معماری و عمران

اقامتگاه مجلل مجموعه هتل آبدرمانی رویال پارک سرعین، عکس

این هتل 4 ستاره ممتاز، اولین هتل ایرانی است که به عضویت اتحادیه آب های درمانی جهان Spawater درآمده و تحت نظارت این اتحادیه واقع شده است.

5 خرداد 1400

رهبر حزب مرکل به صدراعظم شدن امیدوار است

رهبر جدید حزب آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اطمینان دارد که حمایت حزبش را برای نامزدی راست میانه به منظور رهبری جدید آلمان به دست می آورد. او و رقیبش پیشتر برای کسب صدراعظمی ابراز تمایل کردند.

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران میراث فرهنگی قزوین برای بازسازی مشارکتی کارخانه قدیمی آرد آمادگی دارد

قزوین -خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: این اداره برای بازسازی مشارکتی بنای قدیمی کارخانه آرد ماشین چیان قزوین با سرمایه گذاری مشارکتی میراث فرهنگی و مالکان آمادگی دارد.

10 اردیبهشت 1400

نرخ ساخت مسکن در سال 1400 اعلام شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ساخت و ساز در سال 1400 را به سازمان های نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد.

6 اردیبهشت 1400

سلامِ صنایع دستی ایران به جهان

یکی از روزهای نه چندان سرد اسفند ماه، جایی حوالی خیابان های مرکزی تهران و در فروشگاهی که گوشه گوشه اش نشانی از صنایع دستی کشورمان دارد، با مردی هم صحبت می شویم که به دلیل دغدغه ای فرهنگی، مینیاتوری کوچک از ایران عظیم مان را در پایتخت ساخته است.

14 فروردین 1400

خبرنگاران افتتاح 10 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی و مسکنی تا سه هفته آینده

تهران- خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی با اعلام افتتاح 400 کیلومتر جهت بزرگراهی جدید در کشور، گفت: تا سه هفته آینده 500 پروژه عمرانی و زیربنایی در بخش عمران و مسکن افتتاح خواهد شد که ارزش آنها به حدود 10 هزار میلیارد تومان می رسد.

28 اسفند 1399

جاذبه های گردشگری تخت سلیمان؛محل تولد زرتشت

در 45 کیلومتری شال شرقی تنکاب ، تخت سلیمان با دیدنی های بسیار و زیبا و مناطق تاریخی بی نظیر در یک دره بسیار سر سبز قرار گرفته است . شهر زیبا و مرتفع تخت سلیمان نام های دیگری مانند شهر گنجک و آتشکده آذرگشنسب نیز دارد.

25 اسفند 1399

خبرنگاران قبر زکریای رازی پیدا نشده است

شهرری - خبرنگاران - مدیر پژوهش مرکز نجوم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: اخیرا کتابی با عنوان ری باستان در دسترس قرار گرفته که محل دفن محمدبن زکریای رازی منطقه امام زاده شعیب (ع) شهرری عنوان شده است ولی قبر وی بطور مشخص معلوم نیست.

18 اسفند 1399

وزیر خارجه قطر در سفر به تهران دنبال چه بود؟

یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه قطر به تهران و دیدارش با ظریف و روحانی و بعضی از مطالبی که در خصوص این سفر منتشر شده است، گفت: به نظرم سفر وزیر خارجه قطر به ایران یک سفر قطری بود، در این راستا که قطر بتواند جایگاهش را در منطقه نسبت...

18 اسفند 1399

کره شمالی و جنوبی پس از جدایی چه تغییراتی نموده اند؟

در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم، هنگامی که تعیین شد ژاپن تسلیم قدرت های متفقین گشته است، این پرسش که چه اتفاقی برای کره خواهد افتاد، بیش از هر زمان دیگری مطرح شد. ژاپن پس از دهه ها اشغال شبه جزیره کره، عقب نشینی نموده بود. ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی...

8 اسفند 1399

وجود 50 هزار خانه کومه مانند در فارس

خبرنگاران/فارس مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه واحدهای مسکونی غیرمقاوم در این استان شناسایی و حدود دو سوم آن مقاوم سازی شده است، از وجود حدود 50 هزار واحد مسکونی روستایی در حد کپر و کومه در این استان اطلاع داد.

25 بهمن 1399

خبری برای مالکان مسکن مهر پردیس

به گزارش خبرنگاران، طی چند روز گذشته شرکت عمران پردیس با ارسال پیامکی به توضیح زیر به بعضی مالکان مسکن مهر به آنها اولتیماتوم داده هر چه سریع تر نسبت به پرداخت مبالغی بعضا تا 31 میلیون تومان اقدام نمایند؛

21 بهمن 1399

دو تروریست و یک شرور اعدام شدند

احکام سه مجرم استان سیستان و بلوچستان که دو تن از آنها به نام های حسن دهواری و الیاس قلندرزهی به سبب اقدامات تروریستی و یک تن از آنها به نام امید محمودزهی به سبب اقدامات شرورانه و قتل محکوم شده بودند اجرا شد.

21 بهمن 1399

افزایش 6، 8 درصدی اجاره بهای واحد های مسکونی در پاییز

خبرگزاری خبرنگاران- مرکز آمار ایران از افزایش 6/8 درصدی اجاره بهای واحد های مسکونی در مناطق شهری در پاییز سال جاری اطلاع داد.

21 بهمن 1399

هایپرلوپ ویرجین با انسان آزمایش شد

هایپرلوپ ویرجین به عنوان نخستین سامانه حمل و نقل فوق سریع پیروز به جایجایی انسان با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت شد.

20 بهمن 1399

ضرورت تدوین نقشه راه برای مشارکت در بازسازی آذربایجان

وبینار آنالیز فرصت ها و ظرفیت های تجاری موجود میان ایران و آذربایجان در شرایط جدید مالی و منطقه ای، با حضور محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران، حسین پیرموذن رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آذربایجان و بعضی از نمایندگان تشکل ها و روسای کمیسیون...

20 بهمن 1399

لازک و لیزیک؛ هر دو نوع جراحی چشم را بهتر بشناسید

نمناک/لیزیک و لازک دو عمل جراحی اصلاحی چشم با استفاده از لیزر است که به درمان مسائل نزدیک بینی، دور بینی و آستیگمات یاری می نماید. هر دو بخشی از قرنیه را برای اصلاح بینایی دچار تغییر شکل می نمایند.

19 بهمن 1399

خبرنگاران 439 واحد مسکونی برای مددجویان البرز تعمیر یا احداث شد

کرج - خبرنگاران - رییس مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز با بیان اینکه تامین مسکن ایمن مددجویان از اولویت های این نهاد است گفت : سال جاری 439 واحد مسکونی برای مددجویان این استان بازسازی یا احداث شده است.

19 بهمن 1399

درِ بورس بر کدام پاشنه می چرخد؟

خبرنگاران : معاملات چهارشنبه دو علامت مثبت و دو علامت منفی برای معامله گران بورس داشت. آنالیز این علامت ها به پیش بینی بورس امروز یاری می نماید.

19 بهمن 1399

نیسان در اروپا کمرنگ می گردد

با اعلام کمرنگ شدن حضور نیسان در اروپا این خودروسازی ژاپنی همچنین بسته شدن کانال توزیع نیسان در 30 کشور را بیان کرد.

19 بهمن 1399
تعداد: (81)