ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی برای ثبت جهانی ارائه می گردد

به گزارش آریا بلاگ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی تیرماه سال آینده اجلاس میراث جهانی مطرح می گردد و امیدواریم این پرونده در فهرست میراث جهانی ثبت گردد.

ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی برای ثبت جهانی ارائه می گردد

به گزارش آریا بلاگ علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز یکشنبه 2 دی 97 در دیدار با جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ماسوله یکی از نقاط زیبا و دیدنی کشورمان است و باید از ظرفیت های آن برای توسعه گردشگری استفاده گردد.

معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به داشته های فرهنگی و تاریخی در سراسر کشور، اضافه نمود: ماسوله باید در حوزه گردشگری و به ویژه در بخش بومگردی به مقصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: با توجه به اینکه هر کشور سالیانه یک سهمیه برای ثبت جهانی آثار تاریخی خود دارد، ما کوشش کردیم با اقدامات ابداعی آثار بیشتری را در قالب یک پرونده به ثبت جهانی برسانیم، ثبت جهانی محور ساسانی که 300 کیلومتر وسعت دارد و بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده است، نمونه ای از این اقدام است.

مونسان ادامه داد: ماسوله هم در قالب پرونده جنگل های هیرکانی، تیرماه سال آینده در اجلاس میراث جهانی یونسکو مطرح می گردد و امیدواریم با دفاع کارشناسان سازمان این پرونده سال جاری در فهرست میراث جهانی به ثبت برسد.

معاون رئیس جمهوری همچنین پس از ارائه گزارش در مورد میزبانی رشت برای رویداد گردشگری خوراک از سوی طراح این ایده، گفت: سازمان میراث فرهنگی حمایت و پشتیبانی لازم را برای برگزاری این رویداد خواهد داشت، اما برگزاری چنین رویدادی در سطح بین المللی احتیاجمند یک متولی و معین بودجه مورد احتیاج است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست با آنالیز وضعیت کاروانسرای شاه عباسی رشت و شنیدن سخنان سرمایه گذار این بنای تاریخی گفت: موضوعات مربوط به کاوانسرای شاه عباسی رشت باید با در نظر دریافت مفاد قرارداد پیگیری و برطرف گردد، صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و سرمایه گذار باید به توافق و تفاهم برسند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 44

به "ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی برای ثبت جهانی ارائه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسوله در قالب پرونده جنگل های هیرکانی برای ثبت جهانی ارائه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید