از کشور بلغارستان در پنجمین روز از هفته فیلم اروپایی یعنی 21 آبان ماه قابل مشاهده از سایت هاشور بودند که طبق آمار یک هزار و 105 نفر این فیلم ها را تماشا نموده اند. دلیل کمتر شدن آمار تماشاگران را می توان کمتر بودن حداقل یک فیلم نسبت به روزهای قبل دانست.

همچنین مجید برزگر کارگردان و تهیه نماینده با استانیسلاو دونچو کارگردان فیلم نامه هایی از جنوبگان از کشور بلغارستان در چهارمین روز از کارگاه فیلمسازی درباره این فیلم و همچنین سینمای هنری ایران و بلغارستان به شکل آنلاین صحبت کردند.

پنجشنبه 22 آبان؛ فرصت مجدد برای تماشای فیلم ها

در ادامه نمایش فیلم های این هفته فیلم، از پنجشنبه فرصت مجددی برای تماشای آثار فراهم شد که سه فیلم دلقک ها، خواهر و ترانزیت روز پنجشنبه 22 آبان ماه اکران شدند.

برنامه لایوهای این هفته فیلم در روزهای آخر هفته در جدول نبود.

در نهایت می گردد گفت در دور نخست نمایش فیلم ها تا روز چهارشنبه 21 آبان ماه بیش از 7 هزار نفر به تماشای فیلم های چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی نشسته اند. آمار تکرارِ نمایش این فیلم ها متعاقبا اعلام می گردد.

تا به امروز فیلم ها راس ساعت مقرر و اعلام شده در سایت هاشور اکران آنلاین شده اند.

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی تا روز دوشنبه 26 آبان ماه همچنان ادامه دارد و در این مدت سه فیلم ترومن، بی نشان و سنت جرج در روز آدینه 23 آبان، فیلم های پیش از یخبندان، جو کوچولو و فیلم های کوتاه فرانسوی 9.58، هوای بد و ترانه احمد روز شنبه 24 آبان، سه فیلم تنها از میان ایران، هزار و صد و چهل و چهار مایل اعتماد، وقتی گوجه فرنگی ها واگنر را دیدار کردند و مادر و دیگر دیوانه های خانواده روز یکشنبه 25 آبان و در روز پایانی این هفته یعنی 26 آبان فیلم های نامه هایی از جنوبگان و رهبر ارکستر در سایت هاشور نمایش داده می شوند.

همچنین آخرین برنامه کارگاه فیلمسازی چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی روز شنبه 24 آبان به تبادل نظری نیما عباسپور کارگردان ایرانی با لویی اوبر کارگردان فرانسوی با موضوع 9.58 و فرایند فراوری فیلم کوتاه هنری اختصاص دارد.

چهارمین دوره هفته فیلم اروپایی از 17 تا 26 آبان 1399 مصادف با 7 تا 16 نوامبر 2020 به صورت آنلاین و رایگان به همت موسسه هنروتجربه در حال برگزاری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5084

به "خبرنگاران فرصتی برای تماشای فیلم های اروپایی در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرصتی برای تماشای فیلم های اروپایی در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید