علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟

به گزارش آریا بلاگ، صدا و سیما/ هیچ کس برای حضور انگل ها در بدن دعوت نامه نفرستادهاست و از حضور آن در بدنش راضی نمی گردد.

علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟

بسیاری از ما نمی دانیم که انگل ها به همه گوشه های جسم و البته روان مان آسیب می زنند و به خاطر همین بی خبری هم اغلب راه درمان مسائلی که از وجود آن ها ناشی شده را اشتباه می رویم، در این مطلب با آسیب های عجیبی که این مهمان های ناخوانده به بدن تان می رسانند آشنا می کنیم و چند درمان طبیعی برای انگل زدایی بدن را هم به شما پیشنهاد می کنیم.

جان ندارید؟

خستگی رهای تان نمی نماید؟ اگر مدام خسته و بی حوصله اید نباید احتمال جان دریافت انگل ها در بدن تان را نادیده بگیرید. بی حالی یا احساس بی تفاوتی مداوم می تواند یکی از نشانه های ابتلای شما به این مشکل باشد، درحالی که اغلب افراد تصور می نمایند این احساسات به خاطر کار زیاد یا ابتلا به کم خونی یا ناهنجاری های فعالیت غده تیروئید سراغ شان می آید.

شکمتان ناکوک است؟

انگل ها به دیواره روده حمله می نمایند و به همین دلیل باعث ابتلا به انواع مسائل شکمی می شوند. اگر دل پیچه دست از سرتان برنمی دارد، بعید نیست که شما هم دچار انگل شده باشید. شاید در میان عوارضی که به خاطر وجود انگل ها در بدن ایجاد می گردد، اغلب افراد تنها با این مشکل آشنا باشند و هنگام دچار شدن به آن، در اولین قدم وجود انگل ها را آنالیز نمایند.

زیبایی تان در خطر است؟

اگزما، جوش و تاول، کهیر، ضایعات و زخم ها از جمله نشانه های وجود انگل ها هستند و حتی خشکی مداوم پوست هم می تواند به خاطر حضور این موجودات ایجاد گردد. جالب اینجاست که انگل ها تنها معده و روده را هدف نمی گیرند، بلکه به طور مستقیم زیبایی مبتلایان شان را هم تهدید می نمایند.

بداخلاقید؟

بدخلقی، مود پایین، مسائل اضطرابی و حتی نوسان های خلقی هم می توانند به خاطر انگل ها ایجاد شده باشند. اگر زیاد عصبانی می شوید، فراموش کارتر از قبل شده اید، همواره مضطربید و احساس بی قراری می کنید، باید احتمال وجود آن ها را آنالیز کنید.

روده تان تحریک پذیر است؟

سندرم روده تحریک پذیر که بسیاری از متخصصان آن را به عنوان نشانه ای از مسائل عصبی می دانند، می تواند به دلیل حضور انگل ها ایجاد شده یا شدت بگیرد.

بدخوابید؟

اختلالات خواب دلایل بیشماری می تواند داشته باشد؛ از مسائل غددی گرفته تا مسائل روانپزشکی همه می توانند خواب شما را آشفته یا نامنظم نمایند. اما این مشکل هم می تواند یکی دیگر از نشانه های وجود انگل ها در بدن شما باشد. اگر بی خوابید، دندان قروچه می کنید یا در طول شب بار ها از خواب بیدار می شوید، بعید نیست که به این مشکل دچار شده باشید.

آب می روید؟

وزن تان هر روز کمتر می گردد و هیچ غذایی نمی تواند اشتهای شما را تحریک کند؟ افزایش وزن ناگهانی یا کاهش یکباره وزن می تواند از نشانه های وجود چنین مسئله ای باشد. بی اشت هایی مداوم یا میل غیرقابل کنترل به غذا خوردن ازجمله نشانه هایی است که از این بیماری خبر می دهد. درحالی که اغلب افراد بی اشت هایی را به عنوان نشانه وجود انگل ها می شناسند، اما در بعضی موارد اشتهای کاذب هم می تواند از وجود آن ها خبر دهد.

درد می کشید؟

درد های عضلانی شما همواره به خاطر حرکت های اشتباهی که انجام می دهید اتفاق نمی افتد. اگر از درد های عضلانی، درد مفاصل، گرفتگی عضلانی، بی حسی دست یا پا، درد ناف، درد قلب و حتی درد آرتروز شکایت دارید، نباید احتمال مبتلا بودن تان به انگل را نادیده بگیرید. می دانیم تعجب نموده اید، اما باید بگوییم که انگل ها می توانند تک تک اعضای بدن تان را از کار بیندازند.

کم خونید؟

مسائل باروری، درد ها و عوارض پیش از قاعدگی، عفونت های دستگاه ادراری، کیست ها و فیبروم، مسائل قاعدگی، مسائل پروستات و... هم می توانند به علت وجود انگل ها ایجاد شوند. آن ها به راحتی به مجاری ادرار، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی حمله می نمایند و کارکرد این دستگاه ها را دچار اختلال جدی و نیازمند درمان می نمایند. حتی بسیاری از افرادی که آزمایش خون شان کم خونی را نشان می دهد هم می توانند به چنین مسئله ای دچار باشند.

با سلاح طبیعت به انگل ها حمله کنید

هویج بخورید

خوردن هویج یک درمان شناخته شده برای انگل های روده به حساب می آید. برای هویج درمانی کافی است دو عدد از این گیاه را رنده کنید و صبح که معده تان خالی است آن را نوش جان کنید.

موهیتو بسازید

موهیتو، نوشیدنی پرطرفداری است که از لیمو، نعناع و آب درست شده و می تواند داروی خوبی برای درمان انگل ها باشد. برای ساختن این داروی طبیعی می توانید به یک فنجان چند برگ نعناع اضافه کنید و روی آن کمی لیمو بچکانید. البته تفاوت این موهیتوی دارویی با نوشیدنی های محبوب در این است که به جای شکر باید در آن کمی نمک بریزید تا با یاریش انگل های معده تان را از بین ببرید.

نارگیل خام بخورید

پودر نارگیل در میان شیرینی دوست ها محبوب است، اما اگر می خواهید از خواص این میوه برای انگل زدایی یاری بگیرید، باید آن را خاک و خالی نوش جان کنید. کافی است نارگیل تازه را رنده و میل کنید تا انگل های موجود در معده تان را بکشد. اما اگر می خواهید از این روش درمانی نتیجه ایده آل بگیرید، باید حداقل یک هفته درمان را ادامه دهید.

دانه های لیمو را دور نریزید

دانه لیمو دور ریختنی نیست. شما می توانید آن ها را خرد کنید و با یاری شان انگل هایی که در بدن تان خانه نموده اند را بکشید. دانه های به ظاهر بی مصرف لیمو که همواره مراقبید در غذای تان نریزند، می توانند انگل های معده را از بین ببرند. اگر آن ها را خرد کنید و همراه یک لیوان آب بنوشید، نیمی از راستا درمان انگل های معده تان را جلو رفته اید.

رب گوجه را فراموش کنید

برای اینکه انگل های معده تان را از بین ببرید و از ایجاد قارچ و عفونت در بدن تان جلوگیری کنید، بهتر است به جای استفاده از رب گوجه آماده، گوجه تازه را جایگزین کنید. گذشته از این، می توانید هر روز یک عدد گوجه را نصف نموده و با کمی نمک و فلفل سیاه به عنوان یک میوه خوش مزه و مقوی میل کنید.

گوجه فرنگی خام که در سالادتان می ریزید هم داروی خوبی برای محو کردن این انگل ها به شمار می رود. پس این بار که برای به میوه فروشی رفتید حتما جایی برای گوجه فرنگی در سبد کالای خود قرار دهید.

سیرخوار شوید

بوی بد سیر تنها کسانی که در کنار شما می نشینند را آزار نمی دهد بوی این گیاه انگل های معده را هم کلافه می نماید و باعث حذف آن ها می گردد. گذشته از این، سیر خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ دارد و می تواند یک داروی فوق العاده برای کشتن میکروب ها در بدن باشد. جویدن چند حبه سیر هر روز برای پیشگیری و حذف انگل ها راهی بسیار موثر است که با یاریش می توانید نتیجه دلخواه تان را بگیرید.

سرکه را چاشنی کنید

سرکه نه تن ها چاشنی خوش عطر و بویی است، بلکه می تواند یک داروی طبیعی برای حذف انگل ها هم باشد، البته اجازه ندهید سرکه تنها به ظرف ترشی شما وارد گردد، بلکه آن را چاشنی هر غذایی کنید. گذشته از این اگر یک قاشق غذاخوری سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید، می توانید به خاصیتی که برای کشتن انگل های بدن تان دارد هم امیدوار شوید. نوشیدن هر روز این معجون می تواند برای از بین بردن انگل های معده و درمان عفونت های شدید معجزه کند.

زردچوبه دوست شوید

در کمتر خانه ایرانی است که زردچوبه جایی نداشته باشد. این ادویه که خواص دارویی فراوانی دارد، یک ضدانگل طبیعی هم هست. اگر این چاشنی را به طور مستقیم به غذاهای تان اضافه کنید، می توانید نگرانی کمتری برای وجود انگل ها داشته باشید، اما اگر جرات مصرف کردن آن به تنهایی را هم داشته باشید. می توانید تاثیر بیشتری از خاصیت های درمانی این ادویه بگیرید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4055

به "علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم وﺟﻮد اﻧﮕﻞ در بدن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید