از این تابلو نقاشی چه می دانید؟

به گزارش آریا بلاگ، کلود مونه استاد چیره دست امپرسیونیسم علاقه بسیاری به خلق تابلوهای نقاشی در قالب مجموعه های مختلف داشت و کومه علف خشک یکی از همین مجموعه ها بود.

از این تابلو نقاشی چه می دانید؟

ایسنا: 15 تابلو نقاشی با عنوان کومه علف خشک در ساعات مختلف روز و فصل های مختلف توسط مونه خلق شد و در سال 1891 در گالری Durand-Ruel به نمایش گذاشته شد.

به طور کلی اسکار کلود مونه 25 تابلو نقاشی با این سوژه خلق کرد. در این مطلب یکی از مشهورترین تابلوهای نقاشی در بین مجموعه کومه های علف خشک را معرفی می کنیم؛ کومه علف خشک متعلق به سال 1890.

این تابلو نقاشی که مدت هاست در مجموعه های خصوصی نگهداری می گردد در سال 2019 در حراجی ساتبیز به قیمت 110.7 میلیون دلار فروخته شد که این رقم رکوردی در آثار مونه به ثبت رساند.

سال 1890 برهه زمانی مهمی در زندگی کلود مونه بود. او در این سال 50 ساله شد و برای نخستین بار ملکی را خریداری کرد. البته که این همان خانه و باغ مشهور روستای ژیورنی در فرانسه بود.

در حقیقت کومه های علف خشکی که در زمین های اطراف خانه او قرار داشتند، الهام بخش مونه برای خلق این مجموعه تابلوهای نقاشی شدند.

در آن موقع در یک یک روستاهای فرانسه ماشین خرمن کوب وجود نداشت و انتظار برای رسیدن یکی از این دستگاه ها به روستاها گاهی اوقات ماه ها طول می کشید، بنابراین ارتفاع این کومه ها به بیش از 3 متر و گاهی اوقات به 6 متر می رسید و نحوه چیدمان آن ها بسته به مناطق مختلف تفاوت داشت.

کومه های مرتب و طلایی که در تابلوهای نقاشی مونه دیده می شوند ظاهرا کومه هایی است که اغلب در منطقه نرماندی جمع آوری می شدند. کومه هایی استوانه ای شکل که رأس آن ها گنبدی شکل بود.

منظره بی نظیر، ترکیب پرانرژی این تابلو نقاشی و نورپردازی های چشم نواز این تابلو نقاشی را به یک اثر مسحورکننده تبدیل نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 5126

به "از این تابلو نقاشی چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از این تابلو نقاشی چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید