آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!

به گزارش آریا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی است که برلین به رغم ماجرای ناوالنی همچنان مشتاق حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه است.

آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!

وی در این باره اضافه نمود: آنچه برای آلکسی ناوالنی روی داد، تغییری در جغرافیا نمی دهد و بنابراین، منافع اساسی ما مبنی بر حفظ رابطه خوب یا دست کم منطقی با روسیه هم تغییری نمی نماید. آلمان کشوری است که از راه تجارت و تعاملات علمی زندگی می نماید. فقط به همین دلیل، خواستار حفظ رابطه خوب با همه همسایگان هستیم- رابطه ای که مبتنی بر قوانین شفاف و احترام متقابل باشد.

این در حالی است که روز گذشته، وزرای خارجه اتحادیه اروپا با طرح فرانسه و آلمان مبنی بر تحریم شماری از مقامات روسیه به ادعای دست داشتن در مسمومیت ناوالنی موافقت کردند.

کشورهای مذکور مدعی شده اند که روسیه در مورد آنچه سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره وجود عامل اعصاب نوویچوک در بدن ناوالنی اعلام نموده، شرح قابل اعتمادی نداده است.

ناوالنی از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می داند، مسموم شده است!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4786

به "آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: مشتاق رابطه ای خوب با روسیه هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید