دعوت از 4200 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

به گزارش آریا بلاگ، جدیدترین خبرها حاکی از این هستند که امروز دوم سپتامبر 2020 دولت کانادا با برگزاری صد و شصت و دومین پذیرش اکسپرس انتری برای 4200 متقاضی دعوتنامه صادر نموده است. حداقل امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 475 و نسبت به پذیرش قبلی که در 5 آگوست برگزار گشت حاکی از کاهش یک امتیازی بوده است. صدور این تعداد دعوتنامه (برای 4200 نفر) از پذیرش 19 فوریه 2020 تا کنون بیشترین تعداد در یک پذیرش طی همه گیری کرونا بوده است.

دعوت از 4200 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

اداره مهاجرت، شهفرایندی و پناهندگی کانادا تقریبا در تمام طول سال 2020 تا به اینجای سال به وسیله اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار 3900 دعوتنامه یا ITA صادر نموده است. با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این فرایند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین فرایند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص بعضی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد نمود.

لازم به ذکر است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. امسال میلادی در حالی شروع شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد. از ماه مارس نیز اداره مهاجرت 21 پذیرش برگزار نموده و طی آنها مجموعا حدود 40 هزار دعوتنامه صادر نموده است.

در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 2 سپتامبر 2020 راس ساعت 14:17:32 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 475 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار نموده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها پیروز به دریافت دعوتنامه شده اند. لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

با اینکه داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر در سیستم اکسپرس انتری فدرال الزامی نیست اما در صورت داشتن پیشنهاد کار در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز اضافی نصیب متقاضی می گردد. معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیانی که بالاترین از امتیاز را دارند طی پذیرش اکسپرس انتری انتخاب می شوند. دولت کانادا به درخواست های اقامت دائم که به وسیله سیستم اکسپرس انتری ارائه شده باشند طی شش ماه رسیدگی خواهد نمود. به نمونه فرضی زیر از یکی از منتخبین در پذیرش امروز توجه نمایید:

کیارش سی ساله و فوق لیسانس است؛ سطح زبان انگلیسی وی پیشرفته است. چهار سال سابقه کار در حسابداری دارد. با اینکه تا به حال در کانادا نه کار نموده و نه تحصیل با داشتن 476 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS برای دریافت دعوتنامه در پذیرش امروز دوم سپتامبر 2020 کافی بوده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8607

به "دعوت از 4200 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 4200 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید