جالب ترین جاهای جهان ، عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید

به گزارش آریا بلاگ، در تمام جهان جاذبه های زیادی وجود دارد که افراد مایل به تماشا آن ها هستند و به نوعی اگر آن ها را یک بار مشاهده ننمایند تا آخر عمر ممکن است در حسرت آن بمانند. هتل های خاص و مکان های اقامتی ویژه از جمله عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، می باشد. بعضی از این ها در مکان هایی ساخته شده اند که نمی توانید باور کنید. در داخل دره هایی عمیق در دل زمین و یا در جنگل ها و در میان درختان سر به فلک کشیده که شاید هیچگاه تصور نمی شد بتوان به آن جا نفوذ کرد. در زمان های قبل و در دورانی که هنوز تکنولوژی این قدر پیشرفت ننموده بود که از طریق ماشین آلات و طراحی های پیشرفته مهندسان بتوانیم در هر نقطه ای که اراده کنیم مجموعه اقامتی بسازیم، مردم در سفرهای خود اغلب باید در مکان های استراحت می کردند که سقف آن ها به نوعی آسمان باشد یعنی در چادرها و یا در هوای آزاد و به خوبی با این مورد خود را هماهنگ نموده بودند که سفر سختی هایی دارد که باید برای رسیدن به لذت آن سختی ها را به جان خرید. اما از آن موقع ها مدت زیادی دور شده ایم و در عصر حاضر کمتر کسی حاضر است سختی های زیاد در سفر را تحمل کند و بیشترا علاقمند هستند در جایی اسکان یابند که امکانات رفاهی و خدماتی خوبی در اختیارشان قرار گیرد. از این رو اغلب افرادی که امروزه به سفر می روند، مقدار خوب بودن یک سفر را برای خود با درجه کیفیت مجموعه اقامتی خود مقایسه می نمایند. در جهانی کنونی بیشتر هتل ها و مسافرخانه ها و مجموعه های اقامتی نهایت کوشش خود را می نمایند که رضایت مشتری ها را از آن خود نمایند تا با این عمل رونق کسب و کار را خود را افزایش دهند چرا که یک مجموعه اقامتی خوب می تواند برای هر کسی از هیجان انگیزترین قسمت های سفر باشد و در مقابل اگر محل اسکان شما مناسب و دارای امکانات و خدمات خوب نباشد حتی اگر شما به بهترین نقطه جهان هم سفر نموده باشید، خاطرتان مکدر خواهد شد. با این توصیفاتی که داشته ایم قصد داریم در این مقاله شما را با هتل ها و مجموعه های اقامتی ، عجیب ترین مکان های جهان ، جالب ترین جاهای جهان و رویایی ترین مکان های جهان آشنا کنیم که از بهترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، می باشد. مدرنیته و لوکس و مجلل بودن آن ها در یک سو و خدمات و امکانات عالی آن در کف دیگر ترازو سبب شده که ما کوشش نماییم تا این مکان ها را به شما معرفی نماییم.

جالب ترین جاهای جهان ، عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : تفرجگاه لادرا (ladera resort st. lucia) در سنت لوسیا

اگر به منطقه کارائیب سفر کرده اید و قصد دارید در این ناحیه اسکان یابید یکی از برترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، خواهد بود. در اینجا می توانید مجموعه از عالی ترین طراحی ها و لوکس بودن و برترین بودن را در کنار هم ببینید. اگر در این جا اقامت می کنید، می توانید در این نمونه از جالب ترین جاهای جهان از خدمات اسپای این مجموعه استفاده کنید و به راحتی از یک استخر در کنار ساحل به سمت دریا رفته و دوباره برای استراحت بازگشت.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : گردشگاه مانتا (manta resort tanzania) در تانزانیا

یکی از رویاهای زیبا برای افراد، تماشای دریا است که هر چه این کار ساده تر و آسان تر انجام گردد باعث می گردد که آرامش بیشتری به انسان بدهد. برای مثال اگر بتوانید به راحتی وقتی از اتاق خود بیرون آمدید تنها با طی کردن چند پله به دریا برسید و یا هنگامی که از خواب بیدار می گردد و از پنجره به چشم انداز بیرون نظاره می کنید، ماهی ها را مشاهده نمایید و به نوعی در جایی که هستید تماماً آب باشد و حتی محل اقامت شما هم داخل آب طراحی شده باشد، باید به تفریحگاه مانتا سر بزنید. این مجموعه در جزیره ای با بنام پمبا در کشور تانزانیا قرار گرفته و می تواند یکی از عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، باشد.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : اشر کلیف (ascher cliff) در سوئیس

کسانی که به کوه های آلپ سفر می نمایند و می خواهند از منظره ها خوب و هوای عالی آن بهره مند شوند، نیازمند مکانی برای اسکان هستند که نمایی زیبا از کوه ها را در اختیار آن ها قرار دهد تا در ساعاتی هم که در حال استراحت هستند بتوانند از منظره ها لذت ببرند. حال اگر شما به شمال کوه های آلپ سفر کرده اید ما به شما پیشنهاد می کنیم به اشر کلیف سری بزنید. این مجموعه تنها یک سوئیت و مجموعه اقامتی ساده نیست. در این جا می توان نمایی بسیار عالی را از صخره ebelalp مشاهده نمود و در کنار آن می توان گفت این مجموعه یکی از برترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، است که شاید در نقطه ای دیگر نتوانید از آن بهره مند گشت. اشر کلیف می تواند به عنوان یک ایستگاه برای شما محسوب گردد تا بتوانید با انرژی که از تماشا چشم انداز ها می گیرید باقی راه را با آرامش بیشتری طی نمایید.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : جیرافه مانور (giraffe manor) در کنیا

در منطقه ای با نام جیرافه مانور که در اطراف شهر نایروبی قرار گرفته است، افرادی اقدام به پرورش زرافه ها کرده اند و از آن ها مراقبت می نماید حال اگر شما در این مجموعه اسکان داشته باشید، می توانید از نزدیک با این حیوان خاص آشنا شوید و حتی در زمانی که صبحانه خود را میل می کنید آن ها را لمس کنید چرا که آن ها سر خود را به راحتی از پنجره های رستوران به داخل می آورند یعنی درست در جایی که شما مشغول میل کردن صبحانه خود هستید. در این هنگام شما هم می توانید آن ها را لمس کنید و در کنار آن ها اوقات خوبی را تجربه نمایید. بی شک می توانیم بگوییم که در جای دیگر این امکان به این سهولت برای شما به وجود نمی آید از این رو ما به شما اقامت در جیرافه مانور را پیشنهاد می کنیم یعنی درست در محلی که پرورش زرافه یکی از کارهای آن ها است و در صورت تمایل شما، آن ها را تا فاصله بسیار نزدیک شما هم می آورند و یکی از عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، می باشد.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : هتل کاکسلاتانن (kakslauttanen)

زمانی که با این هتل در فنلاند آشنا می شوید علاقه پیدا می کنید که هر چه بیشتر تحقیق کنید و اطلاعات بیشتری را به دست آورید. می توانید در فضاهای اینترنتی بگشت و بیشتر از اینجا اطلاعات کسب کنید چرا که در اینترنت به خوبی از این مکان توصیفاتی را پیدا خواهید نمود. در این مجموعه ای اقامتی، اتاق ها فرق اساسی با سایر مکان ها دارند. در اینجا اتاقک هایی که برای شما طراحی شده اند همگی شیشه ای هستند و دارای طرحی شبیه به خانه های اسکیموها می باشند و برای گردشگران و افراد ساکن تجربه ای خوب از یک فصل زمستانی را در اتاق هایی گرم و با محیطی دلنشین خواهند داشت. یکی از نکاتی که در این محوطه حائز اهمیت است و به علت شیشه ای بودن اتاق ها به وجود آمده، راحتی در تماشا محیط اطراف است یعنی شما این توانایی را دارید که در اتاق خود بنشینید، از فضایی گرم و دلچسب استفاده کنید و در کنار آن به نظاره زیبایی ها و سرمای زمستان بنشینید. این خود یک ویژگی شاخص است که این محل را معروف کرده و افراد بسیاری را به سمت خود می کشاند. اگر به داخل این اتاق ها نگاهی بیندازید می توانید نمای چوبی آن ها را ببینید که به زیبایی هر چه تمام تر طراحی شده است. نماهایی که می توان از این اتاق ها مشاهده نمود از جنگل هایی که در دل سرما یخ زده اند شروع می گردد و به تصویری فوق العاده از شفق زمستانی می رسد که ملاقات آن برای شما یک امکان عالی خواهد بود در حالی که برای آن خیلی سختی نمی کشید و سرمای غیر قابل تحمل را حس نمی کنید.حال اگر تصمیم گرفته اید که در فصل زمستان به این ناحیه سری بزنید ما به شما همین هتل را در بین برترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید، پیشنهاد می نماییم که یکی از عالی ترین انتخاب ها در این فصل می باشد.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : باغ های معلق اوبود(ubud hanging gardens bali) در بالی

اگر به بالی سفر می کنید حتما پیش از این با مکان های فوق العاده آن برای اقامت آشنا شده اید و می دانید که در این منطقه مجموعه های بی نظیری وجود دارد ولی یکی از آن ها که به نسبت بقیه شاخص تر است، باغ های معلق اوبود می باشد. این محل تنها یک باغ نیست بلکه می توانید در آن مجموعه را مشاهده نمایید که شامل هتل بوتیک، استخری بزرگ، جنگلی از درختان زیبا و معماری بی نظیر می باشد. همه این ها در کنار هم این کلکسیون را پدید آورده اند. پس این امید را به شما می دهیم که در این مجموعه می توانید با بازدید از یک مکان با معماری ویژه، صبح خود را با یک نوشیدنی بی نظیر شروع نمایید، از یک استخر زیبا و بزرگ تماشا کنید، در نهایت جنگل payangan را ببینید. هتلی که در اوبود قرار گرفته بسیار شیک و مجلل می باشد. یکی از خصوصیاتی که بیشتر مردم اوبود را با آن می شناسند، ویلاهایی است که بر روی درختان این ناحیه بنا شده اند ولی در کنار آن، هتل این مجموعه توانسته مقام هایی را پیرامون عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید را نصیب خود نماید و به همین دلیل جایزه های ارزشمندی را هم کسب کند.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : هتل یخی (jukkasjarvi) در سوئد

همواره افرادی هستند که دوست داشته باشند در بناهای هنری و زیبا اقامت داشته باشند ولی گاهی این امر به علت خاص بودن و یا تحت حفاظت بودن این مکان ها امکان پذیر نیست ولی در خصوص هتل یخی این مورد صدق نمی نماید و شما می توانید این تجربه را بدست آورید با این تفاوت که محیطی سرد را هم تجربه خواهید نمود. اگر علاقمند به استفاده و اسکان در این هتل یخی هستید باید بدانید که تنها در فصل زمستان این امکان برای شما وجود دارد ولی در باقی روزهای سال خدمات گرم این مجموعه پابرجا می باشد و می توانید در آن کارهای مفرح تابستانی را داشته باشید. در این مکان به شما امکان داده می گردد تا با یخ ها آثار هنری دلخواه خود را بسازید و در محیط بکر و وحشی اطراف آن به جستجو و گشت و گذار بپردازید یعنی درست در تور خورشیدی که در دل شب بر شما می تابد. اگر قصد دارید یکی از هتل ها و مکان های اقامتی را در این فهرست انتخاب کنید، پیشنهاد اکید ما این هتل است که از لحاظ هنری یکی از برترین ها می باشد. پیش از این نیز عنوان کرده ایم که در صورت علاقه برای استفاده از هتل یخی باید در فصل زمستان به اینجا مراجعه نمایید ولی این بدان معنا نیست که در تابستان و یا باقی فصل ها پذیرای شما نخواهند بود بلکه با امکاناتی که پیش از این به آن اشاره کردیم، می توانید در این زمان ها هم در این مجموعه اسکان یابید و تجربه هایی نو را بدست آورید.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : تفرجگاه جزیره کاکائو (cocoa resort) در مالدیو

کسانی که به مالدیو سفری دارند می توانند برنامه ریزی های لازم را داشته باشند و مسافتی نزدیک به 40 دقیقه را از فرودگاه اصلی آن طی کرده و به جزیره کاکائو بروند. این جزیره یکی از زیباترین مکان ها در مالدیو است برای همین توصیه می کنیم به هیچ وجه آن را از دست ندهید. در کاکائو می توانید سوئیت هایی را برای اقامت انتخاب کنید که همگی بر روی آب ساخته شده اند و در فاصله ای بسیار کم از ساحل قرار گرفته اند. این سوئیت ها که تعداد آن ها به بیش از 33 عدد می رسد، دسترسی خوبی به ساحل استوایی کاکائو دارند. ساحلی زیبا که شن هایی سفید را در بستر خود جای داده اما این همه امکانات کاکائو نیست بلکه می توانیم به دو آبگرم این مجموعه نیز اشاره کنیم که آماده پذیرایی از گردشگران است و در بسیاری از موارد برای معالجه از آن بهره گرفته می گردد.

عجیب ترین مکان های جهان : رویایی ترین مکان های جهان : لویسابا استار بدز (loisaba star beds) در کنیا

برای کسانی که دوست دار حیاط وحش و حیوانات هستند و علاقه دارند آن ها را مشاهده نمایند، پیشنهاد می کنیم که سری به لویسابا استار بدز بزنند یکی از دلایل معروفیت کشور کنیا همین است. از این رو اگر به این منطقه سفر کرده اید حتما بازدید از حیاط وحش را باید در برنامه ها داشته باشید و در گشت و گذارهای خود در محیط با چشمی باز به همه جا نگاه کنید تا صحنه ای را از دست ندهید که ممکن است موجودی خاص در آنجا باشد که در هیچ نقطه ای از جهان نتوانید آن را ببینید. حال در این حیاط وحش زیبا دو نوع خاص از رختخواب ستاره ای دیده می گردد که برای گردشگران مهیا شده است یکی از آن ها کیکوبو می باشد که مکان قرارگیری آن در بلندای دریاچه است و دیگری کویجا است که در بلندترین قسمت رودخانه ای با نام اواسو نگیرو (ewaso ngiro) واقع شده است. از ویژگی های خاصی که می توانیم برای این تخخواب ها قائل شویم، چرخ هایی است که برای آن ها طراحی شده و این امکان را ایجاد می نماید که بتوانید آن ها را از محل سرپناه خارج کرده و به بیرون راهنمایی کنید. در هرکدام از این استراحتگاه ها می توانید mukokoteni را ببینید.

جالب ترین جاهای جهان: برج العرب در دبی

اگر در پی یکی از مرتفع ترین هتل ها در جهان هستید، می توانید برای اقامت در دبی، هتل برج العرب را انتخاب نمایید. این هتل زیبا در یک جزیره ساخته شده ولی یک تفاوت عمده با سیار جزیره ها دارد و آن طبیعی نبودن آن است. این جزیره از طریق انسان بنا نهاده شده است و مصنوعی می باشد. بلندی این برج به 300 متر می رسد و راه ارتباطی برج و ساحل را پلی زیبا به وجود می آورد. 202 اتاق در این هتل وجود دارد که همگی آن ها دو طبقه هستند و متراژ بالایی دارند. اگر بخواهیم بزرگ ترین آن ها را به شما معرفی کنیم می توانیم به اتاقی با وسعت 780 متر مربع اشاره نماییم. در فهرست سوئیت های با قیمت های بالا در کل جهان اگر نگاه کنید می توانید برج العرب را در رتبه دوازدهم این فهرست ببینید.

جالب ترین جاهای جهان: هتل درختی در سوئد

سوئد یکی از کشورهای آرامی است که خیلی از افراد دوست دارند آن را به عنوان مقصد خود برگزینند. حال اگر می خواهید درباره اقامتگاه ها در این کشور اطلاعاتی بیشتری داشته باشید ما می توانیم یکی از برترین ها را برای شما معرفی کنیم و آن هم هتل درختی است. این هتل زیبا دارای اتاق های منحصر به فرد است که دارای طراحی های ویژه و لوکسی هستند. این اتاق ها را می توان به شکل هایی مانند کابین، آشیانه پرنده، مکعب، مخروطی آبی رنگ، سفینه فضایی، سونای درختی و سنجاقک تشبیه نمود که با این نام ها شناسایی می شوند. ممکن است که به طور قطع نام و شکل ظاهری این اتاق ها با هم، همخوانی عمیقی نداشته باشند ولی نکته مهم این است که در طراحی و نوع ساخت آن ها ظرافت خاصی لحاظ شده که برای هر فردی که در آن اقامت می نماید یکی از عالی ترین تجربه ها و خاطرات را رقم می زند. ساعاتی خوش در دل جنگل ها زیبای سوئد هدیه کسانی است که هتل درختی را برای اسکان بر می گزینند.

جالب ترین جاهای جهان: هتل مارکز دریسکال (marques de riscal) در اسپانیا

در کشور اسپانیا و درست در مرکز آن می توانیم شهر السیگو(elciegi) را ببینیم که دارای پیشینه تاریخی قوی است. در این شهر زیبا یک هتل بسیار مجلل ساخته شده که از زیبایی های این شهر محسوب می گردد و محل اسکانی بی نظیر می باشد. نام طراح این هتل فرانک گهری(frank gehry) است که به زیبایی هر چه تمامتر هنر خود را در این اثر به نمایش عموم گذاشته است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد هتل مارکز دریسکال (Marques de Riscal) غذاهای لذیذ آن است که در آشپزخانه ویژه هتل با نام Basque-Riojan طبخ می گردد. در قسمت بالایی هتل و درست در پشت بام آن می توانید کتابخانه را مشاهده نمایید که در آن علاوه بر مطالعه آثار ارزشمند می تواند نمایی بسیار زیبا از اطراف شهر را دید. اگر در این هتل اقامت می کنید این چشم انداز دلربا را از دست ندهید.

جالب ترین جاهای جهان: اقامتگاه جزیره ددون (dedon island) در فیلیپین

اگر تحقیقاتی را درباره این اقامتگاه که به شکل جزیره بنا نهاده شده است، انجام دهید متوجه می شوید که ایده اولیه ساخت این چنین جایی تاسیس آزمایشگاهی زنده بوده است یعنی سازندگان جزیره ددون کوشش کرده اند با بنا نهادن این جزیره و مجموعه اقامتی طی تحقیقاتی مشاهده نمایند که اثرات طراحی های خارجی و اینگونه کارها بر کشاورزی ارگانیک چگونه خواهد بود و یا در پایداری آن چه تاثیری می گذارد. از این رو این مجموعه اقامتی دارای اهمیت فراوان می گردد.

جالب ترین جاهای جهان: فیندا هوم استد (phinda homestead) در آفریقای جنوبی

اگر در پی مکانی بکر هستید که از شلوغی و سرو صدا به دور باشد و تنها شما باشید و طبیعت اطرافتان، انتخاب شما می تواند فیندا هوم استد باشد. در این اقامتگاه که به شکل کلبه ای نه چندان بزرگ و البته بسیار مجلل بنا شده مخصوص خانواده ها طراحی شده است و می توان در آن به آرامش و سکوتی بی نظیر دست یافت که حتی تا شعاع نسبتا زیادی از این کلبه هم این آرامش دیده می گردد و جز حیوانات وحشی و طبیعت و بعلاوه افراد کارمند در این مجموعه کسی را نمی توانید، مشاهده نمایید.

جالب ترین جاهای جهان: کاخ امارات (emirates palace) در ابوظبی

تا کنون ممکن است نام هتلی هفت ستاره به گوش شما نخورده باشد ولی ما در اینجا قصد داریم هتلی را با 7 ستاره برای شما معرفی کنیم. هتل کاخ امارات این هتل که در فهرست هتل ها گران قیمت جهان در مقام دوم واقع شده است به دست گروه کمپینسکی ساخته شده و از جمله امکانات خاص و ویژه آن می توان به جایگاهی برای فرود هلیکوپتر و یک مجموعه تفریحی ساحلی اختصاصی اشاره کرد. این کاخ فوق العاده از جمله زیباترین و لوکس ترین مکان هایی است که هر فردی می تواند در آن اقامت داشته باشد و راه های ارتباطی آن با خارج با هلیکوپتر و یا زیر دریایی است یعنی برای اینکه به هتل برسید باید از این وسایل استفاده کنید.

جالب ترین جاهای جهان: هتل کنراد (conrad) در مالدیو

یکی از هتل هایی که بسیار عالی است و تجربه اقامت در آن ممکن است دیگر تکرار نگردد، هتل کنراد است که در مالدیو بنا شده و یکی از زیباترین مجموعه های اقامتی را دارد. در این مجموعه می توانید خانه هایی را ببینید که کف آن ها به جای مصالح معمول از جنس شیشه ساخته شده و یا اتاق هایی از آن در زیر آب واقع شده است. اگر قصد دارید به این هتل برسید و در آن اسکان یابید در ابتدا باید سوار هواپیماهای دریایی شوید که به طور ویژه برای همین هتل است و با گذشت از مسیری به طول 30 دقیقه به این هتل برسید. ممکن است اندکی از طی این زمان خسته شوید و یا حوصله تان سر رود ولی نگران نباشید این چنین هتلی لوکسی بی شک امکاناتی را در اختیارتان می گذارد که این خستگی رفع گردد از جمله پذیرایی باشکوه از شما و خوش آمدگویی با پنیرهایی لذیذ و نوشیدنی های ویژه. این در حالی است که اطراف شما را کوسه ها و دلفین ها و لاک پشت های دریایی احاطه کردند و در طرفی دیگر می توانید صخره هایی از جنس مرجان را مشاهده کنید. این پیشنهاد فوق العاده را حتما در خاطر خود داشته باشید تا در صورت سفر به مالدیو از آن استفاده کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 11721

به "جالب ترین جاهای جهان ، عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جالب ترین جاهای جهان ، عجیب ترین مکان هایی که پیش از مرگ باید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید