مثلا بهترین سرمربی جهان

به گزارش آریا بلاگ، مسی و بازی های نوکمپ نباشد، والورده چگونه مربی ای خواهد بود؟ AS تحلیل نموده که تراشتگن از قهرمان هر بازی بودن خسته شده و اصلا چرا باید دروازه بان تیمی مثل بارسلونا در هر بازی در ترکیب تیم منتخب هفته قرار بگیرد؟ این یعنی یک جای کار بهترین سرمربی (!) رنکینگ مربیان دنیا می لنگد.

مثلا بهترین سرمربی جهان

به گزارش خبرنگاران، روزنامه همشهری نوشت: باورتان می گردد؟ والورده در رنکینگ مربیان دنیا بیشترین امتیاز را دارد. او با 15هزارو493امتیاز نزدیک 2500امتیاز از نفر دوم رنکینگ یعنی مارچلو گایاردو - ستاره اسبق فوتبال آرژانتین و سرمربی فعلی ریورپلاته - بالاتر است. کلوپ و گواردیولا که عملا بهترین مربیان حال حاضر فوتبال دنیا هستند رده سوم و چهارم را به خود اختصاص داده اند. بعد از گل تساوی اسلاویاپراگ، تصویری از مسی شکار شد که دست به کمر در حال تماشای والورده است. والورده کنار خط دست در جیب شلوار جوری ایستاده بود انگار در حال تفکر است و مسی جوری به او نگاه می کرد انگار از درک این که چنین فردی سرمربی اوست، عاجز است.

بارسلونای والورده انگار تیم لیگ قهرمانان نیست. بعد از 2 فصل پیاپی که تیم این سرمربی مقابل رم و لیورپول کامبک خورد و پیروزی پر گل دیدار رفت را از دست داد، در این فصل هم تراشتگن و البته خوش شانسی توانسته آنها را در گروه مرگ همچنان زنده نگه دارد. در بازی با دورتموند، بارسا هیچ موقعیتی روی دروازه میزبان خلق نکرد و خوش شانس بود که تیر دروازه و تراشتگن که پنالتی و چند شوت خوب را دفع کرد و مهاجمان کم دقت حریف یک شکست سنگین را به والورده و تیمش تحمیل نکردند. بازی با اینتر هم دست کم در نیمه اول تیمی مدعی قهرمانی اروپا را نشان نمی داد. اینتر در نوکمپ به قدری خوب بود که خیلی ها را عاشق خودش کرد. بارسا آن بازی را روی هوش سوارس و مسی برد و بازی با اسلاویاپراگ گمنام هم با بردی خفیف همراه شد و این در حالی بود که همگان اذعان به فزونی و بدشانسی تیم چک داشتند.

جدا از انتقاداتی که به سبک مربیگری والورده وارد است - البته اگر سبک مشخصی را بتوان به او نسبت داد - مشکل بارسلونا را باید در میزان دوندگی بازیکنان این تیم خلاصه کرد. آنها کمترین میزان دوندگی را در میان همه تیم های لیگ قهرمانان در هفته سوم داشتند. بیشترین دوندگی از آن دی یانگ هلندی بود که 11.36کیلومتر دوید که باز هم میان بازیکنان دونده سایر تیم ها آمار فوق العاده ای نیست. غیر از او که این روزها بهترین بازیکن بارسلونا محسوب می گردد، تنها 2 بازیکن دیگر از مرز 10 کیلومتر دوندگی عبور کردند؛ آلبا و لنگله. بوسکتس هم اگر 12دقیقه پایانی در زمین باقی می ماند می توانست از این مرز عبور کند. مسی 7.8کیلومتر در طول 90دقیقه دوید که این از میانگین خودش که زیر 7کیلومتر است بیشتر بود. مجموع بازیکنان بارسا در بازی با اسلاویا تنها 98.72کیلومتر دویدند که حتی از آمار کلاب بروخه در باخت 5گله به پاری سن ژرمن هم بدتر بود. اسلاویا در همین بازی روبه رو 114.08کیلومتر دوید. رئالی ها در بازی مقابل گالاتاسرای دقیقا نزدیک 4کیلومتر بیشتر دویدند. بایرلورکوزن با 121.1کیلومتر دونده ترین تیم این هفته اروپا بود؛ بالاتر از لایپزیگ، اتلتیکو، اسلاویا و بایرن مونیخ. این آمار نشان می دهد آلمانی ها بیش از سایرین می دوند؛ البته اگر اتلتیکو مادرید و جنگجوهای خشن و متعصب دیه گو سیمئونه را استثنا در نظر بگیریم. تیم زنیت با سردار آزمون هم از نظر میزان دوندگی در رتبه هشتم است. در زمان والورده و در لیگ قهرمانان اروپا، بارسا تنها یک بار بیشتر از تیم حریف دوندگی داشته و آن هم مقابل اسپورتینگ لیسبون در سال 2017بوده است. از طرفی، بارسلونای والورده تیم شیر در خانه است و در خانه حریفان انگار بارسلونای ب را به میدان می فرستد. طلسم گلزنی در بازی های خارج خانه لیگ قهرمانان اروپا برای سوارس به 20بازی و 1868دقیقه رسید و این طلسم برای گریزمان 11و دمبله 10بازی است. سوارس که اخیرا بعد از تنها 5سال حضور در بارسا به چهارمین گلزن برتر تاریخ باشگاه تبدیل شده، در بازی های خارج از خانه اروپایی گلزنی را فراموش می نماید. چرا از زمان حضور استاد در بارسلونا بهترین گلزن اروپایی تیم همچنان مسی است با 19گل و گل به خودی های حریفان با 7گل؟

مسی و بازی های نوکمپ نباشد، والورده چگونه مربی ای خواهد بود؟ AS تحلیل نموده که تراشتگن از قهرمان هر بازی بودن خسته شده و اصلا چرا باید دروازه بان تیمی مثل بارسلونا در هر بازی در ترکیب تیم منتخب هفته قرار بگیرد؟ این یعنی یک جای کار بهترین سرمربی (!) رنکینگ مربیان دنیا می لنگد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1108

به "مثلا بهترین سرمربی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلا بهترین سرمربی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید