خوراکی هایی که خواب شما را بهتر می نمایند

به گزارش آریا بلاگ، اطلاعات دانشگاه موناش نشان می دهد که این مغز ها سرشار از ترکیب پری بیوتیک هستند. با توجه به این نکته و براساس تحقیق ذکر شده در Nature Journal، خوردن این مواد می تواند مانع از اختلال در خواب گردد.

خوراکی هایی که خواب شما را بهتر می نمایند

بعضی خوراکی ها برای خواب شبانه بسیار مناسب هستند. افراد زیادی هستند که نمی خواهند بی خوابی هایشان را با دارو های خواب آور درمان نمایند، بنابراین به سراغ خوارکی ها می فرایند. در اینجا چند خوراکی که برای بهتر خوابیدن استفاده می گردد، آمده است:

قارچ سفید و خام حاوی 318 میلی گرم پتاسیم در هر 100 گرم وعده هستند. تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا/ سان دیگو نشان می دهد این عنصر می تواند به تقویت خواب یاری کند.

هندوانه: بر اساس تحقیقات منتشر شده در Nature Journal، پری بیوتیک های غذایی می توانند میکروبیوم روده را تغییر دهند و همچنین ممکن است به شما یاری نمایند تا از اختلالات ناشی از استرس در خواب جلوگیری کنید. هندوانه یکی از مواد غذایی حاوی پری بیوتیک است.

برای خواب راحت چه بخوریم؟

خوب بخوابید تا رهبر بهتری باشید

بی خوابی؛ چرا دچار بی خوابی می شویم؟

بادام هندی : اطلاعات دانشگاه موناش نشان می دهد که این مغز ها سرشار از ترکیب پری بیوتیک هستند. با توجه به این نکته و براساس تحقیق ذکر شده در Nature Journal، خوردن این مواد می تواند مانع از اختلال در خواب گردد.

انار: دانه های انار را روی سالاد خود بپاشید یا این میوه را به عنوان یک دسر مزه دار بخورید. طبق اطلاعات دانشگاه موناش، انار منبع غنی دیگری از پری بیوتیک ها است.

پیاز: می تواند راز بهتر خوابیدن شما نیز باشد. اطلاعات دانشگاه موناش این سبزی را به عنوان منبع طبیعی پری بیوتیک برجسته می نماید. بر اساس تحقیق از مجله Nature Journal، این بدان معنی است که خوردن پیاز به طور منظم می تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر مثبت بگذارد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: ariyablog.ir شناسه مطلب: 4809

به "خوراکی هایی که خواب شما را بهتر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که خواب شما را بهتر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید