معمای جذب پاتوسی در سپاهان، باشگاهی با 4 بازیکن غیر آسیایی در لیگ قهرمانان؟

به گزارش آریا بلاگ، در واقع هر تیم شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا مجاز است از 1+3 بازیکن خارجی استفاده کند که یک بازیکن حتما باید از قاره آسیا باشد. این قانون در سال های گذشته تغییر نکرده و در مسابقات فصل 2020 هم اجرا خواهد شد اما برای مسابقات دوره بعد مورد آنالیز AFC قرار خواهد گرفت.

معمای جذب پاتوسی در سپاهان، باشگاهی با 4 بازیکن غیر آسیایی در لیگ قهرمانان؟

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی لحظه آخری همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

باشگاه سپاهان با شرایط موجود نمی تواند برای جذب هافبک پیشین آبی های تهران اقدام کند.

به گزارش فارس، درحالی که باشگاه سپاهان با درخواست امیر قلعه نویی به دنبال جذب آیاندا پاتوسی بازیکن اسبق استقلال است اما سپاهان جایی برای اضافه کردن بازیکن خارجی در لیست خودش ندارد چرا که گئورگی ولسیانی، ولادیمیرکومان و کیروش استنلی سه بازیکن غیر آسیایی این تیم هستند و طبق قوانین کنفدراسیون آسیا تیم ها نمی توانند بیش از سه بازیکن خارج از قاره کهن را برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ثبت نام نمایند.

در واقع هر تیم شرکت نماینده در لیگ قهرمانان آسیا مجاز است از 1+3 بازیکن خارجی استفاده کند که یک بازیکن حتما باید از قاره آسیا باشد. این قانون در سال های گذشته تغییر ننموده و در مسابقات فصل 2020 هم اجرا خواهد شد اما برای مسابقات دوره بعد مورد آنالیز AFC قرار خواهد گرفت.

از طرفی قوانین داخلی فوتبال ایران نیز به تیم های لیگ رجحان اجازه استفاده از بازیکنان خارجی طبق همین سهمیه را می دهد و تیم های حاضر نمی توانند بیش از این مقدار بازیکن خارجی را در لیست خودشان ثبت نمایند.

با این حساب باید دید که مسئولان باشگاه سپاهان چه تصمیمی در خصوص خواسته امیرقلعه نویی خواهند گرفت. آیا امیرقلعه نویی بدون دقت به قوانین AFC از درخواست خودش برای جذب پاتوسی صحبت نموده یا قرار است یکی از سه بازیکن خارجی سپاهان برای جذب پاتوسی از لیست خارج شوند.

این در حالی است که این بازیکنان با سپاهان قرارداد دارند و برای کنار گذاشتن آن ها باید قراردادشان فسخ گردد.

ولسیانی مدافع گرجستانی و کومان هافبک مجاری سپاهان شب گذشته راهی ایران شدند و مهاجم برزیلی این تیم نیز قرار است طی امرو و فردا خودش را به اصفهان برساند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1896

به "معمای جذب پاتوسی در سپاهان، باشگاهی با 4 بازیکن غیر آسیایی در لیگ قهرمانان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای جذب پاتوسی در سپاهان، باشگاهی با 4 بازیکن غیر آسیایی در لیگ قهرمانان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید