پریناز ایزدیار و محسن تنابنده جایزه گرفنند

به گزارش آریا بلاگ، پریناز ایزدیار و محسن تنابنده در آیین پایانی دور ششم بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران، از سوی آموزشگاه افسانه زندگی به عنوان برترین بازیگران سال انتخاب شدند.

پریناز ایزدیار و محسن تنابنده جایزه گرفنند

به گزارش خبرنگاران، رئیس مراسم بین المللی آموزشگاه افسانه زندگی در آیین پایانی ششمین دور برگزاری این رویداد مستقل سینمای ایران که در سالن موج نو آموزشگاه افسانه زندگی برگزار گردید، گفت: امروز فرصتی دوباره دست داد که هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران را در دور ششم از بین تولیدات یکساله (1400 تا 1401) پس از یکسال کار کارشناسی و آنالیز آثار در شورای آموزشگاه افسانه زندگی انتخاب و معرفی کنیم.

سجاد اصغری هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران شامل جنگ دنیای سوم کاری از هومن سیدی، نگهبان شب ساخته رضا میرکریمی، بدون قرار قبلی به کارگردانی بهروز شعیبی، درب کاری از سیدهادی محقق، تصور کاری از علی بهراد، بی رویا اثری از آرین وزیردفتری و دیدار خصوصی کاری از امید شمس را معرفی کرد.

در ادامه نوبت به معرفی برترین بازیگر و برترین فیلمبردار سال سینمای ایران شد که محسن تنابنده برای بازی در فیلم جنگ دنیای سوم و پریناز ایزدیار برای بازی در فیلم دیدار خصوصی به عنوان برترین بازیگران و محمد حدادی به عنوان برترین فیلمبردار سال سینمای ایران برای فیلمبرداری فیلم بدون قرار قبلی معرفی شدند.

در دور پیشین امیر جدیدی برای بازی در فیلم قهرمان، الناز شاکردوست برای بازی در فیلم ابلق و محمد رسولی برای فیلمبرداری فیلم زالاوا بعنوان برترین بازیگران و برترین فیلمبردار سال انتخاب شده بودند.

اصغری در بخش چهره ماندگار به یاد عباس کیارستمی گفت: این دور برای ارج نهادن به جایگاه زن در سینمای ایران و دنیا تندیس آموزشگاه افسانه زندگی به یاد عباس کیارستمی به صورت نمادین به ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی فیلم کپی برابر با اصل تقدیم می گردد.

بعلاوه، لوح تقدیر ششمین دوره مراسم آموزشگاه افسانه زندگی به رسول صدرعاملی و خسرو معصومی کارگردان های مطرح سینمای ایران اهدا شد.

بعلاوه در بخش معرفی هفت فیلم کوتاه سال سینمای ایران، داریوش بابائیان تهیه کننده و پخش کننده سینما به عنوان دبیر بخش معرفی هفت فیلم کوتاه مراسم بین المللی آموزشگاه افسانه زندگی آثار این دوره را معرفی کرد:

نوشابه مشکی(محمد پایدار)، آرام(روح الله فخرو)، کرم ابریشم (امیر هنرمند)، تشک(آرش حسن پور)، جای خالی(نسیم اسدپور)، اتاق آقای ونذ(احسان میرزایی) و پویانمایی زمین بازی(سمانه اسدی)

امیر خانزاده مدیر روابط عمومی ششمین دوره بین المللی آموزشگاه افسانه زندگی هم گفت: در این دوره سعی کردیم با نگاه به تمام جوامع کار، هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران را معرفی کنیم و جا دارد از تمامی رسانه ها که از دور نخست تا کنون ما را حمایت و کمک کردند و بعلاوه از تمامی نهادها و کسانی که ما را برای برگزاری دور ششم بخش بین الملل و سینمای ایران همراهی کردند تشکر کنم.

پیشتر، در جبهه غرب خبری نیست به کارگردانی ادوارد برگر از آلمان به عنوان برترین فیلم خارجی زبان بخش بین الملل آموزشگاه افسانه زندگی در دور ششم انتخاب و معرفی شده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 12876

به "پریناز ایزدیار و محسن تنابنده جایزه گرفنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پریناز ایزدیار و محسن تنابنده جایزه گرفنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید