اخبار سیاسی

ترامپ: پیروزی جانسون می تواند پیام آور پیروزی من در انتخابات 2020 باشد

رییس جمهور آمریکا اظهار کرد، پیروزی نخست وزیر انگلیس در انتخابات بزرگ روز پنجشنبه حاکی از شانس خوب پیروزی وی در انتخابات 2020 آمریکا خواهد بود.

9 بهمن 1398

فعالیت بازاریابان گردشگری و صنایع دستی اصفهان در 12 کشور دنیا

معاون هماهنگی امور مالی استاندار و رئیس شورای سیاست گذاری توسعه گردشگری اصفهان هم زمان با هفته پژوهش و فناوری در دومین همایش سالانه گردشگری محور توسعه پایدار، گفت: در راستای دستیابی به توسعه پایدار، به همت شورای سیاست گذاری توسعه گردشگری استان، اکنون...

8 بهمن 1398

فقط 40 درصد مردم واقعا به یارانه نقدی احتیاج دارند

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: حدود 40 درصد مردم واقعا نیازمند دریافت یارانه نقدی هستند.

7 بهمن 1398

چین برنج قابل کشت در زمین های شور فراوری کرد

آگرونومیست معروف چینی در سن 90 سالگی بذر برنج قابل کشت در زمین های شور فراوری کرد که می تواند حتی امنیت غذایی جهان را نیز تامین کند، وی در سال 1970 بذر هیبرید برنج را معرفی نموده بود که فراوری برنج را در جهان سه برابر کرد.

7 بهمن 1398

فراوری 91 محصول دارویی در هلال احمر

رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به مشکلاتی که تحریم ها بر سر راه واردات دارو از سوی هلال احمر ایجاد نموده است، گفت: اگر کانال مشخصی را برای جابجایی اقتصادی دارو و تجهیزات پزشکی فراهم نمایند، طبیعتا منجر به رفاه حال بیماران می گردد....

6 بهمن 1398

ظریف: از مذاکره افغان-افغان حمایت خواهیم کرد

وزیر خارجه کشورمان در سخنرانی اجلاس قلب آسیا- فرایند استانبول از گفتگوهای صلح افغان- افغان حمایت کرد.

5 بهمن 1398

تشکر لاریجانی از روحانی برای ارائه گزارشی درباره لایحه بودجه 99

رئیس مجلس شورای اسلامی از روحانی بابت ارائه گزارشی درباره لایحه بودجه 99 کل کشور تشکر کرد.

3 بهمن 1398

روحانی با وعده هایش به اصلاحات هم عمل نکرد ، در حوزه مالی عملکرد قابل دفاعی از دولت نمی بینیم

دبیرکل حزب هدا گفت: اصلاح طلبان از فراکسیون امید پیرامون تامین معیشت شهروندان انتظارات بیشتری داشتند. برخی وقت ها به خاطر عدم تضعیف دولت، نظارت کافی در حوزه مالی نشد که به همین جهت در حوزه مالی عملکرد قابل دفاعی از دولت نمی بینیم.

1 بهمن 1398

گزارش، علت توقف انتقال پول از روسیه به تاجیکستان چیست؟

عدم اتصال برخی شبکه های انتقال پول همچون وسترن یونیون به شبکه ملی پردازش بانک ملی تاجیکستان عامل اصلی انسداد ارسال وجوه از روسیه به این کشور بوده است و با اتصال تدریجی این شبکه ها به مرور برطرف می شوند.

30 دی 1398

بیان بی واسطه وصریح دغدغه فعالان صادراتی با دولت در روز ملی صادارات

خبرنگاران: روز ملی صادرات با تاخیر بیش از یک ماه، روز گذشته درحالی برگزار گردید که معاون اول رئیس جمهور به هر یک از متولیان دولتی و بخش خصوصی صادرات، ماموریت هایی را ارجاع داد.

29 دی 1398

در مورد برجام باید با ایران به عنوان یک شریک همکاری کرد

به گزارش خبرنگاران، صفحه توییتر وزارت خارجه روسیه به نقل از ماریا زاخارووا سخنگوی این وزارتخانه روسیه، نوشت:ما قویا بر این باوریم که شرکای ما باید این دیدگاه نسبت به ایران را که راستا آن می تواند دستخوش دگرگونی گردد، متوقف نمایند. باید با ایران به عنوان...

24 دی 1398

دستاورد بنیاد سینمایی فارابی در حوزه بین الملل

علیرضا تابش از فروش حقوق 64 عنوان فیلم سینمایی به کشورهای مختلف در دولت یازدهم توسط بین الملل بنیاد سینمایی فارابی خبر داد.

17 دی 1398

بولتون: رهبر کره شمالی آماده پذیرش توافق بزرگ ترامپ نبود

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا اظهار داشت: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نشست هانوی، آماده پذیرش توافق بزرگ ترامپ نبود.

16 دی 1398

مصاحبه، تحلیلگر عراقی: اصلاحات در عراق شروع شده، سیاسیون در پی تفاهم سیاسی

به عقیده تحلیلگر مسائل عراق، در حال حاضر اوضاع این کشور با ثبات دنبال می گردد و گروه های سیاسی در تفاهم با یکدیگر قرار دارند و به این موضوع اشاره دارد که آنچه که در عراق اتفاق می افتد بیشتر شبیه اجرای اصلاحات است.

16 دی 1398

مهدی محمدی: متخصّص امنیت ملی محاسباتش را فاش نمی کند

رئیس جمهور روحانی در سخنرانی علنی خود در شهر رفسنجان از ضرورت حفظ برجام سخن به میان آوردند. ایشان بیان کردند که با ادامه برجام سال آینده ما به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی و دفاعی و ⁨امنیتی دست می یابیم.

14 دی 1398

عراق، سفر کارشناسان سازمان ملل به بغداد، الخزعلی: درخواست انتخابات زودهنگام بیانگر دخالت آمریکاست

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق تاکید کرد سخنان مسئولان کاخ سفید از حجم دخالت های آمریکا در امور عراق پرده برداشت.

13 دی 1398

ماجرای جنجالی درخواست ویزا تجاری برای سفر گروهی نمایندگان مجلس به آلمان

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقاضایی مبنی بر صدور ویزا تجاری برای سفر به آلمان نداشتند.

13 دی 1398

زنگنه: حجم لایه جدید میدان نفتی کشف شده 22 میلیارد بشکه است

وزیر نفت با تاکید بر اینکه این اکتشاف با پیشرفته ترین روش های اکتشافی انجام شده و شروع کشف آن با 3 حلقه چاه از سال 95 شروع شده، گفت: حجم لایه قدیمی این میدان 31.3 میلیارد بشکه بوده و حجم جدید کشف شده حدود 22 میلیارد بشکه است.

12 دی 1398

آمریکا نفت عراق را خیلی دوست دارد

مقامات و دولت های متوالی آمریکا تا قبل از دولت دونالد ترامپ عموماً انکار نموده اند که یکی از علل اصلی حضورشان در عراق، تصاحب ذخایر نفتی است، اما دولت فعلی آشکارا گفته که چقدر نفت عراق و سوریه را دوست دارد.

12 دی 1398

دبیرکل ناتو: مواضع فرانسه در قبال ناتو این ائتلاف نظامی را تضعیف می نماید

دبیرکل ناتو در مصاحبه با یک رسانه آلمانی انتقاد شدیدی به سخنان اخیر رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه ناتو دچار مرگ مغزی شده است وارد کرد.

9 دی 1398
تعداد: (108)