تورهای چین: چینی ها با طرح ساخت تله کابین دریایی بوشهر سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کردند

به گزارش آریا بلاگ، استاندار بوشهر با اعلام ضرورت استقرار دفتر سرمایه گذاری چینی در بوشهر بیان کرد این استان از ظرفیت های مهم سرمایه گذاری در بخش های مختلف برخوردار است.

تورهای چین: چینی ها با طرح ساخت تله کابین دریایی بوشهر سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کردند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله جهانگردی خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد محمدی زاده استاندار بوشهر در نشستی که با هیئت سرمایه گذاری چینی در بوشهر، بعدازظهر روز 21 آذرماه برگزار گردید، مطرح نمود توسعه روابط ایران و چین، یکی از سیاست های مهم دولت است.

بعلاوه گفت باید توسعه روابط در همه زمینه ها، به خصوص سرمایه گذاری و مالی با کشور چین را در اولویت کار قرار دهیم و به آن توجهی ویژه داشته باشیم.

محمدی زاده از استقرار دفتر سرمایه گذاری چینی در بوشهر به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت استان بوشهر برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف، ظرفیت های مهمی دارد.

استاندار بوشهر بر ظرفیت های سرمایه گذاری این استان تاکید نمود و اضافه کرد: این پروژه های سرمایه گذاری در زمینه ساخت سد، فرودگاه، بندر، راهسازی، احداث بیمارستان، طرح های جهانگردی از جمله تله کابین دریایی بوشهر و مجتمع تجاری هستند. چین از سرمایه گذاری در این پروژه ها استقبال می نماید.

احداث سد باهوش در بوشهر

استاندار بوشهر گفت نخستین پیشنهاد برای سرمایه گذاری، احداث سد باهوش است که در فاصله 50 کیلومتری از سد دشت پلنگ در استان بوشهر قرار گرفته است. مجوز ساخت این سد را ریاست جمهوری در سفری که به بوشهر داشتند، صادر نموده اند. محمدی زاده بعلاوه گفت کارهای مطالعاتی، تحقیقاتی و آماده سازی سد باهوش اجرا شده و زمینه برای سرمایه گذاری در ساخت سد، مهیاست.

انتقال فرودگاه بوشهر

استاندار بوشهر بعلاوه پروژه های سرمایه گذاری در حوزه راه و شهرسازی را بیان کرد و گفت اقدامات لازم و کار مطالعات مقدماتی و تامین زمین، برای انتقال فرودگاه بوشهر به خارج از شهر اجرا شده است.

ساخت سه بندر

محمدی زاده گفت که سه بندر نو در دیلم، گناوه و ریگ ساخته خواهد شد که قرار است بنادری مجهز برای این سه شهر ساحلی باشند. فاصله هر بندر از دیگری 50 کیلومتر است. بعلاوه در این منطقه ها معادن سنگ نیز وجود دارد.

علاوه براین گفت در گناوه، دیلم و ریگ 3 موج شکن، اسکله و پسکرانه بندری با تجهیزات کامل، به کارفرمایی وزارت راه و شهرسازی ساخته خواهد شد.

ساخت بزرگراه

یکی دیگر از پروژه هایی که قرار است در استان بوشهر اجرایی گردد، ساخت بزرگراه در بوشهر است. محمدی زاده گفت: پروژه بزرگراه، 50 کیلومتر طول دارد و 50 درصد پیشرفت فیزیکی و یک پل بزرگ است که زمینه تردد خودروهای سنگین به بندر بوشهر را فراهم می نماید.

ساخت بیمارستان در عسلویه

ساخت بیمارستان در عسلویه از دیگر پروژه هایی است که در این استان اجرایی خواهد شد. دو وزارتخانه نفت و بهداشت کارفرمای این پروژه هستند

تله کابین دریایی بوشهر

محمدی زاده اضافه کرد یکی دیگر از پروژه های حائز اهمیت برای استان بوشهر، طرح های جهانگردی است. قبل از شیوع کرونا، استان بوشهر سالانه بیش از 9 میلیون جهانگرد داشت و این امر نشان دهنده ظرفیت مهم این استان در حوزه جهانگردی است.

بعلاوه یکی از طرح های جهانگردی نوین، ساخت تله کابین دریایی بوشهر است. محمدی زاده گفت به علت فاصله سواحل استان بوشهر با منطقه کوهستانی، اجرای طرح های جهانگردی نو مانند تله کابین دریایی بوشهر، از طرح های مهم خواهد بود.

صنایع پتروشیمی

استاندار بوشهر مطرح نمود 70 درصد گاز و 90 درصد نفت صادراتی ایران را استان بوشهر تامین می نماید. بعلاوه تنها نیروگاه هسته ای ایران، در بوشهر قرار گرفته است. 42 مجتمع پتروشیمی را که در این استان مستقر هستند، می توان از دیگر ظرفیت های بوشهر به حساب آورد.

علاوه بر این، از دیگر پروژه های مهم استان بوشهر، توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی است. به همین علت سرمایه گذاران زیادی با توجه به وجود مواد اولیه لازم برای صنایع پایین دستی پتروشیمی، می خواهند سرمایه گذاری خود را در این حوزه انجام دهند. زمینه همکاری شرکت های چینی در این حوزه مهیا شده است.

ساخت مجتمع تجاری اداری

محمدی زاده گفت استان بوشهر در حال توسعه و پیشرفت است. او بعلاوه اضافه کرد زمینی به مساحت 23 هزار مترمربع در مرکز استان بوشهر، به منظور ساخت و ایجاد مجتمع بزرگ تجاری، اداری و خدماتی آماده بهره برداری است.

بعلاوه استاندار بوشهر از حضور و همکاری سرمایه گذاران چینی در این استان، اظهار خرسندی کرد و گفت درخواست فعال شدن دفتر این هیئت سرمایه گذار چینی را در بوشهر و شروع عملیات اجرایی در بخش های مختلف داریم. علاوه بر این، حمایت این استان را از سرمایه گذاران گفت.

منبع: علی بابا
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9744

به "تورهای چین: چینی ها با طرح ساخت تله کابین دریایی بوشهر سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: چینی ها با طرح ساخت تله کابین دریایی بوشهر سرمایه گذاری جدیدی را آغاز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید