شانس بیشتر دیاباته برای کفش طلا، رکورد ضعیف ترین آقای گل لیگ برتر شکسته می گردد؟

به گزارش آریا بلاگ، باتوجه به بازی های باقی مانده پرسپولیس، صنعت نفت، پیکان و استقلال، شیخ دیاباته شانس بیش تری برای آقای گلی و کسب کفش طلای فوتبال ایران نسبت به چهار رقیب دیگر خود دارد.

شانس بیشتر دیاباته برای کفش طلا، رکورد ضعیف ترین آقای گل لیگ برتر شکسته می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، در حالی که تنها 3 هفته به خاتمه نوزدهمین دوره لیگ برتر مانده است پنج بازیکن بیش ترین شانس آقای گلی را دارند که در این بین شانس مهاجم خارجی استقلال یعنی شیخ دیاباته و هم چنین مهاجم گلزن پیکان یعنی شهریار مغانلو بیش تر از سایر بازیکنان است.

پس از گذشت بیست و هفت هفته از لیگ برتر، دیاباته از استقلال و مغانلو از پیکان با 12 گل در رده نخست قرار دارند و عیسی آل کثیر با به ثمر رساندن 11 گل در صندلی بعدی واقع شده است. پس از او نیز دو بازیکن پرسپولیس یعنی علی علیپور و مهدی ترابی با 10 گل در رده سوم قرار گرفته اند. هفته های خاتمهی و بازی های باقی مانده از لیگ نوزدهم نشان می دهد که مهاجم استقلال کار ساده تری را نسبت به رقیبان خود دارد تا بتواند در اولین فصل حضورش در ایران به این عنوان دست پیدا کند.

البته اگر دیاباته و مغانلو نتوانند بیش از یک گل در این 3 بازی به ثمر برسانند، با رکورد ضعیف ترین آقای گل تاریخ لیگ برتر که به نام ادموند بزیک در لیگ دوم خورده است، برابری می نمایند. بزیک در آن سال با پیراهن سپاهان پیروز شد تنها 13 گل به ثمر برساند و به این عنوان دست پیدا کند. رکورد بیش ترین گل زده در تاریخ لیگ برتر، کماکان متعلق به رضا نوروزی است که در فصل 90- 89 پیروز شد با پیراهن فولاد 24 گل وارد دروازه رقیبان کند.

در صورت آقای گلی دیاباته، او به ششمین خارجی تاریخ لیگ برتر تبدیل می گردد که توانسته این عنوان را کسب کند. هم چنین اگر هم دیاباته و هم مغانلو بتوانند آقای گل لیگ نوزدهم شوند، برای چهارمین بار است که در تاریخ فوتبال ایران، 2 بازیکن مشترکا به این عنوان دست پیدا نموده اند و این در حالی است که تا به حال 3 بازیکن به صورتا هم زمان نتوانسه اند در فوتبال ایران صاحب کفش طلا شوند. فصل گذشته 2 مهاجم برزیلی یعنی کی روش استنلی از سپاهان و لوسیانو پریرا از فولاد به طور مشترک و با 16 گل آقای گل لیگ برتر شدند.

فقط غلامرضا عنایتی با 3 بار و مهدی طارمی با 2 بار آقای گلی در لیگ ایران، توانسته اند از این عنوان خود دفاع نمایند. عنایتی در دوره های اول، چهارم و پنجم لیگ برتر به این مهم دست پیدا کرد و طارمی در لیگ پانزدهم و شانزدهم توانست به این عنوان برسد.

در هجده دوره قبلی لیگ برتر، فقط 7 بار آقای گل از تیم قهرمان بوده است که 3 بار پرسپولیس، 2 بار استقلال و 2 بار نیز سپاهان بازیکنی را داشته اند که توانسته به مقام آقای گلی لیگ دسته پیدا کند.

دیاباته برای رسیدن به این مقام باید برابر مدافعان شهرخودرو، پیکان و شاهین شهرداری بوشهر صف آرایی کند و شهریار مغانلو نیز باید برابر تیم های صنعت نفت آبادان، استقلال و سپاهان قرار بگیرد که کار راحتی در این زمینه ندارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4052

به "شانس بیشتر دیاباته برای کفش طلا، رکورد ضعیف ترین آقای گل لیگ برتر شکسته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس بیشتر دیاباته برای کفش طلا، رکورد ضعیف ترین آقای گل لیگ برتر شکسته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید