برنامه سفر مقرون به صرفه به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد

به گزارش آریا بلاگ، سفر مقرون به صرفه در تهران برای مسافران نوروزی

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران از شروع طرح سفر آسان در این استان همزمان با تعطیلات نوروزی اطلاع داد. تورهای سه روزه تهران با اقامت در هتل 5 ستاره و گشت، 379 هزار تومان قیمت گذاری شده است. امیرپویان رفیعی شاد با اشاره به این که تهران در تعطیلات نوروز مقصد گردشگران نبوده و استانی برای گذر محسوب می گردد که مسافران آن بیشتر به انگیزه تماشا خویشاوندان به آن سفر می نمایند و در خانه نزدیکانشان نیز اقامت دارند و کمتر به هتل می فرایند، به ایسنا گفت: در راستای سیاست سفر مقرون به صرفه در تهران و معرفی این استان به عنوان مقصد گردشگری، تورهای سه روزه ای با پایین ترین حد قیمت طراحی شده که در تعطیلات نوروز اجرا می گردد. با خبرنگاران همراه شوید تا در خصوص این خبر بیشتر بدانیم.

برنامه سفر مقرون به صرفه به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد

تبدیل تهران از محل گذار به مقصد گردشگری

وی این تورها برای سفر مقرون به صرفه در تهران را در نتیجه تشکیل کمیته نوروزی تهران گردی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دانسته و اضافه نمود: در حال حاضر تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی در این کمیته عضو هستند، هرچند که برای عضویت سایر آژانس ها هیچ محدودیتی مشخص نشده است. یکی از مصوبات این کمیته، تشکیل تورهای سه روزه با اقامت در هتل های 5 ستاره تهران به همراه وعده های صبحانه و گشت های شهری با پرداخت همه ورودیه ها بوده که قیمت آن به ازای هر نفر 379 هزار تومان است. این درحالی است که فقط قیمت یک شب اقامت در هتل 5 ستاره تهران بین 800 تا 900 هزار تومان است و قطعا در حالت عادی قیمت چنین توری بیش از سه برابر نرخ تورهای طراحی شده برای نوروزی خواهد بود. به گفته او، تا کنون 900 نفر شب یا به عبارتی دیگر 300 نفر در این تورهای سه روزه سفر مقرون به صرفه در تهران نام نویسی قطعی نموده اند اما پیش بینی بر این است که یک تا دو هزار نفر از برگزاری این تورهای تهران استقبال نمایند.

استقبال مردم از سفر مقرون به صرفه در تهران

رفیعی شاد اظهار کرد: برای معرفی تهران به عنوان یک مقصد گردشگری نه فقط به عنوان محلی برای گذر موقت مسافران، از تمام ابزارهای تبیلغاتی استفاده شده و مجموعه دیرین دیرین هم انیمیشنی درباره سفر مقرون به صرفه در تهران تهیه نموده است تا از این طریق مسافران بیشتری سال جاری به این شهر و منطقه ها کم برخوردار سوق داده شوند. او اضافه نمود: امیدواریم در این هفته آخر که معمولا در برنامه ریزی سفر ایرانی ها تاثیر گذار است، جمعیت بیشتری در طرح سفر مقرون به صرفه در تهران شرکت نمایند. رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران درباره این که شهروندان تهرانی نیز امکان حضور در این تورها را دارند، شرح داد: با توجه به این که محل اقامت در این تورها درنظر گرفته شده، طبیعتا تهرانی ها کمتر از چنین توری استقبال می نمایند.

برنامه های گردشگری برای ساکنان تهران

البته همزمان پروژه تهران گشت از سوی شهرداری تهران با همکاری تعداد دیگری از آژانس های گردشگری برای نوروز اجرا می گردد که قیمت تورهای یک روزه آن ها از 40 تا 100 هزار تومان است که این نرخ ها با توجه به مدت زمان و سطح کیفیت خدمات تور، مشخص خواهد شد. شهروندان تهرانی در صورت تمایل می توانند در این تورها شرکت نمایند. رفیعی شاد درباره نحوه دسترسی به تورهای نوروزی تهران گفت: قرار است استان تهران سامانه ای را برای معرفی دفاتر خدمات مسافرتی مجری این تورها راه اندازی نموده و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران شماره تماسی را به این منظور اعلام کند.

منبع: الی گشت
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 9277

به "برنامه سفر مقرون به صرفه به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه سفر مقرون به صرفه به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید