منش پهلوانی عامل ماندگاری نام پیشکسوتان ورزشی است

به گزارش آریا بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه یک گفت: پیشکسوتان ورزشی کشور فراتر از حرفه ای بودن، معلم اخلاق در جامعه هستند و منش پهلوانی و مردم داری، عامل ماندگاری نام آن ها در اذهان است.

منش پهلوانی عامل ماندگاری نام پیشکسوتان ورزشی است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از تهران، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در آیین پلاک کوبی خیابان و رونمایی از سردیس منصور پورحیدری بازیکن و مربی فقید تیم ملی فوتبال ایران در محله قیطریه، که با حضور حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران، سید عباس سجادی معاون اجتماعی و بعضی از مدیران شهرداری منطقه یک، خانواده این ورزشکار پیشکسوت و جمعی از شهروندان برگزار گردید، گفت: اسامی پهلوانان نامداری چون منصور پورحیدری باعث عزت کوچه ها و خیابان های شهر است چرا که اینان علاوه بر ورزشکار و مربی بودن، آن چه که باعث ماندگاری نامشان شد، خصایص اخلاقی، مردم داری، منش پهلوانی و علقه های دینی و ملی آن ها است.

موسوی اضافه نمود: یاد و خاطره این ورزشکار پیشکسوت و مردمی همواره زنده است و امیدواریم با نامگذاری خیابانی به نام ایشان فرهنگ جوانمردی و فتوت که مرام و مسلک این شخصیت ورزشی بود در جامعه رواج بیشتری یابد.

حجت نظری رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم اعلام کرد: شهر با اسامی این شخصیت ها و یادآوری خاطره ها، خدمات و زحمات آنان دارای هویت جدیدی می گردد و ضرورت دارد این فرایند که در دوره پنجم مدیریت شهری تهران برای بعضی مفاخر درگذشته صورت گرفته، برای کسانی که در قید حیات هستند و هم اکنون از فعالیت حرفه ای فاصله گرفته اند نیز انجام گردد تا پیشکسوتان ما احساس نمایند عملکردشان از سوی جامعه شایسته تقدیر است.

نظری گفت: هویت جمعی و تاریخی ما از امروز برای این خیابان که به نام منصور پورحیدری نامگذاری شده، رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت و امیدوار هستیم شاهد الگوسازی و ترویج منش و اخلاق این چنین ورزشکارانی در سطح شهر باشیم.

فریده شجاعی همسر منصور پورحیدری بازیکن اسبق تیم های فوتبال و بسکتبال باشگاه تاج سابق و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد نیز ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و شهرداری منطقه یک در انجام چنین اقداماتی در سطح شهر، از زنده ماندن یاد منصور پورحیدری با این اقدام فرهنگی ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره منصور پورحیدری بازیکن و مربی فقید فوتبال ایران، خیابان روشنایی در محدوده محله قیطریه، به خیابان منصور پورحیدری به علت قرار داشتن منزل مسکونی وی در این خیابان تغییر نام پیدا کرد و همچنین از سردیس این ورزشکار پیشکسوت در خیابان یادشده رونمایی شد.

انتهای پیغام/ح.ابویسانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6022

به "منش پهلوانی عامل ماندگاری نام پیشکسوتان ورزشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منش پهلوانی عامل ماندگاری نام پیشکسوتان ورزشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید