خبرنگاران حمایت مشروط ترامپ از برچیدن تکنیک فشار بر گردن توسط پلیس

به گزارش آریا بلاگ، تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری آمریکا گفت که به طور کلی با برچیدن فشار بر گردن توسط پلیس موافق است اما از نظر او این تکنیک گاهی اوقات ضروری است.

خبرنگاران حمایت مشروط ترامپ از برچیدن تکنیک فشار بر گردن توسط پلیس

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز جمعه (به وقت واشنگتن) در گفت وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که به طور کلی با استفاده پلیس این کشور از تکنیک فشار بر گردن هنگام دستگیر کردن مظنونان موافق است، اما از نظر او این تکنیک هنگام برخورد تن به تن ضروری است.

ترامپ گفت که استفاده از این تکنیک به موقعیت بستگی دارد و وقتی یک یا دو پلیس با فردی خطرناک روبرو هستند، می توان از فشار بر گردن استفاده کرد.

رییس جمهوری آمریکا گفت که ممنوع کردن این کار توسط پلیس مربوط به دولت های محلی ایالات است و دولت فدرال تنها توصیه به این کار خواهد کرد.

اظهارات ترامپ در حالی است که کنگره آمریکا در حال بررسی طرح هایی برای کاهش خشونت و تعدیل رفتار پلیس در برخورد با مظنون و تظاهرات است و استفاده از تکنیک فشار بر گردن یکی از موضوعات است که ممکن است در این طرح ها مطرح شود.

پس از کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که در اثر فشار زانوی یک پلیس سفید پوست روی گردن او روی داد، اعتراض های گسترده ای به نژادپرستی و خشونت پلیس سراسر آمریکا را فرا گرفته است.

فلوید ششم خرداد ماه در حالی که دست هایش دستبند خورده بود، توسط ماموران پلیس بر روی خیابان خوابانده شد و یکی از افسران به مدت نزدیک به 9 دقیقه زانوی خود را بر گردن وی فشرد.

او به طور مداوم فریاد می زد نمی توانم نفس بکشم اما این افسر پلیس هیچ توجهی نکرد تا جایی که این متهم از حرکت افتاد و با آمبولانس او را منتقل کردند.

فیلم منتشر شده از این جنایت انسانی، به سرعت در شبکه های مجازی پیچید و موج خشم و اعتراض علیه این رفتارهای نژادپرستانه را در سراسر ایالات متحده و حتی جهان برانگیخت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3655

به "خبرنگاران حمایت مشروط ترامپ از برچیدن تکنیک فشار بر گردن توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت مشروط ترامپ از برچیدن تکنیک فشار بر گردن توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید