اردوغان: وقتی پای سرزمین و ثبات ملت مان در میان است احتیاج به اجازه هیچ کس نداریم

به گزارش آریا بلاگ، رئیس جمهوری ترکیه تاکید نمود: وقتی پای سرزمین و ثبات و امنیت ملت مان در میان باشد احتیاج به اجازه دریافت از هیچ کس نداریم. وی مدعی شد، ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه 1500 کیلومتر مربع را از وجود تروریست ها آزاد کردند.

اردوغان: وقتی پای سرزمین و ثبات ملت مان در میان است احتیاج به اجازه هیچ کس نداریم

به گزارش آریا بلاگ، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح گفت: طی 9 روز 765 تروریست را از پای درآوردیم و منطقه ای به وسعت 1500 کیلومتر را از ظلم تروریست ها آزاد کردیم.

رجب طیب اردوغان طی سخنرانی در برنامه ای در استانبول درباره دستاوردهای عملیات چشمه صلح اظهار کرد: با عملیات چشمه صلح یک بار دیگر تسلیم ناپذیر بودن کشورمان را نشان دادیم.

رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: اهداف و رویاهای کشور را محقق خواهیم ساخت. در حیات سیاسی 40 ساله خود هرگز رویکرد منطقه گرایی نداشته ایم. به هیچ عنوان بین مردم و شهرهای خود تبعیض قائل نشدیم. ترکیه دیگر ترکیه 17 سال پیش نیست. وقتی بقای کشور و آرامش ملت مان مطرح است، لزومی ندارد از کسی اجازه بگیریم.

اردوغان در ادامه در خصوص توافق حاصله میان ترکیه و آمریکا برای خروج یگان های مدافع خلق کرد از شمال سوریه گفت: ما نه با گروه تروریستی بلکه با آمریکا توافق کردیم. بعضی می خواهند اصل قضیه را منحرف نمایند اما چنین چیزی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: انتظار ما از متحدان آمریکایی خود این است که این بار به قول های خود پایبند باشند. (توافق با آمریکا) اگر اجرایی گردد، چه بهتر، اما اگر نشد پس از انتها مهلت 120 ساعته به عملیات خود ادامه می دهیم.

اردوغان با اشاره به ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: منطقه امن را تحت حفاظت قرار خواهیم داد، برنامه ها و پروژه هایمان آماده است. ما بر این اساس گام های خود را بر می داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 1030

به "اردوغان: وقتی پای سرزمین و ثبات ملت مان در میان است احتیاج به اجازه هیچ کس نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: وقتی پای سرزمین و ثبات ملت مان در میان است احتیاج به اجازه هیچ کس نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید