پبشنهاد تندگویان برای ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند

به گزارش آریا بلاگ، معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج به 50 میلیون تومان، پیشنهاد کرد که این مبلغ برای افراد زیر 18 سالی که ازدواج می کنند تا رسیدن به سن بالای 18 سال با هدف امکان انجام معاملات بانکی توسط خودشان حفظ شود.

پبشنهاد تندگویان برای ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند

به گزارش خبرنگاران ، محمدمهدی تندگویان با بیان اینکه در آمار سال گذشته افرادی با سن بالای 55 و 60 سال وجود داشتند که وام ازدواج را دریافت کرده اند و تعداد آنها هم به صورت افزایشی بود، گفت: نظر ما برای قانونگذاران این بود که جامعه ای را که می خواهیم در آن افزایش ازدواج شکل بگیرد و جامعه هدف واقعی ما هستند، رنج سنی از 18 سال به بالا باشند.

وی افزود: در واقع آنها که صاحب شغل هستند، امکان بازکردن حساب در بانک را دارند و عملا مزدوجینی هستند که به طور جدی وارد زندگی می شوند.

معاون امور جوانان با تاکید بر اینکه ما نمی گوییم اگر فردی زیر 18 سال ازدواج کرد وام دریافت نکند، شرح داد: بلکه می گوییم این افراد سهمشان تا سن 18 سالگی محفوظ باقی بماند تا خودشان قدرت انجام معاملات بانکی را داشته باشند.

به گفته تندگویان برای سال آینده طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی وام ازدواج 50 میلیون تومان شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در یک برنامه رادیویی با اشاره به اینکه در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان امروز بالای 3 هزار تشکل جوانان وجود دارد که در کل کشور مشغول ارائه خدمات در حوزه های مختلف اجتماعی هستند، اظهار کرد:در ابتدای این دولت مجموعا در کشور زیر 100 تشکل وجود داشت که امروز تا این تعداد رسیده است که دستاورد بزرگی در حوزه جوانان است.

تندگویان ادامه داد: یکی از اقدمات این تشکل ها و جوانان ایران که از همه آنها سپاسگزارم این است که آنها در همه اتفاقات کشور در کنار دولت و حتی جلوتر از دولت با کمک مردم و خیرین و حمایت وزارت خانه حضور داشته اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 2799

به "پبشنهاد تندگویان برای ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پبشنهاد تندگویان برای ذخیره وام افرادی که زیر 18 سال ازدواج می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید