دریاچه ای که در آن اسکلت انسان روییده است!

به گزارش آریا بلاگ، تا به حال شده که به دریاچه ای بروید که اطرافش به جای درخت و چمن، اسکلت کاشته شده باشد؟ بله این دریاچه وجود دارد! این اجساد به جا مانده متعلق به مسافرانی است که میان راه، دچار حادثه اسرارآمیزی شده و جانشان را از دست داده اند.

دریاچه ای که در آن اسکلت انسان روییده است!

دریاچه روپکاند در بیشتر اوقات سال یخ زده است. خیلی ها از وجود این دریاچه خبر ندارند و برخی از کوه نوردان تصادفی به آن می رسند. برای همین در نگاه اول، این دریاچه چندان مجذوب کننده و شگفت انگیز به نظر نمی رسد. اما وقتی یخ دریاچه کاملا آب می شود و عمق دو متری آن به چشم می آید، آن زمان است که شگفتی آن پدیدار می شود. انبوهی از اسکلت های انسان ها زیر لایه ضخیمی از یخ جا خوش نموده اند و برای همین نام دیگر روپکاند را دریاچه اسکلت گذاشته اند. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید.

عناوین مطلب

  • rupkand-lake
  • اسکلت های باستانی دریاچه روپکاند
  • دریاچه روپکاند معروف شد
  • دریاچه اسکلت، سال ها در ابهام
  • چه اتفاقی افتاده؟
    • بعلاوه بخوانید:

rupkand-lake

اسکلت های باستانی دریاچه روپکاند

از قرن نوزدهم، بومیان هیمالیا از وجود چنین دریاچه ای باخبر بودند و درباره آن حرف می زدند. سال 1942 فردی برای انجام تحقیقات درباره دریاچه اسکلت، به منطقه موردنظر رفت. وی در این سال، وجود روپکاند را به طور قانونی به ثبت رساند. او از تماشا دریاچه روپکاند وحشت کرد چرا که نزدیک به 200 اسکلت نه تنها در عمق دریاچه، بلکه در لابه لای صخره های منطقه کوهستانی به چشم می خورد.

دریاچه روپکاند معروف شد

دریاچه روپکاند خیلی زود توجه مردم را به خود جلب کرد. هر یک از محققان سعی می کردند نظریه ای درباره این که اسکلت ها از کجا آمده اند و متعلق به چه کسانی هستند ارائه دهند. یکی از اولین نظریه ها این بود که اسکلت ها بقایای جسد سربازهای ژاپنی جنگ جهانی دوم است. به علت قدمت بیشتر اسکلت ها این نظریه رد شد. نظریه دیگری می گوید اسکلت ها متعلق به جنگجوی کشمیری و ارتش اوست. آن ها پس از یک نبرد وقتی از تبت بازمی گشتند، به طرز اسرارآمیزی ناپدید شدند.

دریاچه اسکلت، سال ها در ابهام

سال 2004 نشنال ژئوگرافی تحقیقات گسترده ای در این باره انجام داد. تحقیقات نشان داد که عمر آن ها تقریبا به سال 850 بعد از میلاد مسیح بازمی شود. همه این اسکلت ها متعلق به یک قوم بوده و همه آن ها در یک زمان مرده بودند. پس از مرگشان، شرایط آب و هوایی، اسکلت ها را در شرایط خوبی نگه داشته بود. به طوری که با وجود گذشت بیش از 1200 سال از عمرشان، اسکلت ها هنوز سالم به جای مانده اند. حتی روی برخی از اسکلت ها هنوز مو و گوشت دیده می شود.

نکته جالب توجه دیگری وجود دارد که نشان می دهد در همه اسکلت ها شواهدی از جراحت دیده می شود. همه آن ها ترومای غیر نافذ در ناحیه سر و شانه هایشان داشتند.

چه اتفاقی افتاده؟

به عقیده دانشمندان فقط بارش جسم سنگین از آسمان، باعث مرگ 300 نفر به طور دسته جمعی خواهد شد. این جسم های سخت احتمالا به مقدار توپ کریکت بوده اند و قطر آن ها به 22 سانتیمتر می رسیده است. اینکه آن ها چیزی برای حفاظت از خود نداشتند و محیط طوری نبوده که بتوانند زیر آن پناه بگیرند، تا حدودی قابل قبول است. البته برای محققان دریاچه اسکلت روپکاند، همچنان این سوال مطرح می شود که چرا زخم ها تنها در ناحیه سر و شانه بودند؟ و کمی غیرعادی است که هیچ کس به نظر نمی رسد که فرد دیگری را برای آسیب نتماشا حمایت نموده باشد. به هر حال تمام این احتمالات پابرجاست. اما هنوز هم نظر قطعی برای علت مرگ آن ها بیان نشده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب قلعه واقعی زیبای خفته کجاست؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 12366

به "دریاچه ای که در آن اسکلت انسان روییده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ای که در آن اسکلت انسان روییده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید