خبرنگاران گروه های آزادی مدنی آمریکا از ترامپ شکایت کردند

به گزارش آریا بلاگ، تهران- خبرنگاران- گروه های آزادی مدنی از دونالد ترامپ رییس جمهوری و ویلیام بار دادستان آمریکا برای متفرق کردن معترضین در میدان لافایت شکایت کردند.

خبرنگاران گروه های آزادی مدنی آمریکا از ترامپ شکایت کردند

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و گروه حقوق بشری زندگی سیاه مهم است (Black Lives Matter) ، دونالد ترامپ و دولت وی را به دلیل ارائه مجوز حمله بی پروا و جنایتکارانه به معترضین در میدان لافایت ایالت واشنگتن دی سی متهم کردند.

براساس شکوایه گروه های حقوق بشری، ترامپ برای آن که بتواند با کتاب انجیل در کنار کلیسا سنت جان عکس یادگاری بگیرد، دستور سریع متفرق کردن معترضین در اطراف آن محل را به نیروهای امنیتی و پلیس داد.

در شکایت این گروه ها آمده است که افسران پلیس آمریکا که برای متفرق کردن معترضان از اسب، باتوم، سپر، اسپری فلفل، قوطی های دودزا استفاده کرده بودند، قانون تجمع صلح آمیز و گفتار آزاد را نقض کرده اند.

در شکوایه گروه های حقوق بشری که نام ویلیام بار دادستان کل آمریکا نیز در آن آورده شده است، شاکیان مدعی هستند که در پارک لافایت در اعتراض به قتل جورج فلوید دست به اعتراض صلح آمیز زده بودند که نیروهای پلیس با دستور ترامپ با خشونت دست به متفرق کردن آن ها زده اند.

پارک لافایت یک پارک عمومی هفت هکتاری است که در پارک رییس جمهوری در ایالت واشنگتن واقع شده است. این پارک به طور مستقیم در شمال به کاخ سفید منتهی می شود.

اعتراضات خیابانی در آمریکا پس از آن آغاز شد که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا پس از دستگیری و دستبند زدن به فلوید رنگین پوست46 ساله، بیش از 8 دقیقه با زانو به گردن وی فشار آورد، در حالی که او مدام می گفت نمی توانم نفس بکشم.

دقایق پایانی فیلم منتشر شده از این صحنه، نشان می دهد که فلوید چشمانش را بسته و بی حرکت در زیر زانوی این پلیس قرار داشته و نشان از جان باختن وی دارد.

خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان، مساله همیشگی است و مرگ فلوید جرقه ای برای ابراز صدها سال بی عدالتی در این کشور شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 3414

به "خبرنگاران گروه های آزادی مدنی آمریکا از ترامپ شکایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گروه های آزادی مدنی آمریکا از ترامپ شکایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید