موزه تاریکی توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، موزه تاریکی توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد.

موزه تاریکی توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد

موزه ها که بهترین مکان برای نگهداری از میراث فرهنگی، تاریخی و هنری بشر بحساب می آیند، کلاسهای درسی هستند که با توجه به ماهیت فعالیتشان بصورت تخصصی پیام های مختلفی را به بشر امروز می رسانند.

موزه تاریکی یا گفت و گو در تاریکی آلمان مکانی است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای نابینایان، معلولان و محرومان، به بازدیدنمایندگان می آموزد که چگونه با اتکا بر حواسی به جز بینایی جهان را درک کنند. بازدیدنمایندگان موزه تاریکی در این موزه چیزی بجز بو، دما، باد و صدا را حس نمی کنند.

بازدیدنمایندگان موزه تاریکی در زمان دیدن این موزه، با راهنمایان نابینا همراه می شوند و از طریق تنظیمات مختلف در تاریکی مطلق حرکت می کنند. آنها در طول این سفر کوتاه زندگی نابینایان را تجربه کرده و ذهنیت خودشان را درباره ناتوانی تغییر می دهند.

گفتنی است نابینایی نوعی معلولیت یا کم توانی است که در جهان امروز تا حدودی پذیرفته شده است. البته همگان می دانند که نابینایان و سایر کم توانان می توانند با اتکا به حواس دیگر و تقویت استعدادهایشان در زمینه های مختلف پیروز شوند، اما این افراد همواره از نوع برخورد برخی از افراد جامعه با خودشان انتقاد دارند. بنابراین به نظر می رسد که آشناسازی اقشار مختلف جامعه با شرایط معلولان می تواند جهان بهتری را برای آنها بسازد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8594

به "موزه تاریکی توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه تاریکی توانمندی نابینایان را به تصویر می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید