سلامتی و پزشکی

اظهارات دبیر شورای امنیت روسیه درباره بحران در روابط با آمریکا

دبیر شورای امنیت روسیه، روابط مسکو و واشنگتن را در پایین ترین سطح بعد از جنگ سرد ارزیابی کرد، گفت آمریکا در دفاع از مردمش در برابر کرونا شکست خورده و از وجود آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکایی در نزدیکی روسیه و چین خبر داد.

17 خرداد 1400

ریزش پل قطار شهری در مکزیکو سیتی؛ 20 کشته و ده ها تن زخمی

در پی فرو ریختن پل قطار شهری در پایتخت مکزیک هنگام عبور قطار از روی آن، دستکم 20 تن کشته و بیش از 70 نفر زخمی شده اند.

13 خرداد 1400

کنترل مستمر مرزهای شرقی و پروازهای ورودی از پاکستان و هندوستان

تهران (پانا) - وزیر بهداشت در نامه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی بر ارائه مستمر گزارش کنترل مرزهای استان های شرقی، جنوب شرقی و مرزهای دریایی جنوب و پروازهای ورودی از کشورهای پاکستان و هندوستان تاکید نمود.

12 خرداد 1400

علت احساس سنگینی در قفسه سینه چیست؟

خبرنگاران | سرویس سلامت - آیا تا به امروز دچار احساس گرفتگی و درد در قفسه سینه شده اید؟ آیا فکر می کنید هر دردی در این ناحیه نشانه حمله قلبی است؟ اگر اینگونه فکر می کنید، باید بگوییم که تصور شما غلط است. علت احساس سنگینی در قفسه سینه موارد مختلفی دارد که...

11 خرداد 1400

شناسایی 18230 بیمار جدید کرونا ، جانباختن 374 بیمار دیگر

بنابراعلام وزارت بهداشت در شبانه روز گذشته 374 بیمار کرونایی جان خود را از دست داده اند که با احتساب آن، شمار قربانیان کرونا در کشور از 69 هزار نفر عبور کرد.

10 خرداد 1400

وزیر علوم: اموال مان را بفروشیم، همسان سازی حقوق انجام می شود

تهران (پانا) - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست رؤسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری سراسر کشور گفت: اقدامات مربوط به همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی اجرا شده، اما صدور احکام مربوط به این افزایش بلافاصله پس از تامین اعتبار لازم، انجام...

8 خرداد 1400

سوریه، حضور آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه تقویت مواضع نظامی آمریکا و ناتو در مرزهای روسیه را محکوم و گفت، این اقدام ها نشانگر دخالت آشکار ایالات متحده در امور کشورهای دیگر است.

7 خرداد 1400

اقامتگاه مجلل مجموعه هتل آبدرمانی رویال پارک سرعین، عکس

این هتل 4 ستاره ممتاز، اولین هتل ایرانی است که به عضویت اتحادیه آب های درمانی جهان Spawater درآمده و تحت نظارت این اتحادیه واقع شده است.

5 خرداد 1400

چرا شبها دچار پا درد می شویم؟

احساس درد در پاها از جمله عارضه های شایع است که هر روز میلیون ها نفر با آن روبرو هستند اما بعضی افراد تنها در شب یا هنگام خواب دچار درد پا می شوند.

3 خرداد 1400

سوئیس فوت یکی از کارکنان سفارتش در تهران را تایید کرد

وزارت خارجه سوئیس گزارش ها درباره فوت یکی از کارکنان سفارت این کشور در ایران را تایید کرد و آن را حادثه خواند.

3 خرداد 1400

قندها کلید ورود ویروس ها به سلول هستند؟

تهران (پانا) - پژوهشگران دانمارکی در بررسی جدید خود دریافته اند که قندهای اطراف سلول ها، به ویروس ها و باکتری ها کمک می کنند تا به سلول ها وارد شوند.

30 اردیبهشت 1400

مصرف ماسک در خودروی شخصی ضرورتی ندارد

رمضانی در رادیو گفت وگو گفت: افرادی که در خودروی شخصی و تنها هستند نیازی به استفاده از ماسک ندارند و اتفاقا باید هوای مناسب در ماشین تبادل شود.

27 اردیبهشت 1400

طرح همای رحمت در استان یزد اجرا می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد ازتهیه سبدهای غذایی با همت و مشارکت داوطلبان و خیرین استان جهت افراد کم برخوردار و نیازمند استان در قالب طرح همای رحمت در ماه مبارک رمضان خبر داد.

27 اردیبهشت 1400

تاکید وزارت بهداشت به برگزاری آزمون های ارتقاء، گواهینامه و دانشنامه پزشکی در زمان مقرر

معاون آموزشی وزارت بهداشت طی نامه ای به معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی بر برگزاری آزمون ارتقاء، گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی سال 1400 در زمان های 17، 18 و 19 تیرماه 1400 تاکید نمود.

27 اردیبهشت 1400

خبرنگاران فراخوان مرحله کارآزمایی بالینی واکسن داخلی کرونا در همدان اعلام شد

همدان- خبرنگاران- فراخوان اولیه برای شرکت در کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونا در همدان آغاز شد و متقاضیان واجد شرایط می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی www.pasteurcovac.ir برای مشارکت در این طرح ثبت نام کنند.

25 اردیبهشت 1400

خبر خوش درباره واکسن کرونا چه بود؟

خبرنگاران:به گفته وزیر بهداشت مسئولیت تهیه واکسن کرونای خارجی برعهده قرارگاه کروناست.

23 اردیبهشت 1400

میانگین حقوق بازنشستگان در خراسان جنوبی حدود 90 درصد افزایش یافت

خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی اظهار کرد: میانگین حقوق بازنشستگان در خراسان جنوبی در مقایسه با فروردین سال قبل حدود 90 درصد افزایش یافت.

22 اردیبهشت 1400

آیا رابطه جنسی در دوران بارداری مضر است؟

خبرنگاران | سرویس زناشویی - رابطه جنسی در دوران بارداری به طور کلی مضر نیست اما در مواردی به دلیل شرایط روحی و جسمی مادر و تغییرات هورمونی موجود نزدیکی و رابطه جنسی بی خطر نیست. به همین دلیل می بایست مواردی که در آن رابطه جنسی در دوران بارداری مضر است را...

22 اردیبهشت 1400

کالری پرتقال؛ هر عدد پرتقال چقدر کالری دارد؟

خبرنگاران | سرویس سلامت - در میان میوه ها، میوه های پائیزی تنوع زیادی دارند؛ پرتقال یکی از محبوبترین میوه های پائیزی بوده که طعم و عطر خوشی دارد. بیشتر نژادهای پرتقال ، دارای پوست و گوشت نارنجی رنگ بوده، اما پرتقال های خونی گوشت قرمزرنگ دارند. پرتقال دارای...

20 اردیبهشت 1400

موافقت ستاد کل نیروهای مسلح با تاخیر اعزام داوطلبان سرباز آزمون دستیاری پزشکی

ستاد کل نیروهای مسلح با تاخیر اعزام داوطلبان سرباز آزمون دستیاری پزشکی دوره 48 تا اول مرداد 1400 موافقت کرد.

17 اردیبهشت 1400
تعداد: (392)