تکلیف دناپلاس های اهدائی به نمایندگان مجلس تعیین شد

به گزارش آریا بلاگ، خبرنگاران : سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به افزایش سرسا م آور قیمت خودرو از زمان خرید بر اساس مصوبه هیئت رئیسه خودروهای دنا به نمایندگان فروخته نمی گردد و در مالکیت مجلس خواهد ماند.

تکلیف دناپلاس های اهدائی به نمایندگان مجلس تعیین شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: محمدحسین فرهنگی گفت: مجلس یازدهم که قریب به چهار ماه است سکان تقنین و نظارت را در بهارستان به دست گرفته، کوشش دارد ضمن اصلاح رویه های گذشته، احتیاجهای ضروری نمایندگان برای خدمت به مردم را نیز مهیا کند.

وی ادامه داد: یکی از احتیاجهای نمایندگان مجلس، وجود خودرو برای سرکشی به نقاط دور و نزدیک حوزه های انتخابیه است. در دوره گذشته خودروهایی به نمایندگان داده شده که در این میان، خودروهای گران قیمت سوزوکی ویتارا و سراتو و در ادوار قبل تر زانتیا مشاهده می گردد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس یازدهم توضیح داد: با این حال مجلس یازدهم بر تهیه خودروی داخلی با اولویت خودروی پژوپارس تأکید داشت اما با توجه به برنامه فراوری کارخانه ایران خودرو ناگزیر به خرید ترکیبی از دنا و پژو پارس اقدام کرد. مطابق قواعد و رویه های جاری دستگاه های دولتی این خرید حدود 4ماه پیش با قیمت مصوب کارخانه که برای همه دستگاه های دولتی بوده انجام شد.

فرهنگی با بیان این که تأمین خودرو و راننده توسط مجلس برای انجام وظایف نمایندگی امری بدیهی است بیان کرد: رویه چند سال گذشته این بود که برای صرفه جویی در هزینه ها خودرو به صورت قسطی به نماینده واگذار و در این صورت تمام هزینه های مربوط به خودرو به عهده نماینده گذاشته می شد.

وی ادامه داد: هیئت رئیسه این رویه که باعث کاهش جدی هزینه ها برای مجلس می شد را امری منطقی تشخیص داد و مطابق آن اقدامات اداری اولیه برای اجرایی کردن آن صورت گرفت اما رها شدگی بازارخودرو و افزایش سرسام آور قیمت خودروها که حتی پراید را هم تبدیل به کالایی لاکچری کرد، باعث تفاوت قیمت بسیار بالای ارزش روز خودروی خریداری شده نسبت به قیمت کارخانه شد.

سخنگوی هیئت رئیسه اضافه کرد: همین مسئله زمینه تخریب جریان مخالف مجلس انقلابی را فراهم ساخت و با هشتگ زنی و جوسازی، فضایی ایجاد شد که نمایندگانی که صرفا احتیاجمند تأمین خودرو برای سرکشی به حوزه های انتخابیه هستند، مورد اتهام قرار گرفتند.

وی توضیح داد: این در حالی است که حدود 60 نفر از نمایندگان حتی برای دریافت خوردو ثبت نام نکرده بودند و تعدادی دیگر نیز علی رغم احتیاج برای جلوگیری از سوءاستفاده جریان تحریف، خودروهای خود را تحویل نگرفتند یا پس دادند، نمایندگان دیگر نیز صرفا بر تأمین خودرو برای انجام وظیفه نمایندگی تأکید دارند و نه بیشتر.

فرهنگی اضافه کرد: در نهایت نظر به اختلاف قیمت بسیار زیاد ارزش روز خودروها در مقایسه با قیمت خرید، هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به این جمع بندی رسید که صرفه جویی قابل توجهی که در زمان خریداری و تصمیم گیری خودرو، هدف اصلی واگذاری خودروها به نمایندگان بود، با افزایش ناگهانی قیمت در طول 4 ماه که باعث بالارفتن ارزش خودروها شده است، پوشش داده می گردد.

وی خاطر نشان کرد:بنابراین مقرر شد خودروهای خریداری شده به نمایندگان فروخته نشده و مالکیت آن متعلق به مجلس باقی بماند و در طول دوره نمایندگی از آن استفاده نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4122

به "تکلیف دناپلاس های اهدائی به نمایندگان مجلس تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف دناپلاس های اهدائی به نمایندگان مجلس تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید