غلبه انگیزه جوانی برتجربه ستاره ها، درسی که لیگ ملتها به ایگور داد

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، رقابت های لیگ ملت های والیبال 2019 با قهرمانی دوباره روس ها همراه شد. شاگردان ساملوو در حالی برای دومین سال متوالی جام قهرمانی لیگ ملت ها را بالای سر بردند که از وجود بازیکنان بزرگی همچون دمیتری موزرسکی و ماکسیم میخایلوف بی بهره بودند و با ترکیب جوان در فینال مسابقات تیم پر ستاره آمریکا را در خانه شکست دادند.

غلبه انگیزه جوانی برتجربه ستاره ها، درسی که لیگ ملتها به ایگور داد

* اتکا و اعتماد بر جوانان

تیم ملی روسیه با اتکا و اعتماد به جوانان وارد رقابت های لیگ ملت ها شد و در انتها دور مقدماتی با کسب 12 پیروزی، 3 باخت و 34 امتیاز بعد از ایران به عنوان تیم سوم راهی مرحله نهایی شد. تزارها در این مرحله ابتدا در مرحله گروهی فرانسه را با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند، در دومین بازی با نتیجه 3 بر صفر مغلوب آمریکا شدند تا به عنوان تیم دوم راهی نیمه نهایی شوند.

* دفاع جوانان از عنوان قهرمانی

در نیمه نهایی روسیه تیم جوان لهستان را با نتیجه 3 بر یک شکست و جواز حضور در فینال را به دست آورد. فینالی که برای تیم جوان و با انگیزه روسیه جنبه انتقام گیری و دفاع از عنوان قهرمانی را داشت. آنها در فینال آمریکا را 3 بر یک در خاک خود با ستاره ای مانند مت اندرسون شکست دادند تا ضمن انتقام شکست مرحله گروهی از عنوان قهرمانی خود در غیاب ستاره هایشان دفاع و برای دومین بار متوالی قهرمان لیگ ملت ها شوند.

* درسی که ساملوو به ایگور داد

ساملوو مربی تزارها در این رقابت ضمن تکرار قهرمانی تیم روسیه درس خوبی به ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران داد. مربی که با تمام ستاره هایش به لیگ ملت ها آمد تا با تاریخ سازی و کسب مقام در غیاب ستاره های سایر تیم ها، نامش را در والیبال ایران به یادگار بگذارد اما هم نتیجه را واگذار کرد هم آینده را. ساملوو در انتها در پاسخ به اعتمادی که به بازیکنان آینده دار روسیه کرد بر دستان شاگردانش نهاده شد.

ساملوو پس از قهرمانی تیمش

* تیم خسته نتیجه بی اعتمادی به جوانان

کولاکوویچ علی رغم در اختیار داشتن بازیکنان خوبی مانند پوریا یلی، علی اصغر مجرد، جواد کریمی و… اما استفاده خوبی از سرمایه های والیبال ایران نکرد تا در آستانه انتخابی المپیک تیم خسته از ستارگان با جوانانی بی انگیزه در اختیار داشته باشد.

* تفکر حرفه ای هینن / ‬ آماده سازی دو تیم همزمان

در کنار ساملوو، هینن سرمربی تیم ملی لهستان نیز برنده این مسابقات بود. مربی که همزمان در کنار تیم جوانش در لیگ ملت ها حضور داشت ونیز در حال آماده سازی تیم اصلی برای انتخابی المپیک بود. هینن در این مسابقات به بازیکنانی مانند کوبیاک و کورک استراحت داد تا خود را در اردو برای مسابقات مهم انتخابی المپیک مهیا سازند و جوانانش در لیگ ملت ها پخته شوند. هینن پس از راه یابی تیمش به مرحله نهایی مسابقات نزد تیم اصلی اش بازگشت تا به تمرینات تیم اصلی بپردازد و در فاصله یک روز مانده تا بازی مرحله نهایی به شیکاگو بازگشت. او همچنین پس از راه یابی تیمش به بازی رده بندی مجداد نزد تیم اصلی برگشت تا مربی این تیم هدیت جوانان را در بازی رده بندی برابر برزیل بر عهده داشته باشد چرا که انتخابی المپیک اهمیت دو چندانی برای او داشت. لهستان با تیم جوان و با انگیزه اش پرافتخار ترین تیم لیگ جهانی را شکست داد و بر سکوی سومی رقابت ها ایستاد.

* فتح میدان های بزرگ

در انتها این مسابقات ساملوو و هینن که با اتکا و اعتماد به جوانان و با هدف سرمایه گذاری و تقویت تیم خود برای مسابقات مهمی مانند انتخابی المپیک و جام جهانی وارد رقابت های لیگ ملت ها شده بودند علاوه بر پیروزی در مسابقات و کسب مقام به هدف خود نیز رسیدند. حال آنها در کنار ترکیب اصلی، ستاره های جدید، با انگیزه و باتجربه در اختیار دارند و به دنبال فتح میدان های بزرگ هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 230

به "غلبه انگیزه جوانی برتجربه ستاره ها، درسی که لیگ ملتها به ایگور داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه انگیزه جوانی برتجربه ستاره ها، درسی که لیگ ملتها به ایگور داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید