افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه

سعادتی از افتتاح مکان رویداد جهان پهلوان تختی پیش از سالروز درگذشت او در پایتخت خبر داد.

افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه

علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 تهران در گفت و گو با خبرنگار ، درباره مرمت و بازسازی زورخانه گرگان (محل تمرین جهان پهلوان تختی) در خیابان تختی (خانی آباد) گفت: در مرمت و بازسازی زورخانه گرگان که محل تمرین جهان پهلوان تختی بود، باید به این نکته توجه شود که مساحت زورخانه کوچک است و ترمیم و بازسازی آن به تنهایی کمکی در شناخت شخصیت تختی به شهروندان نمی کند.

شهردار منطقه 12 تهران اضافه نمود: برای آن که بخواهیم اقدامی اساسی در این باره انجام دهیم باید تلاش کنیم تا مغازه و زمین پشت زورخانه گرگان که مالک خصوصی دارد را تملک کنیم.

او اضافه نمود: اگر بخواهیم موزه زورخانه جهان پهلوان تختی را احداث کنیم و مدال و دیگر افتخارات این پهلوان را در آن جا قرار دهیم، به طور حتم به زمینی بزرگتر از مساحت فعلی زورخانه گرگان نیاز داریم.

شهرداری منطقه 12 تهران در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز رایزنی های لازم برای تملک مغازه و ملک پشت زورخانه گرگان با مالک آن اجرا شده است یا خیر؟ گفت: رایزنی های لازم با مالک ملک و مغازه پشت زورخانه گرگان اجرا شده، اما متأسفانه مالکان این دو قطعه زمین قیمت بالایی را برای فروش ملک خود اعلام کردند.

سعادتی شرح داد: ما برای آن که زمان را تا تملک خانه و زمین پشت زورخانه گرگان از دست ندهیم، طرح بازسازی آب نمای روبروی زورخانه را در دستور کار خود قرار دادیم و به این جمع بندی رسیدیم که محوطه سازی را از آب نمای این زورخانه آغاز کنیم.

او بیان نمود: تصمیم بر آن است تا در ابتدای خیابان تختی محوطه یادمان جهان پهلوان تختی را احداث کنیم و مجسمه غلامرضا تختی که در حال حاضر برای مرمت و بازسازی به سازمان زیباسازی تهران منتقل شده است را در آن مکان نصب کنیم.

بازگشت مجسمه تختی به پایتخت + عکس

شهرداری منطقه 12 تهران تأکید کرد: به دنبال آن هستیم تا خیابان تختی را به مکان رویداد بدل کنیم که هر شهروندی که از این خیابان گذر می کند، بداند زورخانه گرگان مکانی است که جهان پهلوان تختی در آنجا تمرین کرده است.

سعادتی در پاسخ به این سوال که کار احداث یادمان جهان پهلوان تختی در چه بازه زمانی انجام می شود؟ گفت: امیدواریم بتوانیم قبل از سالگرد درگذشت مرحوم غلامرضا تختی(17 دی ماه) کار احداث آن را به پایان برسانیم.

انتهای پیام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 16 مهر 1398 شناسه مطلب: 595

به "افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یادمان جهان پهلوان تختی در دی ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید