خبرنگاران شرط ترامپ برای ادامه فعالیت های تیک تاک در آمریکا

به گزارش آریا بلاگ، تهران- خبرنگاران- دونالد ترامپ شامگاه دوشنبه گفت: فعالیت های اپلیکیشن شبکه اجتماعی تیک تاک در آمریکا تا 15 سپتامبر بسته می شود، مگر اینکه توافقی برای فروش عملیات های آمریکایی این شبکه اجتماعی صورت بگیرد.

خبرنگاران شرط ترامپ برای ادامه فعالیت های تیک تاک در آمریکا

به گزارش آریا بلاگ از شبکه بلومبرگ، رییس جمهوری آمریکا که پیش از این وعده بستن فعالیت های شبکه اجتماعی چینی تیک تاک را داده بود گفت: با طرح شرکت مایکروسافت برای خرید شبکه اجتماعی تیک تاک در آمریکا موافق است.

ترامپ با موافقت از طرح شرکت مایکروسافت افزود: به دولت فدرال باید به عنوان بخشی از این معامله مقدار قابل توجهی پول پرداخت شود.

رییس جمهوری آمریکا در جمع آریا بلاگ گفت: مهم نیست که شرکت مایکروسافت یا شرکت مهم ایمن تر آمریکایی این شبکه اجتماعی را خریداری کند.

ترامپ تهدید کرد: عملیات این شبکه اجتماعی در آمریکا متوقف خواهد شد مگر اینکه مایکروسافت یا شرکت دیگر قادر به خرید آن باشد و یک معامله مناسب صورت بگیرد، بنابراین خزانه داری ایالات متحده پول زیادی کسب می کند.

وزارت خارجه چین روز دوشنبه اظهار داشت که کاملاً با سیاست های تبعیض آمیز آمریکا علیه شرکت های نرم افزاری چینی با اتهام خلاف واقع امنیت ملی مخالف است.

وانگ ون بین سخنگوی وزارت امورخارجه چین روز در یک کنفرانس خبری در پکن همچنین از آمریکا خواست از متهم کردن شرکت های چینی بدون دلیل و مدرک و با رویکرد سیاسی دست بر دارد.

این مقام وزارت خارجه چین همچنین اظهار امیدواری کرد ایالات متحده بتواند سیاست های تبعیض آمیز خود را متوقف کند.

ترامپ پیشتر گفته بود دستوری مبنی بر ممنوعیت فعالیت تیک تاک یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار چین در ایالات متحده صادر خواهد کرد.

تیک تاک اپلیکیشن شبکه های اجتماعی برای اشتراک ویدیو است که سریع ترین رشد را داشته است. آمار رسمی کاربران آن مشخص نیست اما طبق گزارش ها، بیش از یک میلیارد بار دانلود شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4025

به "خبرنگاران شرط ترامپ برای ادامه فعالیت های تیک تاک در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرط ترامپ برای ادامه فعالیت های تیک تاک در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید