بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری در میان 10 هنرمند شاخص جهان قرار گرفت

به گزارش آریا بلاگ، پژوهشگر یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، در مسابقات جهانی رامبراند هلند به عنوان یکی از 10 هنرمند شاخص جهان معرفی گشت.

بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری در میان 10 هنرمند شاخص جهان قرار گرفت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پارک علم و فناوری خراسان، پژوهشگر یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان، در مسابقات جهانی رامبراند هلند به عنوان یکی از 10 هنرمند شاخص جهان معرفی گشت.

گلبهار حیاتی بانوی کارآفرین و مدیرعامل یکی از شرکت های دوره رشد مقدماتی مرکز رشد فناوری های فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری خراسان که در هنر کلاژ دارای عناوینی نظیر تعاونی برتر ملی در سال 96 و تعاونی برتر استانی در سال های 96 و 97 است، با شرکت در مسابقه جهانی رامبراند هلند توانست در میان 10 هنرمند شاخص جهان قرار گیرد.

حیاتی در این زمینه گفت: در تهیه این اثر هنری از 100 هزار قطعه میلی متری استفاده شده است.

وی در خصوص هنر کلاژ اضافه نمود: کلاژ یا قطاعی پارچه هنر استفاده از اشیا به جای رنگ است.

حیاتی با اشاره به مسابقه جهانی رامبراند گفت: در این مسابقه بیش از 8هزار و 300 نفر شرکت کرده بودند که 10 نفر به عنوان هنرمند شاخص انتخاب شدند.

وی ادامه داد: من تنها نماینده از ایران و آسیا هستم که در این مسابقه شرکت کرده و همچنین این اثر به مدت 2هفته در موزه سلطنتی هلند نمایش داده خواهد شد.

حیاتی در خصوص مختصات این اثر ابرازداشت: نام این اثر نگهبانان شب، اثر معروف رامبراند، نقاش هلندی است که با تکنیک کلاژ (قطاعی پارچه) با بهره گیری از 100هزار قطعه پارچه در ابعاد و رنگ های مختلف تهیه شده است.

وی تاکنون توانسته بیش از 200 اثر فاخر از هنرمندان جهان و نیز مکان های تاریخی بسیاری را از ایران و سراسر جهان با تکنیک کلاژ به تصویر بکشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 154

به "بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری در میان 10 هنرمند شاخص جهان قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی کارآفرین پارک علم و فناوری در میان 10 هنرمند شاخص جهان قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید