حکاکی چندصدساله در معبد کشف شد

به گزارش آریا بلاگ، باستان شناسان موسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک اعلام کردند یک نقش برجسته قابل توجه 600 ساله متعلق به آزتک ها در یک معبد باستانی کشف شده است.

حکاکی چندصدساله در معبد کشف شد

این نقش برجسته که یک عقاب طلایی را به تصویر می کشد 106 در 70 سانتی متر است و بزرگ ترین نقش برجسته ای است که تا به امروز در این معبد باستانی کشف شده است.

این عقاب بر کف معبد مایور، معبد مشهور هرمی شکلی که در قلب پایتخت آزتک ها ساخته شده بود واقع شده است. این معبد تاریخی در حال حاضر در شهر امروزی مکزیکوسیتی واقع شده است.

معبد مایور

این حکاکی که توسط هنرمندان قرن پانزدهم میلادی خلق شده است در فوریه سال 2020 و در جریان نهمین فصل از پروژه کاوش معبد مایور کشف شده بود.

باستان شناسان معتقدند کشف این اثر زیبا نشان می دهد رازهای بزرگی درباره این معبد باستانی وجود دارد که هنوز آشکار نشده است.

معبد مایور که با نام معبد بزرگ هم شناخته می گردد یک بنای بزرگ هرمی شکل بوده که در مرکز شهر تنوچتیتلان پایتخت آزتک ها واقع شده بود و قلب مذهبی و فرهنگی آزتک ها به شمار می رفت.

لایوساینس نوشت،عقاب طلایی نماد مهمی در فرهنگ آزتک ها محسوب می شد. به گفته یک کارشناس، عقاب در عقاید آزتک ها یک موجود مقدس تلقی می شد؛ موجودی که در زمان به وجود آمدن خورشید حضور داشته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 6073

به "حکاکی چندصدساله در معبد کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکاکی چندصدساله در معبد کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید