حمل این لوازم به داخل کابین هواپیما ممنوع است

به گزارش آریا بلاگ، خیلی از گردشگران دوست دارند در هواپیما یک کیف همراه داشته باشند تا لوازم ضروری شان در دسترس باشد. به علاوه دیگر احتیاج نیست نگران گم شدن وسایل شان در فرودگاه و هواپیما باشند. پس بهتر است با قوانین ایرلاین ها و لوازمی که ورودشان به هواپیما ممنوع است آشنا شوید. با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید.

حمل این لوازم به داخل کابین هواپیما ممنوع است

ممنوعیت ورود لوازم طبق قوانین ایرلاین ها

مایعات بیش از 100 میلی لیتر

ممنوعیت حمل مایعات به قانونی جهانی تبدیل شده است. البته میزان آن در هر ایرلاین فرق دارد. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل بهتر است بیش از 100 میلی لیتر مایعات همراه خود حمل نکنید. این مایعات باید در یک ظرف تمیز و در یک کیسه پلاستیکی شفاف قرار بگیرد. این قانون برای مواد شوینده مانند شامپو و خوراکی هایی که شکل مایع دارند هم صدق می نماید. پیش از سفر بهتر است قوانین کشور مورد نظر را در این باره آنالیز کنید.

لوازم آرایشی بهداشتی مجاز در هواپیما

لوازم آرایشی بهداشتی یا مایعات دیگر اگر بیش از 100 میلی لیتر نباشند و در یک کیسه زیپ دار قرار بگیرند می توانند همراه شما داخل هواپیما شوند. اگر قصد دارید بیش از این میزان همراه خود ببرید، باید آن ها را در قسمت بار قرار دهید.

اشیا تیز

همراه بردن اشیا تیز در هواپیما ممنوع است؛ زیرا ممکن است به عنوان اسلحه استفاده گردد. اگر از چاقو، کاتر یا شمشیر استفاده می کنید، باید آن ها را در قسمت بار قرار دهید. قیچی های کوچک مانند قیچی هایی که برای ناخن استفاده می شوند، معمولاً مجاز هستند. البته ممکن است از بردن آن ها به داخل هواپیما جلوگیری گردد. گم شدن چمدان

میل بافتنی

همراه بردن میل بافتنی و قلاب های قلاب بافی در هواپیما مجاز هستند. البته انواع پلاستیکی و چوبی آن ها نسبت به انواع فلزی بهتر هستند. میل های بافتنی گرد نسبت به میل های بافتنی صاف و تیز ترجیح داده می شوند.

تیغ

همراه بردن تیغ ممکن است کمی گیج نماینده باشد؛ زیرا اغلب برای حفظ امنیت از همراه بردن آن ها به داخل هواپیما جلوگیری می گردد. حمل تیغ های یک بار مصرف که پس از استفاده دور انداخته می شوند، مجاز است. ماشین اصلاح باید در قسمت بار قرار داده گردد. خرید بلیط هواپیما

لوازم ورزشی

چوب بیسبال، چوب اسکی، تیروکمان، چوب هاکی، چوب گلف و دیگر تجهیزات ورزشی که دارای چنین لوازمی هستند نباید به داخل هواپیما برده شوند. اگر ورزش کردن بخشی از سفر شما محسوب می گردد، بهتر است به فکر اجاره تجهیزات در مقصد باشید.

لوازم دفاع شخصی

لوازم دفاع شخصی مانند اسپری فلفل در هواپیما مجاز نیستند زیرا می توانند به عنوان اسلحه استفاده شوند. اگر حتما باید چنین وسیله ای همراه خود ببرید، مقادیر بسیار کم آن بسته به قانون و به صورت محافظت شده برای جلوگیری از نشت تصادفی مانعی ندارد. توصیه می گردد همواره پیش از همراه بردن چنین لوازمی قوانین ایرلاین ها را مطالعه کنید. غلبه بر ترس از پرواز

ابزار

ابزارهای کار مانند دریل و چکش، از آنجایی که می توانند به عنوان اسلحه استفاده شوند به هیچ عنوان اجازه ورود به هواپیما را نخواهند داشت.

لوازم آتش زا

لوازم آتش بازی، رنگ، تینر، فندک و کبریت، از آنجایی که می توانند باعث بروز آتش و انفجار شوند براساس قوانین ایرلاین ها اجازه ورود به هواپیما را ندارند. این قوانین شامل تجهیزات کمپینگ مانند گاز و دیگر لوازم اشتعال زا هم می گردد. بهتر است لوازم کمپینگ را در مقصد تهیه کنید. البته همراه داشتن سیگار مانعی ندارد.

محصولات کشاورزی

خیلی از کشورها مسافران را از آوردن گوشت، میوه، سبزیجات و دیگر گیاهان و محصولات کشاورزی منع می نمایند. اگر همراه خود میوه هایی مانند سیب دارید بهتر است آن را در هواپیما میل کنید؛ زیرا هنگام رسیدن به فرودگاه برای شما مشکل ایجاد خواهند کرد. کشورهایی مانند استرالیا و نیوزلند قوانین سختگیرانه تری در این باره دارند. راهکارهای شرکت های هواپیمایی برای بچه ها

لاک وعطر

در کیف مایعات خود می توانید لاک ناخن هم همراه داشته باشید اما از آن در هواپیما استفاده نکنید؛ زیرا جزو مواد دارای بوی ناخوشایند محسوب می شوند. اگر باید همواره همراه خود عطر داشته باشید بهتر است بدانید که بوی عطر ممکن است برای خیلی از مسافران آزاردهنده باشد. حتی بعضی از آن ها ممکن است نسبت به بوی عطر آلرژی داشته باشند.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 8632

به "حمل این لوازم به داخل کابین هواپیما ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل این لوازم به داخل کابین هواپیما ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید