عظیم ترین اشتباهات در استفاده از لباسشویی

به گزارش آریا بلاگ، اگر لباسشویی به خوبی تخلیه نکند، مرحله خشک کن شروع به کار نمیکند و لباس ها پس از شستشو خیس باقی مانده و آب در لباسشویی می ماند.

عظیم ترین اشتباهات در استفاده از لباسشویی

آیا میدانستید که با ساده ترین اشتباهات ممکن است چه خسارات جبران ناپذیری به ماشین لباسشویی خود وارد نمایید؟

با این مقاله همراه باشید تا با چند اقدام ساده، از بروز مسائل و خطرات عظیم در لباسشویی خود جلوگیری نموده و به طول عمر آن بیفزایید.

در عصر امروز، دیگر کمتر خانه ای پیدا میگردد که در آن ماشین لباسشویی وجود نداشته باشد. استفاده از لباسشویی جزیی از برنامه روزمره افراد شده است و با پیشرفت تکنولوژی روز به روز کار کردن با آن ساده تر شده و قابلیت های بسیاری به آن افزوده میگردد. اما در عین حال حساسیت های استفاده از این دستگاه کاربردی نیز بالاتر رفته و احتیاج مند مراقبت های بیشتری میباشد.

در ادامه آنالیز خواهیم کرد که چطور ممکن است بعضی از سهل انگاری های ما باعث بروز مشکل در لباسشویی و همچنین خراب شدن لباس ها و به خطر افتادن سلامتی خودمان گردد.

خالی نکردن جیب لباس ها چه صدماتی به لباسشویی وارد میکند؟

گاهی اوقات که با عجله لباس هارا داخل ماشین لباسشویی می اندازید، فراموش میکنید که جیب لباس هارا خالی نمایید. به خصوص در فصل پاییز و زمستان که جیب لباس های بچه ها پر از دستمال های کاغذی مچاله شده و پول خرد است. در هنگام ریختن لباس ها داخل لباسشویی حتما دقت کنید که جیب لباس ها کاملا خالی باشد.

وجود دستمال کاغذی در جیب لباس ها

وجود دستمال کاغذی در داخل لباسشویی باعث گیر کردن آن در پمپ تخلیه و مسدود کردن جهت تخلیه آب میگردد. اگر لباسشویی به خوبی تخلیه نکند، مرحله خشک کن شروع به کار نمیکند و لباس ها پس از شستشو خیس باقی مانده و آب در لباسشویی میماند. همچنین دستمال های کاغذی تکه تکه شده به لباس های شما میچسبند و ظاهر آن ها را خراب میکنند و به سختی و با شستشو های مداوم از بین میروند.

باقی ماندن سکه در جیب لباس ها

باقی ماندن سکه در جیب لباس ها و در نهایت افتادن در لباسشویی، موجب فراوری سر و صدا در هنگام شستشو میگردد. ممکن است سکه از لاستیک دور درب عبور کند و به داخل لباسشویی بیفتد. در این حالت هم به لاستیک دور درب آسیب زده است و هم ممکن است به بدنه داخلی لباسشویی آسیب وارد کند.

در نظر داشته باشید که در این حالت حتما باید از یک تکنسین متخصص یاری بخواهید چرا که باز کردن لاستیک دور درب و دسترسی به داخل بدنه لباسشویی احتیاجمند تخصص و مهارت فنی میباشد. اگر این اتفاق برای لباسشویی سامسونگ شما اتفاق افتاده است و اکنون متوجه اشکال کار شده اید، همین حالا میتوانید از خدمات تعمیرگاه مجاز مرکزی سامسونگ بهره مند شوید.

استفاده نامناسب از مواد شوینده و آسیب های آن به لباسشویی

مواد شوینده در عملکرد و کیفیت شستشوی ماشین لباسشویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استفاده از مواد شوینده نامناسب یا استفاده بیش از حد از آن ها ممکن است آسیب های جدی به ماشین لباسشویی و همچنین لباس هاس شما وارد نماید.

اگر بیش از حد معین شده در محفظه جاپودری، از مواد شوسنده استفاده نمایید و یا از پودر شستشوی لباس دستی بهره ببرید، موجب کف کردن بسیار زیاد لباسشویی میگردد. به حدی که در مواردی دیده شده است که کف از درب لباسشویی خارج میگردد.

در این حالت لباس ها اصلا تمیز نمیشوند و لکه مواد شوینده بر روی آن ها باقی میماند. اگر کاملا اتفاقی و از روی بی دقتی مواد شوینده زیاد داخل محفظه جاپودری ریختید و لباسشویی شما بیش از اندازه کف نموده است، حتما یکدور برنامه شستشوی کامل را بدون ریختن مواد شوینده تکرار نمایید تا مواد شوینده باقی مانده روی لباس ها و بدنه لباسشویی شسته شده و از بین برود.

تراز نبودن لباسشویی آسیب جدی به آن وارد میکند!

تراز نبودن لباسشویی به این معناست که هر چهار پایه زیر لباسشویی محکم و به خوبی روی زمین قرار نگرفته باشند. در این حالت اگر لباسشویی خود را روشن نمایید ابتدا صدا های وحشتناک و لرزش شدید در لباسشویی به وجود خواهد آمد.

اگر چند بار بدون توجه به لرزش و سر و صدا لباسشویی را روشن نموده و بارگیری نمایید، پس از مدتی تعدل دیگ لباسشویی به هم میخورد و بولبورینگ های دیگ دچار آسیب جدی میشوند. در صورتی که لباسشویی ال جی شما دچار لرزش و سر و صدا شده است، بدون مکث پیش از آنکه آسیب جدی تری به آن وارد گردد، حتما از تعمیرگاه مجاز مرکزی الجی یاری بخواهید.

باقی ماندن لباس های شسته شده در لباسشویی خطر جانی به همراه دارد!

اگر چرخه شستشوی لباسشویی ساعت ها و حتی روزهاست که به سرانجام رسیده است، اما در خالی کردن لباس ها تنبلی نموده اید، وقت آن رسیده است که به کپک ها و قارچ های چسبیده به دیواره لباسشویی خود سلامی بدهید! باقی ماندن لباس های مرطوب در فضای بسته و بدون گردش هوای داخل دیگ لباسشویی باعث رشد سریع قارچ ها در بین لباس ها و بدنه دیگ میگردد.

قارچ هایی که بر روی لباس باقی میمانند، بیماری های پوستی بسیاری را به همراه خود می آورند. اگر چنین مسئله ای برای لباس های شما پیش آمده است حتما ان ها را در مایع ضد عفونی کننده خیس کنید و زمان بدهید تا قارچ ها از بین بروند.

همچنین حتما مواد ضد عفونی کننده را داخل محفظه جا پودری بریزید و اجازه دهید یک چرخه کامل شستشو بدون لباس انجام گردد تا قارچ ها و کپک های باقی مانده بر روی بدنه دیگ لباسشوویی از بین برود.

ساده ترین اشتباهات چگونه موجب عظیمترین خطرات میشوند!

بعضی از ساده ترین بی دقتی های کاربران لباسشویی در مواردی باعث بروز مسائل عظیم و خطرناک هم برای ماشین لباسشویی و هم برای خود کاربران میگردد. بعضی از مواردی را که ممکن است سلامت شما را به خطر اندازد یا دستگاه را خراب کند در زیر برشمرده ایم:

· لباس های خیس را داخل لباسشویی نیندازید.

· لباسشویی را در فضا های مرطوب مانند حمام قرار ندهید.

· بر روی لباسشویی اسپری حسره کش نزنید.

· از پودر شستشوی دستی در لباسشویی استفاده نکنید.

· لباس های خیلی کثیف و گلی را در لباسشویی نیندازید.

· از گذاشتن لوازم سنگین بر روی لباسشویی خودداری کنید.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4513

به "عظیم ترین اشتباهات در استفاده از لباسشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عظیم ترین اشتباهات در استفاده از لباسشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید